Jak postavit saunu bez nadměrného úsilí

Jak postavit saunu

\ t

Před zahájením výstavby sauny je nutné řešit několik problémů souvisejících s jejím umístěním, s výběrem kvalitního vybavení a vytvořením větrání.

Jak postavit saunu

\ t

Pro výstavbu sauny vyberte suchou místnost s větráním, v obytném domě nebo v samostatné budově. Výpočet velikosti kabiny sauny se provádí v souladu s počtem osob, které se mohou v kabině ubytovat najednou. Podle norem by jedna osoba měla mít minimálně 2 m2. místnosti.

Existují různé druhy saun.

  • V sauně se suchým vzduchem dosahuje teplota vzduchu sto dvacet stupňů, vlhkost kolísá v rozmezí pěti až dvaceti pěti procent.
  • V surové sauně dosahuje teplota sedmdesát stupňů a vlhkost je osmdesát až sto procent.

Ruská lázeň je lepší porazit "bílou". V tomto případě kouř vychází z místnosti potrubím, aniž by docházelo ke znečištění interiéru. Kameny v troubě jsou navlhčeny, aby vytvořily páru.

Koupele, poháněné "černě", se staly exotickými, zatímco v předchozích letech byly v Rusku velmi běžné.

V těchto lázních není komín a oknem prochází kouř. Místnost musí být větraná poté, co byla trouba vyražena, stěny jsou opatřeny vodou, aby se vytvořila pára.

Výhodou takové lázně je zvláštní aroma vzduchu vznikající při interakci kouře z pece a dřevěných stěn kulatiny.

Sauna v bytě

Ve finské sauně můžetepojmenovat sestru ruské lázně, suchý vzduch je podporován a teplota dosahuje sto dvacet stupňů.

Je třeba zvolit materiály pro výstavbu sauny správně. Pro stěny a strop se za vhodný strom považuje pouze vhodný materiál. Měla by být pevná, dobře vysušená, což bude mít pozitivní vliv na životnost budovy.

V sauně také nutně používejte parotěsný materiál, který je položen pod vnitřním dřevěným obložením. Je schopna chránit dřevo před destrukcí, zabraňující vniknutí vlhkosti.

Je žádoucí věnovat zvláštní pozornost osvětlení sauny. Svítidla by měla být umístěna blíže ke stropu, aby svět nebyl tlumený návštěvníky sauny.

Plochy pro svítidla by měly být vyrobeny z nerezových materiálů, vodiče by měly být dvojité (zesílené) izolace, vodotěsné spínače umístěné u vchodu a v každém případě nikoli v prostorách, aby se zabránilo zkratu vlivem vlhkosti.

Pro lavičky je vhodné pouze dřevo, které není pokryto pryskyřicí. Ideální volba - aspen board nebo exotické africké abash.

Důležitou etapou ve výstavbě sauny je výstavba větracího systému, kterým proudí vzduch v místnosti.

Větrání je otvor v peci, skrz který je vzduch absorbován z ulice. Aby ventilace fungovala lépe, musíte neustále vlhčit kameny v troubě. Dvojice vytlačí stagnující vzduch a hraje roli pístu.

Pro dveře sauny potřebujete speciální vybavenítrvanlivý materiál, který je schopen odolat působení speciální vlhkosti, vysoké teploty. Dveře jsou úzké, otevřené venku.

Moderní populární materiál pro dveře v sauně - silné speciální sklo, transparentní, matné nebo barevné.

Dveře ze skla jsou opatřeny tmelem, kliky dveří jsou vyrobeny ze dřeva. Takové dveře, vytvořené nejnovějšími technologiemi, jsou silné a mají dlouhou životnost. Navíc se mohou stát ozdobou interiéru sauny.

Výstavba sauny - uskutečnitelný úkol. Je důležité jen vybrat správné materiály a poslouchat rady lidí, kteří mají v tomto oboru zkušenosti.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Stavíme saunu v bytě