Jak nainstalovat a připojit teplejší ručníky

Moderní koupelna je těžké si představit bez užitečného přístroje určeného pro sušení ručníků, malého prádla. Navíc, s pomocí ručníku v místnosti vytváří příznivé mikroklima: je to o zbavení se vysoké vlhkosti, vlhkosti. Nepochybně, fungování výrobku závisí na správné instalaci, takže článek bude zvažovat, jak nainstalovat věšák na ručníky.

Obsah
 1. Obsah
 2. Instalace sáčku na ručníky - video na téma?
 3. Několik užitečných tipů?
 4. Jak se připojit a fáze práce?

Obsah

 • Instalace sáčku na ručníky - video na toto téma
 • Několik užitečných tipů
 • Postup připojení a fáze prací
 • \ t

Instalace sáčku na ručníky - video na téma?

Mnoho lidí, kteří se rozhodli pro vlastní instalaci, se zajímá o to, jak nainstalovat stojan na ručníky - video uvedené v publikaci se stane dobrým pomocníkem.

Několik užitečných tipů?

Otázka, jak spojit stojan na ručníky, je velmi důležitá, protože v naší zemi má tento proces jednu funkci. Ve většině zemí jsou tyto spotřebiče součástí topného systému, ale máme je namontovány přímo v systému dodávky teplé vody. To znamená, že kromě sušení jsou součástí „kompenzační smyčky“ přívodu vody: podle fyzikálních zákonů mohou být trubky pro přívod teplé vody prodlouženy nebo sníženy. To znamená, že stojan na ručníky je instalován přímo ve stoupačce a chyba instalaceovlivní práci celého vodovodu.

Instalace sušičky ručníků v koupelně

Samozřejmě, před nastavením sáčku na ručníky do koupelny musíte učinit správnou volbu. Samozřejmě, že dnes je sortiment v obchodech obrovský, ale to nestojí za spěchu ke koupi. Problém je v tom, že ručníky dovážené výroby nejsou v podstatě uzpůsobeny pro připojení k vodovodním potrubím. Z tohoto důvodu je lepší koupit výrobek domácího výrobce.

[include id = "5" title = "RMM je v záznamu"]

Je to zcela jiná záležitost, pokud je v venkovském domě instalován ohřívač ručníků. Také zde můžete preferovat zahraniční firmy, vždy dbejte na kvalitu vody, tlak a pracovní tlak.

Důležité: pro instalaci sušičky na ručníky do vícepodlažního bytu je nejlepší volbou domácí výrobek, který splňuje požadavky Snipes, Hosts.

Pro jasnou představu o procesu, jak správně nainstalovat kolejnici na ručníky, si nejdříve přečtěte užitečná doporučení:

 • v jednom systému je použití částí a prvků z různých kovů nežádoucí, protože může dojít k elektrolytické korozi s nežádoucími destruktivními účinky. Aby se předešlo tomuto škodlivému procesu, je nutné v místech připojení použít teflonová těsnění;

Důležité: systém plastových trubek umožňuje připojení lišt na ručníky z jakéhokoliv materiálu.

 • Před montáží je třeba vzít v úvahu, že ohřívač ručníků, připojený k vytápění, funguje pouze za studenav průběhu roku. Pro celoroční použití je třeba výrobek připojit k přívodu teplé vody, nebo můžete použít kombinovaný stojan na ručníky;
 • Při rozhodování, jak nainstalovat kolejnice na ručníky, musíte vědět, že tato zařízení mohou být namontována na horním a dolním potrubí;

Důležité: zde je jedna nuance - pokud je ohřívač ručníků připojen ke spodní větvi, výkon se sníží o 10%.

 • Je-li touha změnit ohřívač ručníků ve formě hada na žebříku, je lepší zvolit výrobek s bočním připojením (mezilehlá vzdálenost 500 mm);
 • Důležitým parametrem je přistávací vzdálenost sáčku na ručníky. Pokud dojde k globální restrukturalizaci, nebudou žádné problémy, protože pak přivedou trubky odpovídající velikosti výrobku. A když se změní pouze kolejnice na ručníky, musíte se spolehnout na dostupné vedení;

Důležité: Před odchodem do obchodu musíte změřit vzdálenost mezi kohoutky.

 • Pokud průměr vodovodního potrubí neodpovídá průměru větví, musí použít adaptéry. Zde je však nutné vědět, že je přísně zakázáno používat adaptér z sáčku s ručníky s menším průměrem, než je průměr potrubí. Vysvětlí všechny zákony fyziky - omezením volného průtoku stoupačem se zvýší tlak v ohřívači ručníků, případně vše může skončit nehodou.

Důležité: připojení k stoupací trubce se nejlépe provádí pomocí "Američanů", tj. Demontovatelných spojů s převlečnou maticí.

Rohový "americký" pro sušičky ručníků

 • Pokud se jedná o čas a peníze, doporučuje se instalovat kulové kohouty na vstupu /výstupu sušičky ručníků na stoupačce horké vody, čímž se vytvoří propojka nazývaná bypass. Toto zařízení neumožňuje v případě problémů zablokovat vodu v stoupačce. To znamená, že pomocí jeřábů se voda překrývá a prochází jumperem, aniž by došlo k porušení tlaku v systému.

Důležité: Je nejlepší vytvořit kanál k obtoku nerezových trubek.

Postup a fáze zapojení?

Jak správně připojit stojan na ručníky? Instalace výrobku by se samozřejmě měla řídit pokyny.

Podrobný popis procesu je následující:

 • Nejprve musíte vypnout vodu ve stoupačce. Pokud je toto zařízení instalováno ve vícepodlažní budově, obraťte se na organizaci pro zásobování vodou;

Instalace sušiček ručníků a bypassu

 • pak můžete pokračovat v instalaci obtoku (na odpališti nebo potrubím). Bypass je vybaven třemi ventily: dva jsou instalovány v místech spojení s teplejším ručníkem, třetí přímo překrývá průtok vody uvnitř obtoku. Takový systém umožní pokračovat v výměně sušičky ručníků bez vypnutí stoupačky;

[include id = "6" title = "RMM je v záznamu"]

 • Pokud již existuje obtok, při demontáži ručníku musíte nejprve otevřít obtokový jeřáb tak, aby voda přes něj volně cirkulovala, pak se zavřou další jeřáby: přívod vody do sušičky ručníkůpřestane;
 • další stupeň - připevnění ke stěně konzol a upevnění ručníku;

Držák ručníků

 • Výrobek je pak připojen k obtokovým ventilům - potrubí je spojeno se sušičkou nebo pouzdry na ručníky nebo s použitím speciálního příslušenství.

Když je kolejnice namontována, jeřáby se otevírají plynule a střídavě, pak se zařízení postupně naplní vodou a nedojde k hydraulickému rázu.

Pokud jde o otázku, nakolik je třeba instalovat stojan na ručníky, vše závisí na mnoha faktorech, například na typu výrobku, na složitosti práce. Pokud je tento proces prováděn vlastníma rukama, peníze budou vynaloženy pouze na další materiály a na sušičce na ručníky.