Jak najít vodu pro studnu a vybrat vhodné místo

Podzemní voda je dokonce v poušti, a proto, v zásadě, v jakékoli části lokality, pokud budete kopat velmi hluboce, můžete najít léčivou vlhkost. Ale takový způsob hledání vody je naprosto nevhodný, stejně jako použití vod, které se nachází 2,5 m od povrchu země. Ve druhém případě je zdrojem déšť a tající sníh, a taková studna bude působit na principu: srážky padly - hladina vzrostla, teplo odejde - voda šla ze studny a nevrátí se až do podzimu. Proto není řešení problému, jako je nalezení vody pro studnu, snadné. Ideálním zdrojem pro studnu je například vícemetrové podzemní jezero s filtrovanou vodou, ale jiní mohou zjistit, že je důležité je najít.

Obsah
 1. Obsah
 2. Metoda 1. Věrnostní vyhledávání
 3. Metoda 2. Absorbéry vlhkosti
 4. Metoda 3. Studie úlevy
 5. Metoda 4. Mlha
 6. Metoda 5. Rostliny
 7. Metoda 6. Průzkumné vrtání
 8. Metoda 7. Průzkum od sousedů

Obsah

 • Metoda 1. Hledání volného místa
 • Metoda 2. Absorbéry vlhkosti
 • Metoda 3. Přehled úlev
 • Metoda 4. Mlha
 • Metoda 5. Rostliny
 • Metoda 6. Průzkumné vrtání
 • Metoda 7. Průzkum od sousedů
 • \ t

Profil podzemních vod

\ t

Hledání vody pro studnu bylo pokaždé podobné pravému umění, které je v této věci již dlouho slavnými mistry. Dnes se však nástroje pro určování místa vody staly mnohem více, a dokonce i jednoduchá jezevčík může vyřešitproblém určování místa pro studnu bez použití specialistů na geologický průzkum.

Metoda 1. Věrnostní vyhledávání

Od nepaměti hledali vodu pro studnu kobylky - lidé, kteří používali obvyklý vrbový rám, jako vidličku, cítili hranici mezi strukturami jiné povahy a tak označili, kde se voda nachází. Ale ne každý prodejce je profesionální, mnozí stále přeceňují své schopnosti. Proto, pro radu je lepší použít, je však žádoucí, aby letní logoskartel, jehož rameno - dlouhé a úspěšné zkušenosti s nalezením vodních zdrojů.

Při hledání vody s pomocí žargonu je třeba si pamatovat následující body:

 • Pohyb vrbového rámce hovoří především o tom, že hranice různých konstrukcí jsou na zemi, což může být nejen voda, ale také jednoduché přemístění země, stejně jako silné trubky inženýrských komunikací.
 • Rám se nesmí vůbec odchýlit v místech, kde je velká, rovnoměrně rozptýlená a homogenní zalévaná vrstva.
 • V oblastech, kde jsou blízké oblasti s hustými budovami a četnými podzemními komunikacemi, je účinnost této metody poměrně nízká.
 • Pokud byly na stejném místě zdroje vody určeny několika prodejci lokomotiv a jejich myšlenky se lišily, těžba vody na těchto místech by byla problematická.

Metoda 2. Absorbéry vlhkosti

\ t

Pro tuto metodu je zapotřebí 1-2 litrů silikagelu v granulích. Musí být dobře vysušen v troubě a nalit do jílu, ale neskleněná nádoba - například v hrnci. Dále je třeba pečlivě zvážit kapacitu se silikagelem proti přesnému měřítku a zabalit do hustého hadříku. Taková nádoba je pohřbena v hloubkách až do 0,5 metru, kde je pravděpodobné, že se bude kopat studna. Přesně po jednom dni by měl být hrnec vykopán a znovu zvážen. Čím více se stává těžší, tím více silikagelu absorbuje vodu - čím blíže k tomuto místu leží podzemní voda.

Zde je postup, který má být proveden ve všech místech, kde může být zdroj vody.

Metoda 3. Studie úlevy

\ t

Umístění podzemních vod lze také vypočítat na reliéfu lokality. Takže v rovinách a stoupá podzemní voda ležela dostatečně hluboko, ale v pánvích a jámách je obvykle spousta.

Režim podzemních vod

\ t

V blízkosti řek ve studně bude vždy malé množství vody, zejména ze strmějšího břehu, spolu s přírodními nádržemi a prameny, nedaleko umělých lomů a v oblastech, kde rostou zejména akácie a buky.

Metoda 4. Mlha

A tady bude počasí. Takže ve večerních hodinách po velmi horkém dni, musíte sledovat spiknutí. Pokud je v půdě dostatek vody, pak se nad tímto místem vytvoří mlha - a čím silnější bude, tím bude voda na tomto místě blíže k povrchu země.

Metoda 5. Rostliny

Pochopení toho, jak najít místo pro studnu, můžete také rostliny, které milují vlhkost - ukazují na přítomnost podzemních vod v blízkosti země. Je to většinou ostřice, umýt, matka a nevlastní matka, a takové stromy jakosmrk, bříza a olše - nikdy nevyrostou na suchých místech, protože pro svůj růst vyžadují hodně vody. Ale borovice, naopak, pokud se nechá někde v oblasti kořenů hluboko do země - v tomto místě je voda velmi vzdálená od povrchu půdy.

Tabulka odběrů podzemních vod

\ t

Rovněž se uvádí, že se jedná o destilovanou vodu a rostliny, jako jsou ostružiny, pelyněk, mouka, brusinky a žito. Každý z nich má navíc určitou hloubku podzemní vody. Ale je tu důležitá podmínka - rostliny by měly být umístěny ve velkých skupinách, a růst matky by měl být jiný, jinak by mohly být zadány náhodou nebo dokonce zasadil člověka - což samozřejmě neříká o přítomnosti podzemních vod.

Metoda 6. Průzkumné vrtání

Jednou z nejspolehlivějších metod hledání zdroje vody je průzkumný vrt. K tomu použijte nejběžnější zahradní vrták se speciální rukojetí. Potřebují vrtat testovací hloubku studny 6 metrů, což přesně určí, zda je voda na vybraném místě pro výstavbu studny nebo ne.

Zkušební vrtání při hledání vody

A kdyby se na nějakém místě nacházela voda, nebránilo by to bezprostředně připsat chemickou a bakteriologickou analýzu, protože vyplavený bažinatý terén a dolní část říční vody nejsou příliš kvalitní a dokonce i stovky metrů od řeky samotné může to být spousta manganu a železa.

72. Metoda 7. Průzkum od sousedů\ t

Hledání vody apořádání studny bude velmi užitečným rozhovorem se sousedy v této oblasti, a to je třeba zjistit:

 • Jaká je hloubka studní v nich? Pro takové a bude mnohem účelnější zaměřit se na jejich oblast.
 • Dostatek vody v studnách a konstantní nebo její hladina? Takže, pokud hladina vody ve studni vedle nich je stále skákání, pak aquifer na těchto místech není příliš hluboká. A fenomén vody mizející ve studně, protože tato místa není neobvyklá.
 • Jaký typ a design jsou všechny studny u sousedů? Je žádoucí následovat jejich příklad, protože typ studny je obvykle založen na letech a dokonce i nashromážděných zkušenostech v průběhu století v určité oblasti.

Hledání vody na kopci u řeky

A konečně je důležité si uvědomit, že studna podle stávající legislativy může být postavena pouze do hloubky 20 metrů. Pro hlubší příjem vody však bude muset vytvořit projekt a souhlasit s regionálními službami as architekty místních úřadů. Proto je zpočátku žádoucí hledat zdroj vody pro studnu v její chalupě pouze do této hloubky - je snazší kopat a najít vodu samotnou není tak těžké.

Viz články pro podobná témata:

 • Studna na venkově s vlastními rukama - vrtání, zařízení a čištění
 • Čištění a analýza vody ze studny
 • Jak si vyrobit studnu vlastníma rukama - video a fotografické návody
 • Zásobování vodou v zemi vlastními silami - stádia zařízení a nuance
 • Opravy a čištěnístudny vlastníma rukama
 • Zásobování vodou vlastními rukama - pokládka potrubí a instalace čerpací stanice