Jak odstranit staré barvy

Žijeme v době, kdy je vše vyřazeno bez uvážení. Jakákoli věc, která ztratila svůj vzhled, je již považována za škodu a jen málo lidí se snaží „oživit“ takové vnitřní předměty. Podívejte se kolem sebe - pravděpodobně v obci, v venkovském domě nebo v garáži máte starý časopisový stůl s krásnou kachlovou ozdobou, deskou nebo jiným dřevěným výrobkem.

V sovětské éře, aby se vzhled těchto dřevěných výrobků několikrát maloval, nezapomeňte alespoň na staré dveře a dveře. A marně se dnes každý snaží zbavit tohoto "odpadu". Koneckonců, po odstranění starých nátěrů a jejich pokrytí speciálními řešeními můžete získat jedinečný aktualizovaný vzhled položek.

starý konferenční stolek, dřevěná lavice, desky, dveře a dveře, schody, okenní rámy - to je jen malý kus položek, které po malé zpracování může sloužit vám velmi dlouho. Zároveň můžete hodně ušetřit.

Obsah

 • Metoda broušení
 • \ t
 • Topení
 • Chemická metoda
 • Škrabání
 • Další chemická metoda
 • Video

Před odstraněním starého nátěru je nutné povrch očistit a vyprat hadříkem a poté osušit běžným domácím fénem. V tomto případě není nutné, aby byl vysoušeč vlasů příliš blízko povrchu. Provádění prací na odstraňování starých nátěrů by se mělo provádět pomocí rukavic a ochranných brýlí.

Takže, pojďme konečně zvážit, jak snadné a rychlé odstranit staré barvy z dřevěnépředměty sami.

Zpět na obsah

Obsah
 1. Metoda broušení
 2. Topení
 3. Chemická metoda
 4. Škrabání
 5. Další chemická metoda
 6. Videa

Metoda broušení

\ t

První způsob, jak otřít starou barvu z dřevěného povrchu, je použití brusného papíru. V první fázi stojí za to použít arašídy s mlýnem na obilí k odstranění většiny starých nátěrů. V konečné fázi - jemnější kůže, aby dokončovací leštění povrchu.

Mnohem příjemnějším a rychlejším způsobem, jak otírat starou barvu vlastníma rukama, je použití brusky. Je třeba mít na paměti, že brusný papír je rychle zanesen starou barvou, takže výměna trysek bude muset být poměrně často. Po odstranění hlavní části nátěru, jako v první metodě, by měl být povrch ošetřen jemně mletým arašídem.

Po dokončení, vyleštění a vyleštění dřevěného povrchu se usadí prach. Odstraňte jej kartáčem namočeným v rozpouštědle barvy. Poté, co tento kartáč prošel celým ošetřovaným povrchem, dostaneme zcela čistý dřevěný povrch.

Zpět na obsah

Topení

Druhým způsobem, jak vytáhnout barvu z dřevěného povrchu, je použít tepelnou pistoli. Tato metoda je nebezpečnější, ale zároveň snazší. Před zahájením práce se ujistěte, že jste nezapomněli nosit rukavice, ochranné brýle a maskutvář Při provádění prací by tepelná pistole měla být umístěna ve vzdálenosti 15 až 20 cm od povrchu.

Vyberte část povrchu a zpracujte ji, přesuňte tepelnou pistoli ze strany na stranu. Zabraňte tvorbě křupavé nebo spálené slupky barvy.

Jakmile se stará barva v důsledku vysokých teplot začne bublat a vrásky, je možné ji začít odstraňovat z povrchu pomocí široké špachtle. Poté pokračujte v zahřívání další oblasti ošetřeného povrchu.

Po dokončení celého povrchu přichází poslední fáze - konečné leštění a leštění.

Pozor! V případě požáru udržujte klid, zpravidla se oheň objevuje ve formě malých plamenů. Vypněte přístroj a na oheň pokropte vodou.

Zpracování smirkového papíru by mělo být provedeno, protože dřevo mělo ještě malé částice barvy, které nemohly být při zahřívání poškrábány špachtlí. Zrnko brusného papíru by nemělo být vybíráno příliš mnoho.

Zpět na obsah

Chemická metoda

Třetím způsobem, jak vytáhnout starou barvu vlastníma rukama, je chemická metoda.

Pokud má dřevěný předmět velmi nerovný povrch, pak bude v této situaci vhodná chemická metoda. V obchodě byste měli koupit chemikálii, abyste odstranili nátěr ze stromu a pečlivě si přečtěte návod k použití. I když je postup pro odstraňování nátěru z povrchu předmětů monotónní pro většinu nástrojů, mohou existovat rozdílyselhání, které může vést k negativnímu výsledku. Nástroje pro odstraňování nátěrů se často prodávají jako spreje. Nezapomeňte na rukavice, brýle a masku.

Nádobku protřepejte kapalinou a díl vylijte do otevřené nádoby. Roztok naneste štětcem na ošetřený povrch. Při aplikaci přístroje pomocí rozprašovačů by měl být přístroj udržován ve vzdálenosti asi 10 cm od povrchu.

Zakryjte celý předmět tekutinou, abyste odstranili starý nátěr. Práce s kartáčem v jednom směru. Neprovádějte průchod oblastí, které byly předtím ošetřeny nástrojem.

Nechte působit asi 30 minut až hodinu v závislosti na délce práce na povrchu. Na konci této doby můžete vidět, že barva změkla.

Poté pomocí škrabky odstraňte nátěr z povrchu.

Zbytky barvy lze odstranit stěrkou.

Dále, aby se odstranil nátěr na těžko přístupných místech, povrch by měl být ošetřen brusným papírem.

Nyní musí být dřevěný povrch omyty, aby se odstranily zbytky chemické látky.

Zpět na obsah

Škrabání

Čtvrtý způsob, jak odstranit starý nátěr ze stromu, je prostě sskrebanie špachtlí. Taková metoda však bude účinná pouze v případě, že povrch bude potažen barvou v několika vrstvách, což povede k dostatečně silné vrstvě nátěru, stejně jakov případě velkého přílivu a poklesu.
Je důležité neustále udržovat tvrdost škrabky nebo špachtle.

Pracujte s prací opatrně: protože je nástroj dostatečně ostrý, může se strom s barvou odtrhnout. Proto bude tato metoda nejúčinnější a nejpohodlnější, pokud byl lakovaný povrch předem leštěn.

Zpět na obsah

Další chemická metoda

Pátým způsobem je zbavit starou barvu ze stromu - chemickou metodu. Při odstraňování nátěru touto metodou je důležité pamatovat na ochranu rukou a obličeje a také doporučujeme nosit kalhoty s dlouhými rukávy a košile.

Vezměte aceton nebo rozpouštědlový lak. Mějte na paměti, že jsou dostatečně silné, aby se nedostaly do styku s pokožkou.

Vybraný prostředek naneste na ošetřovaný povrch hadříkem nebo látkou.

Po odstranění barvy povrch omyjte hadříkem.

Zpět na obsah

Videa