Jak postavit plot z profilového listu - pořadí provedení prací

Co je profilovaný plech (profilový plech, vlnitý plech, vlnitá lepenka)? To je jedna z novinek v oblasti stavebnictví. Vlnitý plech je plech z pozinkované oceli s tvarovaným vlnovitým povrchem, jinými slovy profilovaný. Toho je dosaženo válcováním za studena. Listy jsou pozinkované buď na jedné nebo obou stranách.

Je-li profilování určeno k zajištění tuhosti plechů, pak pozinkování je antikorozní. Vrstva zinku obvykle kolísá v rozmezí 25-30 mikronů. Nad vrstvou zinku je nanesena další vrstva polymerů. Jedná se buď o syntetické pryskyřice nebo plasty. Kromě čistě funkčního je v procesu nanášení polymerů také estetický moment, protože přidávají různé barvicí pigmenty. Po aplikaci polymerů se forma stává atraktivnější a ochranné vlastnosti se zlepšují.

Plot z profilového plechu

Povlak může být také polyvinylchlorid. Citlivost na ohřev a působení řízeného slunečního světla omezuje jeho použití. Tento list nelze použít v teplých klimatických podmínkách.

Obsah
 1. Hlavní přínosy vlnité lepenky pro ostatní stavební materiály
 2. Vlastníma rukama instalujeme plot s profilovým plechem - hlavní etapy
 3. Stupeň # 1. Výpočet obvodu plotu
 4. Stupeň # 2. Instalujeme sloupy
 5. Stupeň # 3. Zakládáme příčné zpoždění
 6. Stupeň # 4. Připojujeme profilované plechy
 7. Stupeň # 5. Upevněte lištu

Hlavní výhody vlnité lepenky před jinou stavboumateriály

Konstrukce, postavená z ní, díky vlnitému vlnitému povrchu je poměrně trvanlivá. Vlnitý plech je chráněn před vnějšími vlivy dvojitým nátěrem (zinek a polymery). Neúspěšné listy lze snadno vyměnit. Konstrukce takového dopisu bude snadno trvat mnoho let (až 50 let), zdánlivě atraktivní, snadno sestavitelná.

Všechny výše uvedené skutečnosti jsou platným základem pro aplikaci profilovaného plechu pro konstrukci oplocení plotu.

Podpěra nebo sloupy jsou také nutné pro instalaci plotu. Využívá nejrůznějších materiálů. Podpěry mohou být kovové (trubky, kanály), kámen, cihla, beton ...

Plot z fotografie profilového listu

Plot s profilovým plechem instalujeme vlastními rukama - hlavní etapy

Shrneme-li všechny výše uvedené skutečnosti, můžete bezpečně doporučit podlahové desky pro individuální stavbu. Stavět plot sám z profilu listu pro venkovský dům nebo venkovský dům, v přítomnosti, samozřejmě, určité dovednosti je poměrně realistické. Pokud však nemáte dostatečné zkušenosti ve výstavbě nebo jste příliš zaneprázdněni, je lepší tuto práci svěřit profesionálům.

Profesionální mistři budou přesně vypočítat parametry návrhu, který potřebujete, jeho polohu, určit výběr podpěr, jejich výšku, tj. Vypracovat plán provádění prací.

Montáž plotu z profilového plechu na kovových sloupcích

Pokud jste se ještě rozhodli postavit plot na vlastní pěst, pak je zde pořadí provedení prací.

Stupeň # 1. Výpočetobvod plotu

Odráží šňůru místa instalace plotu. Plánujeme, kde budou brány (brány) umístěny. Je třeba vzít v úvahu výšku plotu, bran a bran.

Stupeň # 2. Instalujeme sloupy

 • Plánujeme místa pro pilíře.
 • Vrtáme otvory podle označení do hloubky až 1,5 metru (v závislosti na požadované výšce plotu) a průměru 200 mm.
 • Do sloupů vkládáme díry (mohou být kruhové nebo čtvercové průsečíky), nalijte beton, dříve vyplňte dno jámy malou vrstvou štěrku (až 200 mm). Sloup by měl stát přísně vzpřímený. Správnost instalace je snadno ověřena svahem.
 • Upevňovací sloupky s klouby (dřevěné nebo kovové). Poměr nadzemních a podzemních částí sloupu je 3: 1. Pokud je instalace sloupků prováděna špatně, například nebudou dostatečně hluboká, pak je zde možnost převrácení plotu nebo jeho části pod vlivem větru. Čtvercový průřez sloupů je lepší v samostatné instalaci, protože se zpoždění těchto sloupů snadněji připevní.

Pamatujte! Beton schne 3-4 dny. Teprve po tomto období přistoupíme k další etapě.

Stupeň # 3. Zakládáme příčné zpoždění

Bude na nich, že vlnité budou upevněny. Dokonale se hodíme pro profilované trubky o průřezu 40x25 mm., Délka - v případě potřeby. Pokud plot nepřekročí 1800 mm, pak budou dva systémy, umístěné rovnoběžně se zemí s ústupem někde 300-400 mm od ní a ve stejné vzdálenosti od okraje plotu. Pokud je plot vyšší, pak je to nutnétři řádky lem. Třetí je stejná vzdálenost od horní a dolní. Připevněte závěsy na sloupy svařením.

Stupeň # 4. Fixované profilované plechy

Listy spojujeme postupně pomocí šroubů s krokem 200-250 mm

.

Stupeň # 5. Upevněte oplocení

Nezapomeňte na estetickou stránku případu. Nasaďte barvu pod barvu profilového listu a projděte si ji na všech pochybných místech. Například místa svařování a poškrábání vlnité lepenky, která se na něm objevila během procesu upevnění.

Před instalací nebudeme přehánět horní konec sloupů, jinak se uvnitř hromadí voda a stavba se začne zhroutit.

Můj dům je moje spolehlivá pevnost. Aby byl soukromý dům opravdu skutečným útočištěm před nadměrnou zvědavostí a špatnými myšlenkami, potřebuje slušný rám, nebo snadněji plot.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Instalace plotu s vlnitou lepenkou s vlastními rukama