Jak nainstalovat a připojit nástěnnou lampu.

Nástěnné lampy jsou poměrně běžné v bytech a domech, jejich hlavním účelem je místní osvětlení nebo osvětlení určitého místa nebo objektu, a navíc vám umožní efektivně a krásně vytvořit tlumené a romantické osvětlení v místnosti.

Téměř každý může samostatně připojit svícny nejen z elektrické sítě, ale také v jakémkoli vhodném a nezbytném místě pro vytvoření útulnosti, ale pro tento účel je nutné postupovat dovnitř stěny do místa budoucí instalace našeho elektrického kabelu lampy: pro sádrokartonové desky.

Dnes se prodává mnoho různých typů nástěnných svítidel.


Můžete si koupit klasický vzhled (obrázky 1-5) s měkkým rozptýleným světlem pro osvětlení části místnosti nebo moderních a stylových lamp (obrázky 6-10) s nasměrovaným světlem pro osvětlení obrázků (obrázek 9), jiných objektů (obrázky 6 a 10) a určitého místa s nastavením (obrázky 7 a 8), například pro čtení, vyšívání atd.

Při plánování a organizaci osvětlení ve vašem domě nebo bytě nezapomeňte vzít v úvahu naše doporučení.

Důležitým bodem při nákupu, který je třeba věnovat pozornost, je typ žárovek, na kterých je lampa navržena, závisí na její životnosti a ziskovosti. Přečtěte si více v našem článku o typech lamp.

Důležité!Pro instalaci ve vaně, sklepě a jiných vlhkých prostorách - je vhodné zvolit vodotěsné lampy speciálně vyrobené pro tento účelna těchto místech.

Nezapomeňte, že svítilny s vyšším výkonem (W), které jsou uvedeny v cestovním pasu, nelze otočit na lampu nebo na držák žárovky.

Montáž a připojení svítilny:

1. Před zahájením práce je nutné vypnout kabel, ke kterému připojíme Bra. Za tímto účelem vypněte příslušný spínač nebo stroj a zkontrolujte, zda na indikátoru není dostatek napětí.

2. Demontujte lampu podle pokynů dodaných se soupravou.

3. Vezměte pouzdro lampy se speciálními otvory pro upevnění lampy a připevněte jej ke zdi ve zvoleném místě instalace. Všimneme si děrovaných tužek a pouzdro položíme na stranu. Není-li pouzdro kulatého tvaru, je nutné jej před položením postavit na úroveň budovy tak, aby byl zavěšen.

4. Dále je nutné, aby otvory pro dostatečnou hloubku a průměr byly upevněny hmoždinkami v cihlách, betonech atd. Stěn nebo krtků, jak je znázorněno na obrázku níže, pro montáž na sádrokartonové desky nebo plastové panely.

Udělejte díru snadno v cihlové nebo betonové punč, a pro giposobetonnyh a pórobetonové stěny a poměrně obyčejný vrták!

5. Upevněte pouzdro nebo základnu lampy ke stěně. Připojte lampu k síti přes svorku namontovanou uvnitř lampy. Doporučuji přečíst si náš samostatný článek o připojení svítidel.

Hlavní věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je, že je-li skrytá (uvnitřKabely by pak měly jít přímo do svítidla přes speciální otvor uvnitř.


6. Po připojení vyzvedneme lampu a zkontrolujeme její práci.

Jak vidíte, připojení a instalace nástěnné lampynení obtížné a jednoduché !

Dávejte pozor, abyste si nekoupili svítidlo určené pro napětí 220 V, ale pro nižší napětí, například 12 voltů. V tomto případě budete muset přemýšlet dále o tom, kde skrýt napájecí zdroj nebo transformátor napětí, který bude potřebný pro jeho provoz!