Jak postavit skleník vlastníma rukama

Jak postavit skleník vlastníma rukama

Dobrý druh skleníku je sen každého divokého letního muže. Navzdory skutečnosti, že dnes je poměrně realistické kupovat hotový design, mnozí preferují stavbu skleníku vlastníma rukama. Tak levnější, spolehlivější a samozřejmě lepší. Nakonec si vyberete všechny potřebné materiály pro stavbu sami.

Jak postavit skleník vlastníma rukama

Skleník se skládá ze tří hlavních prvků. První je základ. Stavba nadace je nejpracovnější částí celé práce, ale od základů závisí stabilita a spolehlivost konstrukce.

Jak správně vybudovat skleník

Chcete-li začít, musíte vybrat místo na grafu. Je žádoucí, aby skleník byl dobře osvětlen slunečním světlem, ale neměl by stát. Stín stromů, budov nebo keřů by neměl spadat do skleníku.

Jakmile je místo vybráno, jsou zákopy vyhloubeny po obvodu skleníku s hloubkou 0,4-0,5 m. Dno výkopu je pokryto vrstvou písku (přibližně 5 - 8 cm) jako polštář, pošlapaný a pokrytý štěrkovou vrstvou tloušťky 10 cm , položte výztužnou mřížku nebo tyče z výztuže a betonového betonu.

Dále nainstalujte rámeček. Obvykle je rám vyroben ze dřeva nebo kovu. Samozřejmě je lepší použít pozinkované ocelové trubky nebo zinkový profil. Nehnijí jako strom a dlouho nehrdzají.

Skleník vyrobený z polykarbonátu

\ t

Na základě zavedených tradic, skleníků v. \ Tpředevším ve formě domu a oblouku. Tvar konstrukce závisí především na použitém materiálu propouštějícím světlo. Hlavními z nich jsou: polyethylenová fólie, vyztužený polyethylenový film, pórovitý polykarbonát, sklo.

Nejoblíbenější mezi turisty využívá skleník z polykarbonátu. Moderní buněčný polykarbonát je mnohem levnější než sklo a odolnější než polyethylenový film. V tomto případě, pokud se sklo obvykle používá při vytváření skleníku ve formě domu, používá se polykarbonát výhradně pro výrobu klenutých skleníků. Faktem je, že pro to, aby si buněčný polykarbonát udržel svou průhlednost, je nutné, aby byly okraje listu utěsněny a kanály nemohly dostat prach.

Při konstrukci ve formě domu musí být všechny hrany polykarbonátových desek ošetřeny speciálním tmelem. Budete trávit více času třením hran a peněz na tmel, než získat jakýkoli zisk z takové úspory materiálu. Desky z polykarbonátu jsou připevněny k rámu pomocí samořezných šroubů.

Při pěstování rostlin je třeba dbát na zahřívání skleníků a větrání. Obvykle je vytápěn elektrickými ohřívači nebo burgerovými kamny.

Je vhodné uspořádat ventilační okna na stropě, protože v tomto případě bude zajištěno maximální větrání místnosti a tím bude vyloučen průvan.

PS A na dezert doporučuji sledovat video: Skleníky, skleníkyVico Plast