Jak postavit saunu s paprskem vlastních rukou?

Pro lázeňský dům můžete použít různé typy stavebních materiálů. Nejmohutnější je stavba nejstarší technologie - dřeva. Můžete si vyrobit koupel z protokolů, ale můžete být z logu.

Obsah
 1. Jak postavit vlastní saunu z nosníku vlastníma rukama
 2. Technologie budování lázně z paprsku. Výběr materiálu
 3. Začátek. Výstavba lázeňského domu
 4. Tmely korun
 5. Stěny

Jak vytvořit vlastní saunu z paprsku vlastními rukama

Paprsek dokonale sedí v řadách, vypadá krásně, prakticky se nezmění, drží teplo velmi dobře. Stěny tyče jsou snadněji vztyčeny než z kulatiny. Mohou být instalovány ihned na hotový základ, na rozdíl od polen, které jsou nejprve namontovány na zemi, a pak přeneseny na základ a postavit z nich zdi.

Jak postavit saunu s lepeným dřevem vlastníma rukama

Tento typ stavby je ekonomicky nejvýhodnější. Chcete-li postavit saunu z nosníku vlastníma rukama, může prakticky každý, kdo má zkušenosti s elektrickým nářadím a malou touhou.

Nechci malovat nevýhody nebo výhody stavby na jednom nebo jiném materiálu. Každý materiál má minusy i plusy. Podívejme se podrobněji, jaká je technologie budování sauny z logu.

Technologie stavby lázně z paprsku. Výběr materiálu

Jak vyplývá z názvu, pro vybudování sauny z kulatiny je nutné použít profilovaný nosník vlastními rukama.

Při prvních pár korunách (háčkovaných)hotové množství pruhů po obvodu) je nejlepší použít řezivo z modřínu, protože je méně hnijící ve vlhkém prostředí.

Pro další koruny, počínaje 2-3, se může použít jehličnaté dřevo (cedr, smrk, borovice), protože jsou teplejší a mají vodu odpuzující vlastnosti v důsledku přítomnosti pryskyřic.

Optimální velikost nosníku pro vnější krabici je 150 x 150 mm a optimální velikost vnitřních přepážek je 150 x 100 mm.

Jako antiseptik je nejstarší cesta starého dědečka stále považována za nejlepší. Podle něj je každý bar pečlivě zpracován s motorovým olejem a první koruna (plat) by měla být zpracována ze všech stran a veškerý následný proces ze tří vnitřních stran.

Sauna ze dřeva na pozemku

\ t

Začátek. Výstavba lázní

\ t

Podle odborníků se doporučuje, aby základ pro koupel probíhal nejčastěji.

 • Pásový základ - beton se nalije po obvodu budovy do hloubky zamrznutí, nebo do hloubky 55-70 cm, pak se pak půda dodatečně zahřeje.
 • Pilířový základ je vystaven v rozích a po obvodu sloupů ve vzdálenosti přibližně 1,5-2 m od sebe. Obvykle je popraven z cihly a pod každým sloupem nalijte betonový polštář.

V obou případech je hydroizolace mezi první korunou a základy provedena ze dvou vrstev hydroizolačního materiálu, například ruberoidu.

Výška části základu, působící na troubu, by neměla býtmenší než 150 mm a šířka by měla být větší než tloušťka nosníku o 100 mm.

Naplnění základu, nezapomeňte na "hypotéku" z kování, pak k provedení fixace s první korunou (plat).

Těsnění korun

Někdy se „zlým mistrům“ doporučuje používat montážní pěnu jako těsnicí hmotu. Chci si všimnout, za prvé, že to bude znamenat značné množství peněz. Za druhé, montážní pěna se rychle změní na žlutou a zhroutí se z vnějšího vlivu ultrafialových paprsků a vnitřních vlivů vlhkosti.

Borovice se používá podle určité technologie, pokládka kolejnic, ale je to dlouhá a zatěžující, a proto je spolehlivější koupit běžné těsnění pro rám.

Existuje velký sortiment různých izolačních materiálů pro dřevěné stavby. Nejjednodušší způsob použití je juta (páskové topení). Je navinuta po celé délce nosníku a zajištěna malými hřebíky nebo sešívačkou.

Stěny

Pokračujme ve shromáždění konstruktéra z nosníku. Je důležité si uvědomit, že sbírání stěn od tyče, aby se dalo pevně spojit, je nepřijatelné. Strom, vysychající, bude sedět v tloušťce a délka zůstane vždy nezměněna. Prostor by měl být pevně naplněn ohřívačem.

Počet a délka nosníku pro každou stěnu, určená na základě plánu koupelnové místnosti, přičemž se berou v úvahu klapky na rozích a hranách pro instalaci vnitřních stěn. Délkový vzor je připraven z desky nebo zábradlí pomocí elektrické pily, pomocí šablony uděláme paprsek za 2-3 korun. Uděláme, že značení šablony bude pro nás pohodlné a srozumitelné.

Upevnění nosníkumezi sebou provádějí tento režim:

 • Vložili jsme nový paprsek a místo na místě;
 • vrtání otvorů v krocích po 1,25-1,50 m, vrtání nově položeného dřeva a poloviny dolů;
 • čistíme nový nosník a v otvoru ve dně poháněme dřevěný hřebík (zavěšený), jehož délka se rovná dvěma výškám nosníku;
 • na délce pokládacího topení;
 • umístit paprsek na místě, zkontrolovat vodorovnost, kombinovat otvory a nageli a kladivo na místě, dokud husté přistání.

Dveřní bloky budou umístěny na sérii popruhů, které jsou umístěny v prostoru pro praní nad úrovní podlahy, a blok okna na požadované úrovni. Bloky musí být naostřeny, poté upevněny. Nad skříněmi oken a dveří je třeba ponechat mezeru asi 80 mm pro smrštění, pak musí být naplněna ohřívačem.

Příprava návrhu na období smrštění je posledním krokem v otázce, jak postavit saunu s vlastním paprskem. Trvá 6 měsíců nebo déle. Na konci tohoto období je možné zahájit dokončovací práce uvnitř budovy a uspořádání vany.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Výstavba sauny z logu