Jak namalovat koupel vlastníma rukama - akrylová barva do koupele

Stará litinová lázeň

Akrylátové barvení je ideálním prostředkem pro litinové vany. Akrylová barva vyžaduje minimální náklady a pomůže dosáhnout nejlepšího výsledku.

Obsah
 1. Možnosti opravy lázní:
 2. Výhody tekutého akrylátu
 3. Výhody koupelnového nátěru akrylem:
 4. Příprava koupele
 5. Příprava akrylu
 6. Jak malovat vanu s akrylem

Možnosti opravy lázní:

 • nátěr litinové lázně
 • nainstalovat akrylovou vložku

Instalace akrylové vložky se používá méně často, protože podle mnoha odborníků má své nevýhody:

 • vyžaduje individuální přístup, a tudíž i vysoké ceny;
 • akrylová vložka pro koupel je krátkodobá, protože ji upevňuje montážní pěnou - lze ji oddělit (což bude doprovázeno nepříjemným zápachem), mohou se objevit i trhliny;

Výhody kapalného akrylátu

\ t

Výhody koupelnové malby s akrylem:

 • nízké náklady na materiál
 • není třeba zničit zpracování
 • veškerá práce netrvá déle než 2-3 hodiny

Všechno zůstane na místě, musí být odstraněny pouze drenážní struktury. Díky akrylové barvě může i nejstarší litinová lázeň vydržet 20 let a nemůžete si dělat starosti s tím, že po určité době může být nátěr oddělen.

Příprava lázní

\ t
 • Příprava na lakování lázně

  pro spuštění, vyčistěte lázeň od bláta aprach

 • odstranit starý smalt, použijte bulharský nebo vrtačku, nezapomeňte na pravidla bezpečnosti a ochrany. Tam je také více "dědeček" způsobem - brusný papír, ale je to více únavné;
 • odmastěte povrch lázně, očištěný od rzi (pokud je nalezen). Chcete-li zkontrolovat povrch, nejúčinnější způsob, jak řídit tok vody. Pokud voda klouže ve velkých kapkách, znamená to, že tuk není odstraněn;
 • Vysušte lázeň a odstraňte veškerý prach. Prach by neměl být vůbec;
 • Buďte opatrní: posypte papír podlahou sešívačkou, zavřete všechny oblasti, kde by se barva neměla dostat.

Příprava lázně, tj. Kvalita odstranění starého smaltu, čištění před nečistotami, rezem a prachem, je stadium, které ovlivní celý výsledek práce.

Příprava akrylu

\ t

Akrylový olej

\ t

Akryl by měl mít potřebnou konzistenci, ke které přidává tužidlo k původnímu složení tekutého akrylu. Míchejte a nechte stát asi půl hodiny. Naneste kompozici ihned po vaření, to znamená v příštích 2 až 4 hodinách, kdy se bude jen namalovat celá lázeň. Doporučení různých výrobců se však od sebe liší, takže podrobnější informace (například množství potřebné pro určitou velikost vany, trvanlivost) jsou na obalu.

Jak malovat vanu s akrylem

Nyní je čas namalovat koupel akrylem. Nejlepší je nalít ho do lehkého kontejneru - plastových kelímků nebo ze stejného obalutužidlo Mezitím, pod sprchou koupel je také nutné, aby kontejner, tak, že byl zaplaven přebytečným akrylem.

Pozor:aplikujte akrylát od okrajů! Udělejte to tak, aby směs pomalu stékala po stěnách lázně. Na konci roztoku by měla být určitá část akrylu vypuštěna na dno, takže budete muset dostat zástrčku a špachtli, jemně naneste materiál na povrch.

Koupelnová akrylová malba vlastníma rukama

Co říci o nástroji: je žádoucí koupit gumovou stěrku se zaoblenými konci, délku - dle vlastního uvážení.

Kvalita nátěru bude záviset na schopnostech vašeho umělce, na kvalitě přípravy lázně (tj. Na čištění, odstranění starého smaltu a broušení). Po přímém nátěru je lázeň suchá po dobu 1,5-2 dnů, během které je nutné chránit povrch před prachem, jinak se stane drsným a nepříjemným na dotek. Po zaschnutí povrchu vany můžete instalovat sprchový přepad do vany a připojit ji do kanalizace.

V případě, že by se vytvořily náplasti, prach zasáhl „koupel“, marnosti by musely být odstraněny, což opět způsobilo druhou vrstvu akrylu. V tomto případě není možné znovu použít materiál, který zbývá po první úloze.

Navzdory veškeré nenáročnosti a jednoduchosti vyžaduje maximální pozornost a pečlivý přístup. Se správným přístupem můžete obnovit koupelnovou smalt a změnit vzhled na nepoznání, po kterém bude trvat dlouho.