Jak odstranit poruchy kabiny ucpávky

Hlavní příčinou závad ve sprchovém kabině může být nesprávná montáž nebo instalace, jakož i dlouhá životnost. Dokonce i velmi kvalitní a drahé výrobky jsou vystaveny různým poruchám a to je přirozené. Oprava sprchových koutů vlastními rukama však může být provedena jednoduše, pokud pochopíte způsoby, jak napravit řadu častých poruch.

Obsah
 1. Jak opravit sprchovou hadici
 2. Jak opravit paletu sprchové vaničky
 3. Jak upevnit směšovač ve sprše
 4. Oprava sifonů ve sprše
 5. Jak vyměnit kazetu ve sprchové kabině
 6. Jak vyměnit sklo ve sprchové kabině
 7. Jiné druhy oprav duše

Jak opravit sprchovou hadici

Nejčastěji v prasknutí hadice sprchové kostky. Než opravíte hadici pro sprchu, musíte jít do obchodu a koupit si novou, protože nejjednodušším řešením bude její nahrazení novým. Postupujte takto:

 • odšroubujte nálevku;
 • Použijte speciální klíč k otočení matice ze směšovače;
 • Nasaďte novou hadici na směšovač pomocí gumových podložek;
 • Nasaďte novou hadici na trysku pomocí matice.

Pomocí svorky můžete opravit sprchovou hadici.

Nákup nové hadice je nejlepší jít do obchodu se starým. To vám pomůže koupit výrobek s podobným závitem na maticích.

Pokud z nějakého důvodu není možné provést výměnu, je nutné zjistit, jak opravit sprchovou hadici. K tomu můžete zvolit odpovídající velikost aprůměr prvku z PVC hadice a vložte jej na zchátralé místo nebo namontujte svorku.

Jak opravit paletu sprchové vaničky

V důsledku nesprávné montáže, která je způsobena nesprávným nastavením noh v rámu podpěry palety nebo v důsledku zanedbání provozu, může v něm vzniknout trhlina. Pokud jej nemůžete nahradit novým, musíte vědět, jak opravit sprchovou vaničku.

V případě trhlin v délce nepřesahující 35 cm nebo otvoru ve velikostech nejvýše 100x100 mm, výborným řešením problému je nalití tekutého akrylu. K tomu je třeba zakoupit sadu na opravu akrylových van, která obsahuje tekuté akrylové, tužidlo a brusné tkaničky. K provádění oprav je nutné:

 • S pomocí bulharštiny by se trhlina rozšířila o několik milimetrů;
 • Vyčistěte místo opravy na paletě před znečištěním, odmašťováním;
 • Připravte směs kapalného akrylu a tužidla podle návodu;
 • Nalijte směs do otvoru nebo trhliny;
 • Přebytečné směsi se odstraní pomocí gumové špachtle;
 • Lepená páska a nechat zcela vyschnout;
 • Vyjměte pásku a vyleštěte renovované místo.

Po vyjmutí díry nebo trhliny je nutné zjistit a zdůvodnit jejich příčiny. K tomu můžete paletu upevnit, umístit pod cihlový polštář a nalít ji montážní pěnou s malým expanzním faktorem.

Cihly chrání paletu před prasklinami.

Jak upevnit směšovač ve sprše

Směšovač ve sprše másofistikovanější zařízení než v jiných instalatérských zařízeních. Příčiny selhání mohou být různé faktory, které činí tento jev častým. Proto pro normální provoz musíte vědět, jak opravit sprchu v případě rozbití směšovače.

Nejčastěji se s takovým problémem, jako je slabý proud vody ze sprchy, může jednat o vzduchové ucpání. K jeho odstranění je nutné:

 • Odstraňte provzdušňovač;
 • Opláchněte pod proudem vody nebo skvrnou;
 • Nastavte své místo.

V případě netěsností vyměňte těsnicí kroužky nebo pryžové obložení. Postupujte takto:

 • vyšroubujte matici, přidržte otočný čep a vyjměte jej;
 • Odšroubujte objímku uvnitř odčerpávání pomocí matice pomocí šestihranu;
 • Pro získání objímky z matice;
 • Vyměňte těsnící kroužky, které jsou nevhodné pro nové;
 • Namontujte směšovač zpět a proveďte zpětný chod.

U složitých závad, které je obtížné nebo nemožné odstranit pro normální provoz, se doporučuje úplné nahrazení směšovače ve sprchové kabině.

Při odstraňování závad ve vodovodním kohoutku se nedoporučuje používat plynové nebo dělené klíče. Veškeré práce lze provádět rukama.

Oprava sifonů ve sprše

Porucha sifonu vede k nepříjemnému zápachu ve sprchové kabině. K opravě sifonu ve sprše je třeba odstranit obrazovku palety, odšroubovat horní část sifonu a vyměnit ji za novou.

Výměna sifonu je dostatečnápracovně náročný proces. Při tomto typu práce jsou vyžadovány pryžové obložení a speciální nástroje. Také může být nutné odstranit ucpání ohybu. Sifon musíte rozebrat a vyčistit.

Jak vyměnit kazetu ve sprchové kabině

Pokud budete postupovat podle pokynů, výměna kazety ve sprchové kabině není zvláštní činností. Chcete-li začít, musíte vypnout vodu ze společného stoupačky a zvednout páku směšovače do horní polohy. Po provedení tohoto úkonu odstraňte pomocí tenkého šroubováku víčko s modrou a červenou značkou. Po uvolnění šroubu pod ní můžete zvednout páku směšovače.

Vypadá to tedy jako kazeta pro sprchu

Poté jemně vyšroubujte chromovaný ozdobný kryt a matici, upevněte kazetu pomocí rozděleného klíče. Po vyčištění sedla kazety nainstalujte novou kazetu. Poté musíte provést všechny výše uvedené postupy v opačném pořadí.

Jak vyměnit sklo ve sprchové kabině

Výměna skla ve sprchové kabině je poměrně jednoduchý proces, pokud se jedná o dveře, boční a přední okna. Výměna zadní stěny zahrnuje demontáž horní části sprchové kabiny zcela, což komplikuje proces.

Veškeré sklo je instalováno pomocí gumových těsnicích hmot. Pro odstranění rozbitého skla je nutné odstranit jednu skříň skříně, odstranit těsnicí hmotu a odstranit skleněné fragmenty. Nainstalujte nové sklo a proveďte stejné procesy v opačném pořadí.

Aby se vyloučila možnost dalšího poškozeníPro ochranu je doporučeno sklo chránit filmem odolným proti nárazům. Tato metoda je vhodná pro běžná nelepivá skla.

Jiné druhy oprav duše

\ t

V sprchových kabinách mohou nastat různé problémy. Mnohé z nich jsou spojeny s tokem v potrubí a spojích, které jsou ukryty za sprchovým panelem. Tyto typy problémů je snazší zabránit, než odstranit. Panel se připojuje k zadním stěnám kabiny a pro přístup ke komunikaci je nutné provést demontáž. Výjimkou je sprchový box, který není připevněn ke stěně, a opravy, takže je to jednodušší. Aby se odstranily problémy s tím spojené, může být jednoduše odsunut.

Kromě toho mohou nastat takové drobné poruchy, jako je opotřebení válečků a kliky dveří. V tomto případě před opravou sprchy nemusíte studovat složité pokyny, protože oprava je jednoduchá.

Dveřní válce vypadají jako sprchový kout.

Kvůli agresivním účinkům různých nástrojů nebo mechanickému poškození může dojít ke korozi na kovových částech. K jejich odstranění je nutné:

 • Míchejte zkaženou oblast;
 • V případě hlubokého poškození naneste vlastní ocas a znovu písek;
 • Snižte povrch;
 • Vyfoukněte barvu z balónu.

Pokud únik kotle vyžaduje těsnící zařízení. Před tím odstraňte starý tmel a opláchněte kostru mýdlovým roztokem. Vysušte, odmastěte a naneste nový tmel.

Podělte se s příručkou pro opravy o záložky přátel: