Jak opravit litinovou lázeň

Proveďte opravu železné lázně nebo zakupte novou? Výměna lázně je nákladná a pracná, protože železo je těžký materiál. Existuje několik způsobů opravy litinové lázně. Je třeba vzít v úvahu celou řadu funkcí.

K opravě litinové lázně budete potřebovat:
- vrták s tryskou;
- smalt;
- tužidlo;
kyselina šťavelová;
- vodovodní akrylová vložka;
- tmel;
dvousložková pěna;
- tmel;
- tekutý akryl.

1. Proveďte smaltovanou litinovou lázeň. K tomu důkladně vyčistěte jeho vnitřní povrch od starého nátěru. Očistěte od nepravidelností a rzi pomocí vrtáku se speciálními tryskami (kartáč na kov). Měly by být triturovány z vodního kamene kyselinou šťavelovou. Dekontaminujte povrch litinové lázně, což je velmi důležitý moment při opravách. Poté nalijte do něj horkou vodu po dobu 5-10 minut, vypusťte ji a otřete do sucha. Smíchejte tužidlo a smalt. První vrstvu smaltu naneste na povrch litinové lázně a nechte ji vyschnout 10-20 minut. Pak se stejným intervalem aplikujte druhou a pak třetí.

2. Spodní část lázně se upevní čtvrtou vrstvou. Způsob obnovy nebo opravy litinové lázně tímto způsobem trvá přibližně 4 hodiny. Po nanesení poslední vrstvy by měl smalt dobře zaschnout. Vanu nelze použít po dobu tří dnů. Tato oprava litinové lázně může být prováděna nezávisle, s přihlédnutím k podrobným pokynům pro smaltovaný hrnec. Můžete také využít služeb a restaurátorských společností. Ale jejejich nuance. Musíte vzít v úvahu, že takový smalt má životnost jeden a půl roku. Taková lázeň by měla být používána s opatrností. Jelikož je sklovina poškrábaná, měla by se prát pouze měkkým hadříkem a gely. Po 1,5 roce budou nutné nové opravy.

3. Opravu litinové lázně proveďte pomocí sanitární akrylátové vložky, která by do ní měla být vložena. Je odolný vůči opotřebení, trvanlivý, nemění barvu a jeho vlastnosti, má dostatečnou odolnost proti vlhkosti, odpuzuje nečistoty, je neutrální vůči barvivům pro domácnost, rychle se zahřívá a pomalu se ochladí. Připravte si vložku, protože pod přepadem nejsou žádné otvory a nejdřív vypusťte. Měly by být vyříznuty z místa. Pak by měl být prostor kolem nich zapečetěn. Podle technologie by litinová lázeň měla mít obvodovou vůli asi 5 mm, aby její odvodnění mohlo být vloženo do hladiny.

4. Opatrně připevněte akrylovou vložku do lázně pomocí dvoukomponentní speciální pěny nebo tmelu. První by měl být aplikován po celém povrchu. V opačném případě budou pod akrylovou vložkou vytvořeny dutiny a ohnout se. Díky tomu se na vložkách mohou objevit trhliny. Při nákupu akrylátové vložky si na ni vyžádejte certifikát.

5. Opravte litinovou lázeň tekutým akrylem. K tomu vyčistěte povrch vrtákem s tryskou nebo ručně. Odmastěte Nalijte akrylový povlak na celý povrch lázně. Spusťte proces z horní strany a pak dolů po stěnách. Umístěte ji pod vypouštěcí otvorKapacita tam přetékajícího materiálu. Tímto způsobem je tloušťka vrstvy téměř 6 mm. Proces práce trvá 4 hodiny. Vanu můžete použít pouze po 3-4 dnech. Po vytvrzení akrylu se nátěr stane odolným vůči abrazivům, detergentům a škrábancům.