Jak opravit stroj

Navzdory tomu, že technologický pokrok dnes dosahuje bezprecedentních nadmořských výšek a mnoha povolání, jako jsou tesaři, tesaři, zámečníci a mnoho dalších, obliba řezání a šití se obnovuje. Důkazem toho jsou tematické kurzy a školení, která se v posledních letech hodně zlomila.

Zvýšil se také počet šicích zařízení, zejména elektrických šicích strojů. Podobně jako všechna ostatní zařízení a zařízení založená na čipové sadě však tato zařízení mohou periodicky selhat. Proto každý člověk obdivující šití musí vědět, jak opravit psací stroj.

Jednoduché poruchy při provozu šicího stroje

Nejběžnějším problémem v procesu využívání elektronického šicího zařízení je rozbití jednoho z vláken.

Jsem rád!Pokud je horní nit roztržená, je problém s největší pravděpodobností způsoben nesprávnou polohou jehly nebo nesprávně dimenzovanou jehlou a nití. Navíc jehla v procesu řezání by se mohla ohnout, což by mělo za následek mezeru. Pokud jde o problémy se spodním závitem, vznikají v důsledku opotřebení nebo mechanických vad cívky a nesprávného navíjení na cívce.

Jak v tomto případě upevnit šicí stroj? Musíte zkontrolovat výše uvedené uzly av případě poruchy je vyměnit.

Dalším běžným problémem je, že se tkanina při šití nepohybuje. To může nastat z důvodu nesprávné polohyzuby nebo ucpání odpadkové desky pod uchem. Kromě toho, s dodávkou tkáně nemusí být problém, ale je řez přes řezání. Jak opravit stroj z této poruchy: Velmi snadné! Je nutné snížit sílu stlačení přítlačné patky, zkontrolovat sílu upevnění jehly nebo ji nahradit méně tlustou.

Je-li tkanina "tleskající", pak je nutné pro vyřešení tohoto problému zkontrolovat napětí nití a stav přítlačné patky. Pokud je tento opotřebovaný, musí být vyměněn. Velmi často se v procesu šití vyskytuje velmi silný tok tkáně. Jak opravit šicí stroj z této poruchy? Dostatek na mazání všech pohybujících se mechanických uzlů a prvků, stejně jako kontrola, zda na vnitřních částech zařízení došlo k navíjení závitu.

Jak opravit stroj s složitějšími poruchami?

Dříve diskutované problémy patří do kategorie jednoduchých, které mohou být diagnostikovány a odstraněny samy o sobě, ale co dělat, pokud je rozpad závažnější? V tomto případě vyžaduje řešení problému mnohem více času a úsilí, protože to bude velmi nepříjemné, pokud budete vytvářet jehly vlastníma rukama a náhle z jednoho z těchto zařízení přestane fungovat.

Jsem rád!Pro určení vážného selhání není nutné nosit přístroj v servisním středisku, protože je zde několik funkcí, které ho doprovázejí. Například, pokud je mezera mezi rukávem a setrvačníkem, pak v procesu práce z auta vyjde netypické klepání.

Jakopravit šicí stroj, když je v tomto případě mimo provoz? Nejdříve je třeba přístroj rozebrat a odpojit ruční pohon, pokud existuje, ve vašem modelu. Dále je nutné demontovat omezovač, který je našroubován v matici, a uvolnění setrvačníku. Poté se odšroubuje zkosená cívka a odpojí se hlavní pouzdro hřídele. Aby se odstranila mezera, je nutné přišroubovat hnací hřídel kovovou podložku, kterou lze řezat z velmi tenkého pozinkovaného plechu. Po odstranění závady se přístroj shromáždí v opačném pořadí. Nyní víte, jak stroj opravit při různých poruchách.