Jak nezávisle obkládat pec

Kamna v ukrajinské chýši.Pec v chatě je více než běžný topný prvek. Od starověku dostala hlavní roli při vytváření pohodlné a vodivé domácnosti. To vařilo jídlo, to bylo zdobené, a nejvíce teplé a útulné místo bylo na sporáku. V poslední době se stále více a více majitelé domů začali stavět znovu ve svých domovech, a ve většině případů ne jako pomocné, ale jako hlavní prvek topného článku. Nestačí jen položit troubu, její vzhled musí být v plném souladu s celým interiérem a její úprava keramickými dlaždicemi je pravděpodobně tou nejlepší volbou pro dnešek.

Obsah
 1. Co můžete ozdobit kamna
 2. Nakupujeme materiál a připravujeme nástroj
 3. Z materiálů, které potřebujete připravit:
 4. Jako nástroje budete potřebovat:
 5. Připravte povrch stěn
 6. Obkladová kamna s dlažbou

Co můžete ozdobit kamna

V dávných dobách byl povrch pece omítán jílem, po kterém byl bělen vápnem, ale je nepravděpodobné, že by taková výzdoba vypadala v moderních interiérech. Dnes se používá více moderních materiálů a keramická dlažba je zde mimo konkurenci. Můžete použít keramické desky, pokryté dekorativní glazurou, k obkládání pece, ale můžete si koupit zajímavější možnost. Tera Terakota má kameninovou základnu a povrch, a když je vyroben, nepoužívá se žádné pojivo ani opláštění.chemikálie, které mohou poškodit zdraví domácností.

To je nesmírně důležité, protože provoz pece a, v důsledku toho, její zadekorirovannoy povrch zahrnuje časté zahřívání na vysoké teploty, které mohou být uvolněny škodlivé toxiny. Terakota navíc zlepšuje tepelný výkon pece a vyznačuje se přirozeným vzhledem pece, ale je mnohem atraktivnější než obyčejná cihla. Kromě obkladových desek ve formě kamenů, výrobci zavedli uvolnění vnějších a vnitřních rohů, které dokonale zakrývají nerovnost zdiva a činí povrch lemovaný integrovaným a dokončeným.

čelem k peci s obkladem slinku

Příklad obkladu pece s dlaždicí

Nakupujeme materiál a připravujeme nástroj

Před zahájením léčby není nutné vařit vše, co může být při práci potřebné. Je lepší nakupovat materiály a směsi ve specializovaných prodejnách, které svým zákazníkům garantují vysokou kvalitu, nástroj lze najmout nebo vypůjčit od sousedů.

Z materiálů, které potřebujete připravit:

 • obkladačky a keramické rohy;
 • žáruvzdorná omítka (1 sáček);
 • tepelně odolné lepidlo na dlaždice (1 sáček);
 • injektážní malta široká tepelně odolná (1 sáček).

etapy obložení kamna s kamny

varianty úpravy pecí pomocí dlaždic

\ t

Jako nástroje budete potřebovat:

 • vodní vědro aředění roztoků;
 • vrták nebo vrták se směšovací tryskou;
 • řezaný diamantový kruh a bulharský;
 • stěrky obyčejné a vroubkované;
 • ruleta, level a tužka;
 • stavební pistole pro řešení, tmely a směsi.

Připravte povrch stěn

Stejně jako u všech dokončovacích prací je první věcí pečlivě připravit povrch pece. Cihla je navlhčena vodou, k tomu můžete použít velký štětec, sprej, pak se švy očistí od roztoku a nečistoty kovovým kartáčkem. Po čištění stěn zpracováváme celý povrch pece hlubokým pronikáním.

Je-li to žádoucí, před čelem k peci s dlaždicí můžete omítky stěn z vysoce pevné omítky určené pro vysoké teploty. To nejen distribuuje teplo rovnoměrně, ale také vám umožní ušetřit dražší lepidlo. Nanášení omítky na cihly vyžaduje tenkou vrstvu se širokou špachtlí. Celý povrch stěny by měl být rovnoměrně omítán a neměl by mít viditelné změny. Po omítání nebude nutné vázat povrch speciálním malým skleněným vláknem. Nanáší se na stěnu a důkladně vyhlazuje.

Obkladová kamna s dlažbou

\ t

Dlaždice je umístěna na speciálním tepelně odolném lepidle pro krby a kamna. Taková směs může vydržet povrchové vytápění až do 200 stupňů Celsia a některé tmely vydrží vyšší teploty. Hřeben špachtlí naneste lepidlo na dlaždici a stěnu, poté ji opatrně aplikujemena místě Úroveň budovy můžete použít pro vodorovné řádky. Tváří v tvář je lepší začít od rohů, které jsou uzavřeny od nejnižší úrovně nahoru, a po nich přistoupíme k položení dalších desek. Po zaschnutí lepidla jsou švy vyplněny tepelně odolným zatyokem - pro tento účel použijte speciální stříkačku.