Jak nainstalovat toaletu - návod pro instalaci záchodové mísy vlastníma rukama

Jak nainstalovat toaletu vlastníma rukama

Dnešní renovace koupelny je především velkým množstvím peněz a spočívá nejen v nákupu materiálu pro práci, ale i v případě placení samotného díla, které je obvykle stejné a může dokonce převýšit náklady na materiál. Nejdražší službou mezi různými pracemi je instalace nebo výměna instalatérských prací. Ale ani v tomto případě není nutné uchýlit se ke službám specialistů, s malou myšlenkou, pohledem na různé články a kresby na internetu, můžete dělat vše sami, obecně „agility rukou a bez podvodu“.

Chceme vám předložit instrukci o výměně, která je jedním z nejdůležitějších předmětů instalatérské práce - toaleta.

Obsah
 1. Návod jak nainstalovat toaletu vlastníma rukama
 2. Vlastnosti instalace toalety vlastníma rukama
 3. Shrnutí

Návod jak nainstalovat toaletu vlastníma rukama

Nejprve musíte prozkoumat vlastnosti odvodňovacích systémů ve vaší domácnosti. Zkontrolujte všechny trubky v pořadí, v jakém jsou uspořádány, aby zachytily stejný typ upevňovacího prvku, modelu. To by mělo být provedeno přímo před volbou vhodné toalety ve vašem interiéru. Rozmanitost tohoto typu instalatérských prací, a to jak typem upevnění, tak vzhledem, tvarem, barvou a velikostí na trhu těchto výrobků dnes převyšuje všechna očekávání. Konec konců, všechny chutě jsou různé, a to zejména proto, že obvyklé bílé toalety, nemusí zapadnout do interiéru.

Po promyšlení metody a způsobu upevnění budete mocišetří čas i peníze. Pokud jste použili stavební kameny, například pěnové bloky, musíte se vzdát zavěšeného modelu toalety. Takový design prostě nemůže přežít, protože toaleta je používána více než jednou denně, plus tlak také poskytne sílu při sestupu vody.

Co se týče typu montáže toalety, vše závisí na typu drenáže, který spojuje kanalizační potrubí, existují pouze 3 typy - horizontální, vertikální a šikmé. V důsledku toho, pokud je kanalizační potrubí uspořádáno ve stěně, budete mít šikmý pohled na odtok. Vertikální, vhodné pro osoby s kanalizační výpustí v podlaze. V obou případech je vhodný univerzální model horizontálního pohonu.

Nezapomeňte, že žádný systém na světě není věčný, takovéto instalatérství proto není výjimkou, necementujte toaletu do podlahy, je lepší zakrýt místo spojovacích prvků falešnými panely.

Vlastnosti instalace toalety vlastníma rukama

Dále pokračujme podrobným popisem obecných pravidel pro instalaci toalety vlastníma rukama. Samozřejmě, po nákupu, v balíčku spolu s produktem, najdete pokyny pro instalaci tohoto konkrétního modelu, ale pokud dáváte přednost výrobcům, pak ruský překlad nemusí být, nebo jako obvykle, nebude vhodný pro čtení.

 • Demontáž toalety

  Proto je nejprve nutné vodu vypnout.Zpravidla se v potrubí dodávajícím vodu v koupelně nachází jeřáb, kterým jej můžete zavřít.

 • Pokud se ve vašem modelu, WC mísa a nádrž, 2 oddělené části, vypustit vodu z nádrže, úplně, tak řečeno, na poslední kapku. Pak je třeba odpojit všechny hadice a trubky a teprve pak je možné nádrž vyjmout.
 • Aby bylo možné demontovat vaši současnou toaletu a učinit tento postup "méně bolestivým", nalijte do něj několik litrů horké vody s přídavkem jakéhokoliv chemického čisticího prostředku a nejlépe ochucte. Takové velké množství vody je způsobeno zvláštností používání tohoto typu instalatérských prací. Ano, můžete umýt nejen toaletu samotnou, ale všechny kanalizace a potrubí jsou pro ni vhodné.
 • Cement, svorníky nebo šrouby se obecně používají jako upevnění k podlaze. V případě cementu je třeba jej rozbít, jen zvednout záchod a vytáhnout. V případě jiného typu montáže zvedněte toaletu a lehce sklouzněte na stranu, ale neohýbejte ji, nevylévejte z ní vodu, která nebude fungovat, a jako forma vodou chlazeného tvaru U je vždy kapalina. Pak je třeba adaptér odstranit, což je spojení s kanalizační sítí.
 • Pokračujme přímo k instalaci nové toalety.V předstihu na stavebním trhu je nutné koupit odbočku z vlnité lepenky. Bylo možné si všimnout, že takový prvek, když je rozebrán, ale použít jej znovu, nemá smysl, zpravidla takový druh materiálu jako "vlnitá toaleta", velmi rychle rez. Pomoc, takové potrubí, v instalaci našeho "přítele" dělá úkol trochu jednodušším. V místě instalace s odtokovou trubkou sejměte šrouby a vyrovnejte.
 • instalační schéma toalety

  Je nutné vytvořit podlahu a rozhodnout se instalovat nové místo. Po připraveném značení vyvrtáme otvory potřebné velikosti pro upevnění. Při instalaci toalety je nutné ji upevnit tak, aby se pod tlakem lidského těla nepohyboval. Ve specializované prodejně sanitární keramiky budete vyzváni, které spojovací materiály se nejlépe používají. Poté objekt zašroubujte a pokračujte. Aby nedošlo k opakování chyb, nepoužívejte cement. Metoda s deskou je mnohem pohodlnější. Chcete-li to provést, musíte si koupit kus stromu Madryn, který má jedinečnou vlastnost, při interakci s vodou se takový strom stává silnějším. Pokud se rozhodnete ušetřit čas a použít lepidlo, prosím, ale s tím bude ještě více problémů než v případě cementu.

 • Poslední dotek.Připojte vodu k nádrži, zkontrolujte potrubí a potrubí. Testujeme zařízení, pokud nic jiného neběží a vše funguje dobře. Gratulujeme! Velmi "hlavní" věc v domě je připravena k použití.
 • Shrnutí

  Nyní jste přesvědčeni, že instalace toalety vlastníma rukama, okupace zdaleka není snadná. Ale jak se říká, "pánův případ se bojí." Zvláště proto, že to může být velmi úsporné. Jak víte, úspory jsou stejné.

  Připomeňme nejdůležitější okamžiky:

  • Zjistěte, kde jsou ve vašem bytě stěny.
  • Prozkoumat vlastnosti odvodňovacích systémů.
  • Koupit zastavebního trhu, potrubních tvarovek, kusu stromu Madryn a úchyty pro toaletu.
  • Při demontáži přístroj nenaklánějte, protože v něm je ještě voda.
  • Do přívodu vody nalijte co nejvíce vody a vody, abyste zajistili příjemnou atmosféru práce.
  • K fixaci nepoužívejte cement nebo lepidlo.

  Přejeme hodně štěstí, zvládneme nový obchod.