Jak postavit koupelnu ve vaší zemi vlastníma rukama?

Zpravidla se v zemi domu, vana je postavena první, protože je zcela možné použít pro dočasné bydlení ve výstavbě chaty.

Lázeňský dům z válcovaného dřeva v zemi

\ t

Jak postavit lázeňský dům v zemi vlastníma rukama? Učinit určité úsilí a znalosti, v přítomnosti volného času a touhy, vybudovat koupel je poměrně realistické.

Jak postavit koupel vlastníma rukama

K nejoblíbenějším typům lázní patří finská sauna nebo ruská lázeň. V obou případech je hlavním prvkem trouba, kterou lze také vyrobit vlastníma rukama. Vana ze sauny se liší ve stavu vzduchu, v lázni vlhký vzduch, v sauně je suchá a její teplota: v lázních od 40 ° С do 60 ° С, a v sauně od 70 ° С do 90 ° С.

Strukturální prvky sauny a lázní jsou takové, že v sauně na mytí a parní by měly být v oddělených místnostech a ve vaně se vše děje v jednom. To by mělo být vzato v úvahu při dalším plánování velikosti stavby vlastní rukou v zemi.

materiál pro stavbu lázeňského domu v zemi, vzhledem k jeho malé velikosti, můžete si vzít někoho. Může to být cihlové a struskové bloky. Chci však poznamenat, že je hospodárnější a relativně snadnější používat strom. Chcete-li vybudovat rámovou koupel nebo saunu z paprsku s rukama, může každý, pro to potřebujete touhu, nástroj a ruce.

Existují dva způsoby, jak postavit lázeňský dům vlastními silami:

 • provádět přilehlý dům;
 • vybudovat samostatnou budovu;
 • Při výstavbě odděleného prostoru prokoupele v zemi by si měly vybrat vápno, osika, modřín, bříza je lepší nepoužívat, protože je vystavena rychlému hnilobě.

  Je velmi důležité, aby lázeň byla vázána na topografii lokality, aby bylo možné vycházet z přítomnosti umělých nebo přírodních nádrží. Ale a hlavně, aby byl frustrován nedostatkem nádrže, nestojí za to.

  Dřevěný pohár

  Exit je vždy tam, naši předkové u koupele byly postaveny dřevěné fontány. Spodní strana je velká kulatá nebo oválná nádoba. Materiál pro výrobu je dub, modřín. Písmo by mělo být nutně schodiště, zařízení pro přetékání a vypouštění vody.

  Fáze výstavby a několik tipů

  • Výběr stromu pro stavbu lázně je znepokojující. Pro stěny volíme jehličnaté druhy (smrk, cedr, borovice), strom by měl být rovný, temperovaný, suchý, bez pryskyřičných dutin a uzlů. Oplocení musí navíc znamenat smrštění někde rok a půl. Během této doby je impregnován protipožárními prostředky a antiseptiky. V budoucnu se impregnace nevyžaduje. Na stropě a na policích je nejlepší brát listnatá plemena dřeva (vápno nebo osika), protože téměř nevypouštějí pryskyřice.
  • V projektu by měly být lázeňské domy vybaveny nejméně dvěma místnostmi: ve skutečnosti se jedná o parní lázeň a technickou místnost.

   Pro mytí 2-3 dachaarů to bude dost. Místo supermarketu můžete využít terasu před vchodem, mimochodem je vhodnější něco pít po parní lázni a na čerstvém vzduchu. Jak si představujete ... Pocity nejsou přenášeny.

  • Výroba dveří by neměla vytvářet žádné problémy. Pro něVhodné silné desky z osiky nebo vápna.

   Čepele a rukojeti nesmí být vyrobeny z kovu. Umístěte otvory dveří kolmo k obvodu, je nutné vyloučit přímý průtok. Doporučená výška dveří je 1,6-1,7 ma výška prahů je 10-20 cm. Takové malé dveře jsou potřebné k udržení tepla v lázni. A ještě jedna vlastnost - dveře se otevřou venku, protože se jedná o chatu, a vana je malá.

  • V případě, že můžete udělat okno obvyklé, standardní velikosti, a v parní lázni jsou povoleny rozměry 60x80 nebo 30x40 cm a provádět je na úrovni spodní police. Sklo v parní lázni by mělo být dvojité a odolné proti teplu.
  • Podlahy jsou tradičně vyrobeny ze dřeva. Pro dnešek na stavebním trhu si můžete vybrat různé alternativní materiály pro podlahy v parní lázni. Velmi populární materiál, například, je dlaždice. Vždy si pamatujeme na vytvoření svahu ve směru sprchy. A to je žádoucí, aby všechny tyto s dřevěným grilem. V tomto případě je podlaha kompletně provedena ze stromu podle následujícího schématu: černá podlaha, topení, hydroizolace, podlaha.
  • Bez polic v parní lázni se neobejde bez. Jsou umístěny ve 2 - 3 vrstvách podél matné stěny. Umístění plánu tak, aby mezi troubou a policemi byla umístěna obrazovka z cihel. Při jejich výrobě nedoporučuji používat kovové upevňovací prvky, lepší dřevěné hroty.

   U kovových upevňovačů je třeba se prohloubit do stromu, aby se zabránilo dalšímu popálení.

  • Nejvyšší úroveň ležela100-110 cm od stropu pohodlně sedět. Druhá je umístěna pod cca 40-50 cm, šířka spodního archu je 40-45 cm, tam jen sedět, a horní police dělají šířku 70 cm, takže bylo možné parní ležet. Pro jejich výrobu se používají leštěné pásky, které jsou zaoblené. Pro zajištění cirkulace vzduchu jsou upevněny ve vzdálenosti 1,5 cm od sebe.

   V materiálu pro regimenty by neměly být uzly, protože suky jsou ohřívány silněji. Nejlepší materiál pro výrobu je osika. Ale přesto nejlepší africký strom Abash. Ale bohužel, to je velmi drahé.

  PS A na dezert doporučuji se podívat na video: Jak postavit ruskou koupel