Jak ohnout sádrokarton pro oblouk z videa


Jak ohnout sádrokarton pro oblouk videa.

Čtyři způsoby ohýbání desky ze sádrokartonu

Mnoho lidí, kteří právě začínají pracovat s takovým materiálem, jako je sádrokartonová deska, často čelí otázce - jak můžete tento materiál stále ohýbat? Spousta lidí si myslí, že je těžké to udělat, ale je to stále jiná záležitost a je to jednodušší, než se zdá na první pohled. Ale před pokračováním metod ohýbání stěny a stropu sádrokartonové desky, měli byste se seznámit s dalším pohledem na tento materiál, který je navržen speciálně pro tento podnik. Montáž závěsného stropu ze sádrokartonových desek různých tvarů bude snazší, s vědomím údajů níže uvedených metod a níže uvedeného video příkladu.

Speciální typ sádrokartonu, který je určen pro ohýbání a poskytování potřebných tvarů - obloukové sádrokartonové desky GKLA. Tloušťka tohoto listu je 6,5 mm. Tento druh materiálu se díky svým elastickým tvarům ohýbá bez námahy a dává možnost vytvářet různé oblouky, půlkruhy, různé křivočaré tvary, stejně jako tvary ve tvaru kopule a vlnovitého tvaru. Samozřejmě, že oblouková sádrokartonová deska má také svůj maximální poloměr ohybu, nicméně je mnohem významnější než poloměr ohybu stropu nebo stěnové stěny. A vzhledem k tomu, že rám pro obloukové sádrokartonové desky bude pro tento účel vyroben ze speciálních profilů, s bočními výřezy, tento materiál může být hladce ohýbán.

Pokud však osoba není na paži oblouku GKLA, existuje několik tipůmůže pomoci vyrovnat se s tímto úkolem, a to i za použití jiných typů sádrokartonových desek, a video tutorial vám pomůže vizuálně sledovat proces.

První způsob, jak ohnout sádrokartonové desky:

Nejúčinnějším a nejrozšířenějším způsobem je tento. Co musí být jednoduše mokré na jedné straně list sádrokartonu s nejběžnější vodou. Faktem je, že samotný sádrovec je velmi měkký a porézní materiál, který jej velmi rychle a dobře absorbuje vlhkost a stává se ještě měkčím, ale při sušení ztvrdne a zachovává si nový. Zakoupený formulář. K tomu, aby se kartáč nebo válec a udělat několikrát s vodou na pokojové teplotě listu drywall. Nyní je čas počkat asi pět a nejlépe patnáct minut, aby bylo úplně mokré a měkké. Pak můžete začít ohýbat materiál tak, jak ho potřebujete. Měli bychom však vědět, že tato metoda se dokonale hodí pouze tehdy, když je poloměr ohybu velký, protože s malým poloměrem může materiál jednoduše prasknout nebo prasknout.
Ale aby se ohnul s malým poloměrem, stojí za to se uchýlit k jiným metodám práce se sádrokartonem, protože obyčejná voda zde prostě nepomůže.

Druhý způsob ohýbání sádrokartonu pro oblouk:

Nejjednodušší možností pro křivku s malým poloměrem je použití speciálního jehlového válce. Je nutné procházet takovým válečkem na obou stranách plechu, čímž propíchne lepenku a malou vrstvu sádry. Tato metoda umožňuje provádět sádrokartonové mřížky,aby se list složil mnohem snadněji. Než to začnete ohýbat, je nejlepší ji navlhčit vodou, což by ji učinilo ještě měkčí. Voda by měla být při pokojové teplotě.

Třetí způsob, jak ohnout sádrokartonové desky:

Pokud se stalo, že nemáte po ruce jehlový váleček, nebo jste ho nemohli najít, můžete použít ostrý nůž. K tomu je třeba udělat malé řezy, řezání lepenky, ale pouze na jedné straně listu sádrokartonu. Řezy musí být provedeny každý jeden až pět centimetrů kolmo k ohybu. Je třeba vědět, že čím menší je poloměr ohybu, tím častěji je nutné řezy provádět. Pokud je konstrukce konkávní, musí být řezy provedeny z vnitřní strany plechu, a pokud se materiál musí ohýbat směrem ven, jsou řezy provedeny z přední strany. Namočení před ohnutím sádrokartonu v tomto případě není nutné. Tento způsob je však dobrý, protože poloměr ohybu může být menší než při použití jehlového válce.

Čtvrtý způsob ohýbání sádrokartonu pro oblouk:

Pokud se stane, že budete muset ohnout list sádrokartonu na velmi malý poloměr, pak byste se měli uchýlit k jiné metodě, protože všechny předchozí nemusí být vhodné. K tomu potřebujete frézu. Pokud tomu tak není, můžete udělat nůž. Ale člověk by měl okamžitě varovat - bude to velmi dlouhé a ne přesně tak, jak by bylo žádoucí. Řezačka musí být nastavena do hloubky tak, aby si vybrala téměř veškerou sádru a nechala asi třimilimetry Pásy v listu sádrokartonových desek jsou vybírány na principu frézy - čím menší je poloměr ohybu, tím častěji je nutné vyrobit vzorek sádry.

V zásadě se jedná o všechny čtyři hlavní desky, jak řádně ohnout sádrokartonovou desku a níže uvedený příklad videa. Ale nakonec bych chtěl dát další, neméně důležitou radu - pokud váš návrh, který chcete ohnout, je na stropě nebo vysoko na zdi, pak byste měli dát přednost obloukové GKLA. Tento materiál je vhodný i pro stěny a příčky. Můžete použít některé z možností:

1.První vrstva na přepážce nebo stěně může být vyrobena z obyčejného stropního nebo stěnového sádrokartonu s použitím výše uvedených metod, ale od poslední povrchové úpravy obloukové GKLA. Zde můžete získat velmi tuhý design s krásným a hladkým ohybem.

2.Dělící příčku nebo stěnu lze sešit dvěma nebo čtyřmi vrstvami obloukových sádrokartonových desek. Tato metoda je nejspolehlivější, rovnoměrnější a přesnější, ale obtížnější a dražší.

Jak ohnout sádrokartonové video