Jak pěstovat zahradní rostlinu na pařezu - zvažujeme dvě společné metody

Pobočky v zahradě vždy přitahovaly mnoho pozornosti, jako něco mimořádného. Zdálo by se, že standardní růže nebo rybíz je zcela standardní, ale roste zcela jinak, než patří. A keř je již těžké pojmenovat. Představte si: Hustá korunová čepice nebo kaskáda padajících větví je umístěna na ideálně vysokém sudu. Nejzajímavější je, že takový účinek není dosažen zavedením nových odrůd, ale správným vznikem nebo inokulací. Obvykle pěstování shtambs se zabývají specialisty, a zahradníci-milovníci koupit je již vytvořil v mateřských školách. Můžete však vyzkoušet a nezávisle vytvořit slámu kulturu - není to příliš těžké, pokud znáte nějaké nuance. Teď o nich budeme mluvit.

Kmen hortenzie vypadá mnohem efektivněji než jeho křoví forma

Obsah
 1. Obsah
 2. Vybíráme zdrojový materiál - rostlinu, je dobré žít na pařezu
 3. Získání svazku pomocí tvarování
 4. Očkování - další příležitost k dobrému zkratu

Obsah

 • Vybíráme zdrojový materiál - rostlinu, je dobré žít na pařezu
 • Získání slámy přes formaci
 • Očkování - další příležitost získat dobrou slámu

Vybíráme zdrojový materiál - rostlinu, je dobré žít na pařezu

Samozřejmě, nejkrásnější šamponové rostliny jsou krásné barevné druhy: růže, hortenzie, japonské kennelmes, buddha. Ve formě shtobe jsou také pěstovány vápno maďarské a Kalinin Buldognezh. V případě potřeby a některéčást vytrvalosti v přesném stromě může být také přeměněna na rostliny, které dávají aktivní podnož, která bude muset být pravidelně odstraňována. Mezi takové těžké druhy jsou nejvýhodnější šeřík a šeřík.

Kudrnaté růže na pařezu luxusní kvetoucí biče

\ t

Některé okrasné rostliny mohou vypadat velmi působivě ve formě šindele. Například, kozí vrba má nádhernou pláč korunu, který brzy na jaře je pokrytý načechranými květinovými náušnicemi. Mimořádně zdobené zahradou je také japonská vrba s pestrostem, která vzhlíží koruně. Stejně jako švec pěstuje jeřáb, javor, jasan, angrešt, rybíz a mnoho dalších druhů.

Alej jahod na podzim - neuvěřitelný pohled

Stále nejsou tak běžné formy jehličnatých rostlin - smrk, borovice, tuya, modřín, cyprisovik. Proto, pokud chcete být originální - vyberte si je zdobit alpské kopce nebo krb.

Borovice na pařezu se může stát ozdobou vysokohorského kopce

.

Získání hřídele tvářením

\ t

Nejjednodušší způsob, pokud jste muž, je daleko od zahradnických průzkumů, zkuste vytvořit shtamb, tvořit kmen a řezat korunu. Tato metoda vyžaduje značné množství času, ale výsledek ospravedlňuje nejodvážnější očekávání.

Vznik modřiny může trvat dlouho

.

Aby bylo možné tento plán realizovat, je důležité vyzvednout správného mladého stromka. Přistávací materiál by měl být jakomůžete být i bez uzlů. Ihned po přistání je kufr svázán se svislou podpěrou - dřevěným nebo kovovým kolíkem zabitým v zemi.

Dále, jak roste, je nutné svázat vrcholy k podpěře a všechny boční výhonky bezohledně odstranit. Tento postup pokračuje, dokud kmen nedosáhne požadované výšky. Teprve pak můžete připevnit hřeben, abyste začali pěstovat korunu. Velmi rychle se v blízkosti místa špetky objeví mladé výhonky, které, jak roste, by měly být také sevřeny. Koruna pak bude tlustá a načechraná.

Očkování - další příležitost získat dobrý shtamb

V tomto případě je čip, budoucí korunka, instilován na podnož, která bude sloužit jako kmen. Chcete-li začít, musíte se rozhodnout se substrátem. Obvykle se jedná o rostlinu stejného botanického rodu, jako kulturní část, ale silnější v genetickém plánu. Například, růže jsou tradičně naočkovaná do divoké růže, kvetoucí jilm - na laně jilm, atd. Můžete jít a obtížnější způsob, "kříž" rodinné rostliny různých druhů, předpokládají, že štěpky hrušky snadno vstřebává na gorbicid shtamb, a Chip sibiřského cedru - na borovice. Podobné miksy mohou být mnohem dříve, než vstoupí do období plodů, například hruška na špetce horského popela dává ovoce již 2-3 roky po přistání.

K získání drsné a silné rostliny, růže je inokulována bederní pařez

.

Aby bylo možné získat dobrou rostlinku slámy očkováním, pěstuje se sláma.Udělejte to stejným způsobem jako v metodě formování, to znamená, že jsou stromky vázány na podpěru, odstraňte boční výhonky a počkejte, až rostou do požadované výšky. Poté přichází čas očkování pomocí řapíku odpovídající pěstované rostliny, která obsahuje 3-4 živé ledviny. Nejlepší je provést tento proces počátkem poloviny dubna. Za tímto účelem ostrý nůž odřízne horní část kmene trupu a pak na této části uprostřed vytvoří další svislý řez - dělení.

V této době na kořenovém podnoži proveďte šikmý řez nad horní ledvinou a ze spodní části vytvořte dva šikmé řezané klíny. Zajistěte klín opatrně, aby nedošlo k poškození hřídele, vložte jej do rozdělovače a připojte místo připojení polyethylenovou páskou. Aby se hrot rukojeti nepohnul, je řez ošetřen zahradou var.

Očkování očkovací korunky na trupu

O měsíc později se pupeny, které ožily, musí probudit, z něhož vycházejí mladé výhonky. Za nimi musíte včas sledovat a štípat, abyste vytvořili krásnou korunu. Již na konci druhé sezóny, pokud se řádně staráte o sazenice, získáte dobře utvořený shtamb, na který můžete být pyšní.

Větev stromu zdobí vchod do domu

Vytvoření takového zázraku ve skutečnosti není obtížné, ale vyžaduje si to čas a trpělivost. Pokud máte vše toto, zkuste pěstovat slámu rostlin a to bude nutně stát drahokam vaší zahrady.

Viz články pro podobná témata:

 • Vybírejte rostliny na jarní květiny: sbíráme sbírku raného kvetení
 • Návrh květinových záhonů a záhonů v zemi - různé obrázky aranžování květin
 • Jak udělat růženec v zemi vlastníma rukama - průvodce krok za krokem
 • Výsadba a péče o pletené růže: pěstujeme růžový růženec
 • Výsadba a péče o růže v zahradě - drobnosti a triky
 • Květiny pro květináče - výběr a výsadba mobilních zahradnických rostlin