Jak postavit prasečí farmu s vlastními fotografiemi a videi

Doporučuje se vybudovat samostatný prostor pro chov prasat, protože je lepší držet tato zvířata odděleně od zbytku populace hospodářských zvířat. To pomůže zabránit rozvoji mnoha infekčních nemocí, jako je africký mor a další, protože zvířata, jak to bylo, žijí v samostatné "nádrži". A obecně, mnohem pohodlněji budou žít odděleně.

Pro výstavbu chovu prasat se hodí veškeré levné materiály, které se prodávají na stavebním trhu. Musíte znát pouze některé z funkcí, neudělat chyby ve velikostech a proporcích. Jak postavit prasečí farmu vlastníma rukama?

Obsah
 1. Stádium návrhu
 2. Rozměry
 3. Založení nadace
 4. Montáž na stěnu
 5. Výška stěn
 6. Střecha a strop
 7. Konstrukce podlah
 8. Systém větrání
 9. Vnitřní místnost
 10. Okenní otvory
 11. Videa. Jak postavit prasečí kůži vlastníma rukama

Konstrukční etapa

Nezáleží na tom, jaký je účel stavby: malá prasečí chata nebo velký komplex pro velké stádo. Nezapomeňte vzít v úvahu jemnost obsahu těchto zvířat a znát požadavky na prostory. Dobrý chovatel prasat by měl mít tyto vlastnosti:

 • pro výstavbu základu a podlahy použité silné materiály, takže prasata nemohla vyhodit je;
 • Vnitřek zevnitř se doporučuje rozdělit na obráběcí stroje? Při vysoké akumulaci zvířat dochází k propuknutí nemocí;
 • Chovatel prasat je vybaven dobrým ventilačním systémem, neumožňuje tvorbu průvanu, zatímco neumožňuje vlhkost (netoleruje mláďata), vlhkost je udržována na 70% (zvýšení tohoto ukazatele vede k onemocněním prasat);
 • místnost by měla být teplá (pokud je pár zvířat, pak není nutné instalovat topný systém, bude stačit ohřívat stěny, dělat teplé, tlusté podestýlky pro prasata, pokud jsou velké ovce chovány, je nutné přiblížit se k vytápění více profesionálně, minimální teplota by měla být ne méně než +15 stupňů, jinak prasata přibývají na váze a mohou ji dokonce ztratit;
 • osvětlení? odpoledne by mělo být přirozené, s nástupem večera - umělým;
 • poskytování lávky s baldachýnem pro ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami? venkovní procházky pod sluncem pomáhají zabránit křivici, zpevňují kostní strukturu, urychlují růst hospodářských zvířat, a pokud je vigilly yard, náklady na čištění vnitřních prostor jsou sníženy.

Rozměry

Velikost prostor se vypočítá na základě počtu hospodářských zvířat, která budou v něm obsažena. Společně s tím je stanovena výše potřebného materiálu a finanční náklady.

Je mnohem snazší postavit kůlnu v soukromé domácnosti pro několik zvířat. Zde bez přesného výpočtu, vezměte v úvahu minimální šířku stroje, rovnou 2,5 metru, celkové ploše avelikost hřiště.

Výstavba velkého chovu prasat zahrnuje znalosti norem, na jejichž základě se vypočítávají vnitřní prostory a záclony.

Jméno zvířat\ t Počet kusů na stroj Kolik místa je zapotřebí na jedno zvíře ve stádu rodokmenu (sq. M) Kolik prostoru je zapotřebí na jedno zvíře ve výkrmném stádu (čtvereční M) Kuře 1 8 Nesezdaná prasnice /těhotná do 60 dnů 4 3 2 Těhotná od 4 měsíců\ t 2 6 3,5 Prasnice s živobytím mladých zvířat\ t 1 10 7,5 Mladí lidé do 150 dnů 10-12 0,6 0,5 Trojitý příušnice 150 - 320 dnů 5-6 1,15 Tribal slanina 150-320 dnů 2-3 1,6 Mladí adolescenti 150 - 300 dní 20 0,7 Mladí adolescenti od šesti měsíců a starší 15 1,0

Založení nadace

Nejvhodnější je použít základnu pásky pro chov prasat, jiné typy se používají mnohem méně často. V některých případech dejte hromadu nebo sloup s mřížemi.

Základní pásky leží až do hloubky 70 cm a většinu obvodu. Pro vymezení obecného prostoru se používají příčky o výšce nejvýše 100 cm. Samostatné pokoje mohou být oploceny světlými, osazenými stěnami. Tyto přepážky nevyžadují základ, můžete to udělat na podlaze.

Při konstrukci plotů proMnoho morčat přemýšlí o použití lité monolitické pásky nebo obejití prefabrikovaného pásu základ, který byl již vyroben z bloků betonu. Snížení nákladů na monolitické stavby snížilo finanční náklady, možnost bloků je mnohem snazší snížit.

Prasata potřebují suchou místnost, což znamená, že při pokládání základů byste neměli zapomínat na hydroizolaci. Materiály neumožňují únik podzemních vod. Izolace je položena mezi stěnami a základem. Pro tření základů se používá kapalná hydroizolace, například asfaltový tmel, shora položená vrstva hydroizolu nebo podobných materiálů.

Pokud se pro konstrukci stěn používá pěnový beton nebo jiný hygroskopický materiál, pak se pro podklad použijí materiály, které neabsorbují vlhkost. Nad vodotěsným materiálem je položeno několik řad cihel, pak opět hydroizolace, pak přichází řada stěn. Tato technologie je nejvýznamnější, pokud je podzemní voda velmi blízko povrchu.

Montáž na stěnu

Pro stavbu stěn se používá teplý, lehký materiál. To lze přičíst:

 • pěnový beton;
 • beton z expandovaného jílu;
 • pórobeton.

Mají pouze jednu nevýhodu: schopnost absorbovat kapaliny. Bloky velké velikosti jsou relativně malé hmotnosti a budova se zahřívá za nízkou cenu peněz. Doporučuje se dokončit dokončovací práce po dokončení stavby. Stěnyoboustranně omítnuté.

Nejběžnějším materiálem je arbolith. Jedná se o směs dřevní štěpky, stejně jako vody a cementu. Udržuje dobré teplo, je silný, odolný a snadno se vaří.

Můžete upřednostňovat měkkýše. Je to nádherný přírodní materiál pro výstavbu, ale jeho pořízení je možné pouze v určitých oblastech. Zřídka používejte cihly kvůli vysokým nákladům na materiál, jeho neschopnosti dlouhodobě zadržovat teplo a dodatečným nákladům na dodatečnou izolaci.

Často budoucí chovatelé používají brusky, pražce. Místnost se zahřeje, pokud uklidíte všechny praskliny, a pak natírejte listový materiál (překližka odolná vůči vlhkosti), aby se natřel. Použití dřeva se nedoporučuje, protože zvířata s potěšením hltají příjemný materiál. Pokud je však vše sladěno, prase se k něčemu přilepí a zeď nebude poškozena.

Výška stěn

Prostory pro selata by měly v zimních měsících udržovat teplo a v létě dávat chlad. Je nutné vybavit dobrý ventilační systém, který zajistí přívod čerstvého vzduchu a také normalizuje vlhkost. Z tohoto důvodu se strop v malé výšce nedoporučuje, jinak budete muset provádět časté větrání, což snižuje výhody vytápění. Při příliš vysokých stěnách se zvyšují náklady na topný systém. Nejlepší je zvolit výšku stropu asi 2,5 metru.

Je možné použít technologii zkoseného stropu bezpůdní prostor. Použití tohoto prostoru je navíc vzhledem k vysoké důležitosti nevhodné. Výška stěn v této variantě je malá, asi 1,7 - 1,9 m, ve středu budovy se strop zvýší na 2,5 m. V tomto případě můžete minimalizovat náklady na stavbu zdí, ale zvýší náklady na střechu.

Střecha a strop

\ t

Ke snížení finančních nákladů jsou ploché střechy sníženy. Pokud je šířka chovatele prasat velká, pak se vejde varianta s dvojitým sklonem. Šíry o délce 8 metrů, uzavřené jednostranně zavěšenou střechou, budou stejně drahé jako u uspořádání dvouplášťových střech.

Bez ohledu na to, která možnost se používá? Půdní konstrukce je k ničemu, není vhodná pro použití. Pro izolaci střešní minerální vlny se používá. Uvnitř je nutné vyplnit membránu bariéry proti parám a zavřít střešní krytinu.

Střešní materiály se volí podle uvážení majitele, nejčastěji se používají břidlice, měkká střecha, vlnitá lepenka. Na vnitřní straně stropu používáme desky, plastové, překližky.

Pokládání podlah

\ t

Nejtěžším procesem je výstavba podlah. Existuje mnoho způsobů. Než se rozhodnete, měli byste se seznámit s nejběžnějšími způsoby, kterými jsou vaše důstojnost a nevýhody:

 • Použití dřevěných podlah. Používají se broušené desky, jejich tloušťka by měla být 50 mm. Je třeba těsnit, ale malé mezery jsou povoleny.Mezi výhodami je možné poznamenat, že takové podlahy nejsou kluzké a teplé. Mezi nevýhodami: vysoká schopnost absorbovat pachy, moč, krátkodobý, s nadměrnou vlhkostí začnou bobtnat. Při dezinfekci a čištění dochází ke komplikacím.
 • Beton. Pokud je použit kvalitní materiál, jeho povrch bude hladký, nebude zadržovat vodu, nebude absorbovat pach, snadno se umývá. Mezi výhody patří dlouhověkost. Taková podlaha není strašně vysoká vlhkost. Mezi nevýhodami můžeme říci, že materiál je studený, ale při použití některých triků je tento nedostatek snadno eliminován (vytápění podlah, použití tepelně izolačních materiálů atd.).
 • Asfalt. Není kluzká, teplá, spolehlivá. Pórovitost materiálu způsobuje určité problémy při mytí, v pórech se vrhá uvíznutý vrh, což je velmi těžké se zbavit, a to i za pomoci "kerhery". Čas od času začne kyselina a louka korodovat asfalt a začne se lepit.
 • Použití zemního krytu. Hlavní výhodou je malé množství peněz. V jiném je tato podlaha opatřena jednou pevnou vadou: nezahřívá se, má vysoký stupeň absorpce, problémy s čištěním, půda je smíchána s hnojem, vždy je nepříjemný zápach. Pro prasata je přirozené vyhodit do povětří zemi, pod takovými podlahami mohou vykopat a zařídit úkryt. Jako dočasná možnost se doporučuje použití hliněných podlah. Ale když je potřeba dát jiné materiály, musíte odstranit velkou vrstvu zeminyzbavit se zápachu.
 • Cihla, která je vyplněna betonem. Půda je vrazil, pak je nutné dát cihly tak hustě, jak je to možné. Pro vyplnění trhlin se používá beton. Podlaha je teplejší než beton, přičemž zahrnuje všechny výše popsané výhody. K minusům je možné přičíst vysoké náklady.
 • Při výstavbě místnosti pro zvířata používá každý chovatel možnost, kterou považuje za nejvhodnější.

  Systém větrání

  Aby systém fungoval hladce, musíte vzít v úvahu velikost místnosti. V malé prase baru můžete udělat pár velkých větracích mřížek na konci místnosti a jeden hřídel pro kapotu. Ve velkém komplexu se zvyšuje počet mřížek, přidávají se výfukové doly.

  Vnitřní místnost

  Při výstavbě místnosti pro zvířata je důležité nezapomenout na svah podlahy, který povede k odvodňovacímu kanálu pro moč a hnůj. Povrch je zaplaven tímto sklonem k odtokům, které probíhají paralelně s obráběcími stroji v blízkosti zdi.

  Parapety

  Denní světlo je pro zvířata nepovinné, ale pouze v případě umělého osvětlení, ale je to neodůvodněný náklad. Okenní otvory jsou velké, ale vzhledem k tomu, že velikost celkové plochy by neměla překročit podlahovou plochu. Při nadměrném osvětlení může dojít k agresivním činům. Místnost by měla mít měkké osvětlení.

  Okno je uspořádáno ve výšce jednoho a půl metru, takže jedna polovinaotevřen pro přístup čerstvého vzduchu. Pro zvířata, aby si přibíraly na váze, by měla být zajištěna optimální vlhkost. Dobrý ventilační systém? Slib zdraví prasat, ale je to nepřijatelný návrh způsobující onemocnění. Doporučuje se instalovat okna s dvojitým zasklením, pokud je rám vyroben ze dřeva, nebo instalovat plast. Tato možnost je nejvhodnější, protože se snadno čistí.

  Videa. Jak postavit chovatele prasat vlastníma rukama