Jak připojit pračku vlastními rukama - instrukce + video

Jak připojit pračku vlastníma rukama? Úkol je jednoduchý, ale má své vlastní charakteristiky, popsali jsme je v tomto článku, abyste mohli s jistotou a správně provést svou první instalaci v životě.

Obsah
 1. Požadované nástroje a materiály
 2. 1 Připojení k vodovodu - recepce
 3. 2 Typy odtoků a základy bezpečnosti
 4. 3 Sbíráme celý systém nezávisle
 5. Jak připojit pračku - krok za krokem
 6. Krok 1: Výběr místa
 7. Krok 2: Vybalení
 8. Krok 3: Uzemnění
 9. Krok 4: Instalace
 10. Krok 5: Připojení
 11. Krok 6: Napájení
 12. Krok 7: Kontrola

Potřebné nástroje a materiály

\ t

Fitinky a komponenty

\ t

Úroveň

Obsah

 • Napojení na vodovod - recepce
 • Druhy odtoků a základy bezpečnosti
 • Sbíráme celý systém nezávisle
 • 1 Připojení k vodovodu - recepce

  Pro připojení pračky v koupelně, kuchyni nebo jiných prostorách je nutné zajistit přístup stroje k přívodu vody. Současně musí být splněny dvě podmínky: stabilní tlak alespoň 1 atmosféra a čistá voda. Tekutý přístup lze zajistit různými způsoby.

  Jedním z nejběžnějších variant je vložení pomocí spojky na krimpování. V tomto případě budete potřebovat ohebnou hadici, jejíž jeden konec je připojen přímo ke stroji a druhý - k muflu a jím k přívodu vody. Tímto způsobemVhodné, pokud máte kovové trubky. První věc je upevnit krimpovací prvek na potrubí a pak přímo skrze něj vyvrtat otvor v systému.

  Připojení pračky k přívodu vody

  Máte-li kovové trubky z plastu, pak se dokonale vejde. Vyřízneme kus trubky a do tvarované tvarovky vložky. Dále k němu připojíme kulový ventil a přes pružnou hadici zajistíme přístup k přívodu vody. Odbočky můžete stále instalovat do přilehlých oblastí do vypouštěcí nádrže nebo směšovače. V tomto případě nemusíte nic řezat a pájet, ale estetická strana bude hodně trpět. Ano, a před každým praním, budete muset odstranit hadici kohoutku, což není příliš pohodlné, zejména pokud je jednotka v kuchyni.

  Ale jak postupovat, pokud v domě není dodávka vody? Lidé s privátními budovami se často potýkají s tímto problémem a nezáleží na tom, v kuchyni, kterou jste plánovali dát auto nebo v koupelně. Za takových okolností bude umístění určovat velkou nádrž, která bude zdrojem vody. Je pravda, že je tu jeden problém, tento tank by měl stát ve výšce 3 metry. Pak pomocí hadice dodáváme vodu. A s malou malou čerpací stanicí, nemůžete zvýšit kapacitu, ale pak musíte utratit.

  2 Typy odtoků a základy bezpečnosti

  Aby se však zajistilo, že průtok tekutiny je pouze poloviční. Pokračujeme ve studiu, jak spojit pračku, protože použitá voda by měla být stále schopna sloučit. Nejjednodušší způsob, jak koupit speciální hadici "háček" a poskytnout sprchu mýdlakapalina přímo v koupelně nebo přes toaletu. Ale tato možnost není nejvhodnější. Kde je lepší, aby sprcha nepřístupná. Ve stavebnictví se prodávají speciální kuchyňské sifony a mušle, které zajišťují výstup pračky.

  Vypouštění do sifonu by mělo být nad kolenem, jinak je vysoce pravděpodobné, že voda vstoupí do zařízení z kanalizace. A pak se nedá vyhnout zápachu.

  Je stále možné instalovat speciální vozík přímo do kanalizačního potrubí, ale pouze v případě, že jeho tloušťka je 4-5 sm. V tomto případě budete potřebovat speciální hadici ve tvaru písmene "S" a tmely. Položte pružný prvek do kanalizace tak, aby nedošlo ke kolizi s odpadní vodou a horní okraj by měl být nejméně 50 cm od podlahy.

  Montáž zvláštního výkresu

  Instalace pračky vlastními rukama také zajišťuje spolehlivou ochranu zařízení před únikem elektřiny a poruch. Jedním z nejvyhledávanějších přístrojů je Aqua Control. Tento přístroj monitoruje úniky vody a elektrického proudu av případě potřeby vypíná jednotku. V drahých modelech je obvykle součástí aquastop, ale pokud se rozhodnete ušetřit na samotném autě, měli byste si navíc zakoupit ochranné vybavení.

  Stroj UZO nebo ochranné uzavírací zařízení se spustí, jakmile se dotknete kovové části nebo vodiče zařízení. Takže pokud jsou v domě děti, pak na takovém zařízení nemůžete ušetřit. Kromě toho je zajištěna ochranapoškození v důsledku opotřebení izolace, vysoké vlhkosti a mechanického nárazu.

  3 Sbíráme celý systém nezávisle

  I když se instalace pračky s vlastními rukama jeví jako jednoduchá, mohou být problémy s připojením. Níže je podrobný návod, který zvládne každý.

  Jak připojit pračku - krok za krokem

  Krok 1: Volba místa

  První věc, na kterou se musíme zaměřit, je výběr místa. Tento problém je relevantní pro majitele a velké soukromé domy a malé byty. V prvním případě musíte určit nejvhodnější polohu a ve druhém najít místo. K dispozici jsou 3 možnosti: v kuchyni, v koupelně a ve skříni. Volba mezi prvními dvěma možnostmi by bylo správné dávat přednost kuchyni.

  Proč nechtěné spojení v koupelně? Vzhledem k velmi vysoké vlhkosti v této místnosti, což často vede k domácím úrazům elektrickým proudem. Navíc vlhké prostředí v koupelně negativně ovlivňuje životnost mnoha jednotek jednotky. V kuchyni je často málo místa a když připojujete pračku do této místnosti, musíte obětovat pracovní prostor, jako bychom se tomu nesnažili vyhnout.

  Ačkoliv většina z nás je zvyklá na návštěvu této jednotky v koupelně nebo v kuchyni, optimální možností je spíž sousedící s jedním z prostor, kde je východ na zdroj vody. Je pravda, že musíte do zdi propíchnout díru, abyste zajistili dodávku a odběr. Ale obecně, pokud existuje speciální nástroj, jak to udělat správně apřesně je to reálné. Aby mohl vzduch během provozu stroje cirkulovat uvnitř budov, je nutné dveře jednoduše otevřít.

  Krok 2: Vybalení

  Ihned před připojením jednotky odstraňte všechny přepravní díly. Zahrnují tyče, svorníky a svorky, během přepravy upevňují všechny otočné prvky. Odtokové hadice a napájecí kabel jsou obvykle upevněny pomocí držáků a nádrž je přišroubována šroubem. Po odšroubování hardwaru by nádrž měla viset na pružinách. Uzavřete otvor ze šroubu pomocí speciálního čepu, který je kompletní. A naklonění jednotky dopředu, bude možné odstranit tyče umístěné mezi skříní a bubnem.

  Proces připojení jednotky

  Krok 3: Uzemnění

  Když jste si zakoupili pračku od renomovaného světového výrobce, cena jednotky je zpravidla jednotkou. Zdálo by se, že nic nemůže zlomit vaše štěstí, ale pán přijde, a najednou se ukáže, že neexistuje žádná ochranná zem. Jako výsledek, specialista odmítne provést instalaci a záruka je odstraněna z auta. Ale i když jste si koupili možnost rozpočtu bez zvláštních podmínek, je stále nutné mít pozemek. V opačném případě pravděpodobně zůstane bez záručního servisu.

  Elektřinu je možné připojit pouze přímo, pokud máte odpovídající vzdělání a pracovní zkušenosti. K dispozici je také elektronické uzemnění, je to důležité pro vícepodlažní budovy. Takové zařízení je však podstatnéNevýhodou je zvýšená citlivost na vzduch. Zařízení tak často funguje, když to není potřeba. A jak víte, největší zátěž je v okamžiku zapnutí nebo vypnutí elektrického zařízení. Než tak učiníte, zeptejte se, zda to ovlivní záruku.

  Krok 4: Instalace

  Je důležité správně nastavit stroj v koupelně, v kuchyni nebo v jiné místnosti, protože jeho výkon závisí na jeho výkonu. Z nástroje budeme potřebovat úroveň. Sklon větší než 2 ° a vibrace povedou k rychlému selhání součástí. Proto je nutné, aby pokrytí pod přístrojem bylo spolehlivé a "nehráno". Betonová podlaha je nejvhodnější, nejčastěji je takový základ v koupelně. Zkontrolujte vodorovnou úroveň horního panelu stroje a v případě potřeby nastavte výšku nohou. Ve všech modelech jsou zkroucené. Plátky linolea, lepenky, dřevěných trámů se nehodí správně, což nepříznivě ovlivní stabilitu.

  Krok 5: Připojení

  Nyní je čas zajistit spojení s přívodem vody a odvádět kanalizace podle zvolené varianty. Pokud stroj nemá zpětný ventil, je třeba vzít v úvahu úroveň, ve které se nachází vypouštěcí hadice. Tato hodnota je uvedena v technické dokumentaci. V domácnostech s kotlem můžete jednotku napájet teplou vodou a pak ušetřit na elektřině. První z nich je sprcha, pak blokování vody, poskytovat jeho dodávky.

  Krok 6: Napájecí zdroj

  Je žádoucí instalovat samostatnou zásuvku a automatický stroj pro takové výkonné zařízeníUZO, ale pokud taková příležitost neexistuje, můžete udělat výjimku. Navíc je dobré postarat se o stabilní napětí v síti. No, dnes existuje mnoho zařízení, která, pokud nejsou vyrovnána, alespoň odpojí elektrická zařízení během nebezpečných skoků. Zvláště tento problém je aktuální pro obyvatele soukromého sektoru.

  Krok 7: Kontrola

  Když připojujete automatickou pračku vlastníma rukama, zkontrolujte, zda správně funguje. Nejdříve dáme trik na přívod vody a zjistíme, zda v hadicích není žádný průtok. Pokud takový problém zjistíte, měli byste ho okamžitě opravit. Poté se jednotka přepne do sítě a spustí testovací režim. Pokud je vše provedeno správně, po dokončení cyklu by měl být stroj automaticky odpojen, v některých modelech je pračka upozorněna na zvukový signál nebo na displeji se zobrazí zpráva. Následně zablokujeme horkou vodu, abychom zkontrolovali, zda funguje funkce samočinného ohřevu. To lze provést standardním praním nebo obnovením testu.