Jak namočit koště do koupele

Tradice používání stodoly v lázeňském domě je zakořeněna daleko do minulosti, v době, kdy se lázeň v Rusku teprve objevovala. Staří Slované začali tyto atributy sklízet z různých rostlin, znali tajemství jejich léčivých vlastností , jak namočit košťata do koupele /b & gt;

Obraťme se k lidové moudrosti. Říká, že v lázních je dražší a koupel bez koště - to je samovar bez trubky. Podívejme se, jak si to, jako jednoduché příslušenství, zaslouží takový respekt našich předků. Když se smát na svém těle, je to druh masáže, která zvyšuje krevní oběh, provokuje pocení a zlepšuje metabolismus. Aplikace koště otevírá póry kůže a odstraňuje z nich mikroby a strusky. List březového koště obsahuje fytoncidy, které neutralizují působení patogenních mikrobů. Esenciální oleje působí na kůži příznivě na pokožku, zabraňují jejímu předčasnému stárnutí, zlepšují její vzhled a stav. Tam je také takové rčení: "Nestarejte se v ten den, který pára v lázni."

Kromě takového užitečného, ​​posiluje účinky na lidské tělo, píšťalky písek pomáhají vyrovnat se s různými chorobami. A také rozdávají nádhernou vůni. Proto, když jste si naplánovali výlet do parní lázně a sníte si o proceduře koupele, musíte přemýšlet o tom, co přesně si brouk vezme s sebou, aby čas plynul nejen příjemný, ale i užitečný.

Čerstvý vývar

\ t

Když se chystáte na návštěvu koupele, měli byste vědět , jak namočit smeták do koupele . Nezapomeňte, že s čerstvými košťaty by se nemělo dělat. V horké vodě jsou jejich listy okamžitě "svařeny"a stát se lepkavým. Nebudou vydávat žádnou příjemnou vůni, ale jen ne moc dobrou vůni dušeného sena. Je nemožné použít takové těžké koště a nepřinese to žádný užitek, protože velmi rychle absorbuje teplo a stává se nástrojem mučení. Jeho "spodní" podstata se projeví ve skutečnosti, že bude kapat vodu, listy budou nemilosrdně držet na kůži a spálit ji. Pára z takového koště není jasná a lehká, ale příliš syrová, tvrdá, nepříjemná a dokonce i vyčerpávající. Můžeme říci, že použití takového koště je šikana. Řeknete-li obrazně, pak se pocity budou podobat takovým, že pokud znovu prožijete ploutve ke koupání.

Pamatujte, že čerstvě připravené nebo nízko sušené košťata by neměly být vůbec zkoušeny. Oni prostě opláchnout pod proudem vody nebo v pánvi, třepat se odstranit přebytečnou vlhkost, a nést to v parní lázni. Zkušení parníci a koupací poradci doporučují poradit při posilování čerstvého koště, a to se týká především dubu, kdy se poprvé v parní lázni nevyskočí a neporazí, ale jen lehce pohladí tělo. Tak, koště bude sbírat pot a vlhký kondenzát z páry, posílit a stát se tak silný, že to může trvat docela dlouho.

Jak namočit smeták do lázně

Správné kouření je věda, kterou potřebujete vědět. Pokud je příliš roztavený, pak se okamžitě stane kyselým, bude těžký, rychle se zahřeje a jeho dotek na kůži nebude příliš příjemný. Naopak nepřipravené koště v páru okamžitě ztratí listy,se zlomí a poškrábá.

Nejlepší je připravit si metlu na koupel předem, doma. Správně sklizené a skladované příslušenství hodinu před návštěvou lázně dát do studené vody, snížení v pánvi tak, aby listy jsou zcela ponořeny. Pak se pravidelně otáčí a drží se půl hodiny. Pak se košťata vyjmou, dobře se třesou, otočí se a odříznou vodu - jako kytice. To je nutné k tomu, aby se voda dostala do dřevních vláken na kapilárách, je dobře proniknuta do větví a stávají se elastickými. Pokud voda dobře nasytí větve a dosáhne listí, pak takové koště nebude příliš dlouhé, aby se rozpadlo. Po chvíli se příslušenství vyjme, lehce se protřepe, vloží do plastového sáčku. Nyní můžete jít do koupele. Pokud se to stane v zimě, v silném mrazu, pak listy určitě "chytit", takže když přijde na místě, v místnosti košťata bude muset jít trochu v teplém vzduchu. Předtím by se neměl třást.

Taková předem připravená košťata v lázni již není potřebná pro páru - je napájena v parní lázni, shromažďuje se z těla potu a kondenzátu během první návštěvy v páře.

To vše se týká ruské lázně s mokrou parou, ale v suchém vzduchu v sauně bude koště neustále vysychat, takže bude nutné ji mírně navlhčit v pánvi čistou vodou nebo připravenou aromatickou infuzí.

V případě, že by koště nebylo připraveno předem, bylo by v lázni nutné použít tzv. Klasický pára. Vypálit po dobu 10-15 minutVložte do umyvadla s teplou vodou, která pak přidejte vroucí vodu. Pak ji dejte na kytici 20 minut. Během této doby můžete jít do parní lázně, a když odejdete, bude makléř připraven na další návštěvu a využití.

Není nutné vylévat vodu zbývající po otěžích údolí. Kdyby bylo koště bříza, vypadalo by to jako zelený čaj, ale pokud je dub černý. Specialisté doporučují, aby si tato forma umyla hlavu - zbaví vlasy lupů, posílí kořeny a zlepší pokožku hlavy.

Pro vzduch-suchou saunu existuje nouzový způsob přípravy koště. On je ponořen do nádoby s horkou vodou, a pak umístěn na horkých kamenech, ze kterých bude pára stoupat, rychle plivající koště. Taková operace se provádí několikrát rychlým tempem. Tento postup se provádí v rukavicích, chrání ruce před popáleninami. Kromě toho je třeba se ujistit, že listy nezůstávají na kamenech, protože začíná hořet a zkazit příjemnou vůni parní lázně. Saze jsou tvořeny, kamna budou muset být vyčištěny a místnost - ventilovat. Takové zbytečné problémy nikdo nepotřebuje.

Je-li košťata dobře napařená, mohou se třepat - jako mýdlo, pára a mytí. Ale to platí spíše pro březové koště, protože dub je tvrdší a dobré "mýdlo" se nemůže chlubit.