Jak používat pistoli pro těsnění během tepelně izolačních prací

Nezdá se to divné, ale často se žádá otázka, jak takový nástroj používat jako těsnicí pistoli. Zvláště lidé z mistrů začátečníků.

Není to tak rafinovaný proces zvládnut snadno a rychle. Ale tady, zpočátku, může přinést trochu strnulosti. Ve skutečnosti je to velmi pohodlné a vše, co se v něm děje, jak se říká, „pro lidi“, proto je obecně intuitivní. Přemýšlejme však o tom trochu podrobněji, abyste neměli žádné otázky.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jak vypadá těsnicí pistole a proč ji potřebuje?
 3. Jak si vybrat?
 4. Kde začít?
 5. Jak zacházet s pistolí?
 6. Oleg Maltsev (C). Materiál je chráněn autorskými právy

Obsah

 • Co vypadá jako pistole pro tmel a proč je potřeba
 • Jak si vybrat
 • Kde začít
 • Jak zacházet s pistolí

Vypadá to jako typická těsnící pistole, kterou se musíte naučit používat před prací na izolaci

. Jak vypadá těsnící pistole a proč ji potřebuje?

Zaprvé, o formuláři. To je to, co vypadá (na obrázku vpravo), a pravděpodobně ji už máte na farmě, nebo jste přišli koupit. Tento opravný a stavební nástroj byl pojmenován jako pistole na principu své činnosti - stiskněte spoušť, pomocí "sudu" uvolnil sklad, který je uvnitř. Ve skutečnosti se to děje s pístem uvnitř konstrukce (kuře a.)do práce). Takže design není docela zbraň, ale spíše stříkačka. A tak se to také nazývá, ale zbraň je něco skvělého!

Co je lepší? Mnoho uživatelů považovalo níže uvedený design za pohodlnější a spolehlivější

.

Odložme tyto jazykové detaily. Ve skutečnosti je tento nástroj velmi užitečný pro všechny stavitele. Snadno utěsňují všechny druhy malých trhlin a mezer, které nejsou příliš přístupné. S tím to lze udělat velmi rychle, což ušetří spoustu času.

Pokud si ještě nejste tak dobře vědomi, že takové moderní moderní prostředky, jako stavební tmel, jehož rozmanitost je dnes prezentována na trhu, čtěte zde.

Tloušťku příruby z těsnicí vložky lze nastavit před použitím.Na špičce jsou speciální štítky, odříznuté před tím, než bude fungovat na správném místě pro vás, čímž otevřete otvor požadované tloušťky - doufám, že je to jasné.

Jak si vybrat?

Pro rozsáhlejší stavební práce si vyberte pistoli pro pneumatický těsnicí prostředek

.

Znovu mi dovolte poznamenat, že nákupem takového jednoduchého nástroje pro sebe nikdy nebudete litovat sto procent. Ve svých funkcích je různorodá. Tyto pistole se ve skutečnosti používají nejen k práci s těsnicím materiálem. Pokud jde o výběr, mělo by to být v závislosti na vašich úkolech. Doporučuji vám, abyste se nesnažili sledovat značky a obrovskou sadu funkcí. Je lepší vzít si nějakou rozpočtovou možnost. A bude pro tebeto je užitečné v mnoha případech během výstavby a opravy. Nevybírej těžkou zbraň. Koneckonců, když budete pracovat v rukou, bude nutné držet se, proč je zbytečně zatěžována nadváhou? Pokud je to možné, držte zbraň v ruce, abyste zkontrolovali její ergonomii, pokud je to vhodné ve všech ohledech, vezměte si ji bez přemýšlení.

Kde začít?

Těsnicí hmota pro stavební pistole je balena ve zvláštních zásobnících, obvykle typických rozměrů a tvarů. To je výhodné - ve skutečnosti jsou tak vhodné pro většinu modelů. Z nezvyklého na to může také způsobit potíže. Tento proces však můžete zvládnout během několika minut. Hlavní je pochopit posloupnost operací.

 • Vytáhněte kovový kolík. Pokud se prudce táhne, náhle to nefunguje - je drženo pákou západky (to je deska s pružinou). Stejná zadní páka musí být přitlačena k rukojeti a čep je snadno dosažitelný.
 • V prostoru, který vyjde, vložte kazetu. Pokud se jedná o problém, můžete si přečíst instrukce k pistoli, v nějakém výborném je všechno inscenováno, někdy dokonce pro jasnost v komiksu.
 • Na špičce pistole jsou stopy. Existuje několik z nich na výběr. Tloušťku příruby obsahu můžete upravit.
 • Dále by měl být zadní zámek opět zatlačen na rukojeť, pokud již byl uvolněn, pak zadní vložka pístu a pístu jsou vyražené. Klikněte nyní pro zastavení. A váš nástroj je připraven k použití.

Jak se říká, je lepší vidět jednou, než slyšet sto. V zájmu jasnosti proto navrhuji, abych vypadala velmiužitečné video. Věnujte pozornost reklamě, ve skutečnosti je to docela dobrý návod, jak používat zbraň pro tmel. Žádná další slova. A pokud je ještě nějaká otázka, budeme pokračovat k jejich odstranění.

Jak zacházet s pistolí?

Vlastně si nemyslím, že máte ještě nějaké otázky - z předchozího video materiálu jste pravděpodobně všechno pochopili. Zatlačte spoušť, jako by střelil dovnitř pístu, zatlačte těsnicí pásku z hrotu požadované tloušťky. Rovnoměrnosti se dosahuje pohybem nástroje ve vašich rukou. Nic složitého, trochu dovednosti a vše bude fungovat skvěle.

U většiny pistolí se při použití těsnící hmoty musí píst namontovat opětovným otevřením zámku zezadu. Některé pistole jsou vyrobeny tak, že se píst pohybuje pod tlakem.

Důležitý bod:Při práci se stříkačkou jej vyčistěte, omyjte a osušte . Použitá kazeta musí být vyjmuta z pistole. Váš nástroj v takové nekomplikované péči vám bude dlouho sloužit.

Oleg Maltsev (C). Materiál je chráněn autorskými právy