Jak postavit koupel vlastníma rukama: používáme rámovou technologii

Lázeňský důmje místem odpočinku, kde se tělo a duše hojí, posiluje imunitní systém, tělo je omlazeno a očištěno.

K výstavbě lázeňského domu se tedy musí přistupovat s plnou odpovědností a vážností.

Stavba vany na prvním místě začíná stavbou nadace. Trvanlivost koupelny bude záviset na správném a kvalitativním základu.Pro jednopodlažní budovu ze stromu se nadace vejde do písku. Použití písku sníží množství zemních prací.

Pro přetržení základu výkopem je spodní část pokryta pískem, tloušťka vrstvy nepřesahuje 200 mm.

Každá vrstva je důkladně zastrčena a nalita do vody. Pro horní vrstvu nadace používal drcený kámen, štěrk, cihlovou bitvu a roztok cementu.


Jak postavit koupel vlastníma rukama na technologii panelů?

Stěny skutečného ruského lázeňského domu jsou zpravidla stavěny ze dřeva, protože strom při zahřívání dodává léčivou vůni, prochází páru a vzduchem a zároveň si udržuje teplo.

Estetický a pevný vzhled má koupel z kulatiny, ale tato struktura bude stát jeho majiteli poměrně kulatý součet.

Je mnohem levnější a přístupnější pro vztyčené stěnyna technologii panelových rámů . Tato technologie spočívá v instalaci detailů kostry ze stromu do základu a pak začnou rámovat samotné desky kostry.

Oteplování

Mezi deskami je nutné položit teplo, které zajistí uchování tepla uvnitřprostor a přirozené větrání. Vnější strana stěn může být pokryta olejem a poté natřena.

Parozábrana

Aby se zabránilo nadměrné vlhkosti, je v místnosti provedena parotěsná zábrana. To bude vyžadovat materiál, jako je fólie z polymeru nebo hliníkové fólie.

Dekorace páru

\ t

Jako ošetření v parní lázni použijte přírodní látku: vápno, osik, cedr, břízu. Strop a podlaha vany jsou nutně pokryty soklem, měly by být vodotěsné.

Podlaha je položena keramickou dlažbou, takže svah je ve směru sprchy.

Po vybudování vlastní lázně lze tuto budovu považovat za skutečnou pýchu jejího majitele.

Sledováním správnosti všech technologických okamžiků ve stavbě si můžete být jisti, že taková koupel vydrží déle než deset let.