Jak připojit radiátor vlastníma rukama? Pokyn k fotografii

V tomto článku se naučíte, jak připojit radiátor vlastními rukama pomocí polypropylenových trubek. Obdobný obvod pro připojení radiátoru bude fungovat, pokud se přívod provádí shora. Možná to bude fungovat pro nižší krmivo, ale nebylo testováno a s největší pravděpodobností bude systém nafouknut.

Jak správně připojit radiátor?

Máte-li okruh pro připojení radiátoru s propojkou, která umožňuje odpojit radiátor během topné sezóny bez odpojení stoupačky, a chcete jej uložit, jednoduše vyměnit samotný radiátor, to se provede následujícím způsobem.

Máte-li průměr stoupačky? palce a na průměru můstku? Palce, pak pro normální provoz radiátoru, průměr trubky, která je vhodná pro radiátor, nemůže být snížena.

Na tomto základě je nutné připravit následující materiály, které budou potřebné pro připojení nového radiátoru:

  • sada matic pro radiátory, průměr? palce
  • dva spojovací tranzitivní úhly (průměr 25 palců) s vnitřním závitem;
  • dva jeřáby kompletní s Američany? palce
  • dva rohy o 90 stupňů;
  • dva přechodové spojky s vnějším závitem?

Nejdříve musíte demontovat starý topný radiátor. Při demontáži je nutné skočit z můstku o cca 6 cm, protože jeden nebo dva centimetry nehrají zvláštní roli a při řezání hrubého řezbářství potřebujete nějaký prostor.

Nejdříve je třeba řezat černé řezbářské práce, někde 5-6 otáček.

Před řezáním řezacího nástroje a trubky by mělo být namazáno tuhým olejem, olejem nebo tukem, aby bylo řezbářství jednodušší a méně opotřebované.

Po řezání hrubé nitě můžete začít řezat nit na dokončovací desku a nezapomeňte také mazat zuby na desce a řezbářství.

Po tomto, musíte šroub kohout s Američanem a spočítat počet otáček bude šroub. Pokud máte šest jeřábů na jeřábu, pak na potrubí byste měli snížit pět a půl otáčky, a pak třít lnu, opláchněte s pastou a šroub jeřáb pět otáček.

Pamatujte, že při práci se železnými trubkami musí být šroubovák nejméně čtyři otáčky!

Nyní musíte šroubovat americké spojky.

Jak správně nainstalovat chladič?

Pro správnou instalaci ohřívače bude vyžadován rovný nebo děrovač nebo vrták, v závislosti na typu stěny, kterou budete zavěsit na držák. Máte-li cihlovou zeď, pak budete mít dost vrtáků, a pokud je beton, pak budete potřebovat úder.

Nyní musíte zvolit místo pro instalaci a připojení radiátoru. Vzdálenost od radiátoru k podlaze by měla být asi 10-15 centimetrů a ke stěně 1-2 cm. Dále je nutné instalovat radiátor na stojan 10 cm od podlahy anastavte úroveň na něm shora. Jakmile je chladič vyrovnán s hladinou, je nutné zaznamenat místa, kde bude upevnění instalováno. Pro radiátory, které se skládají ze 7 nebo méně sekcí, je zapotřebí přibližně 2-3 upevnění. Mezi první a druhou sekcí musí být instalováno jedno upevnění, druhé upevnění - mezi předposledním a posledním a třetím - ve středu dna.

Po označení všech upevňovacích bodů musíte vyvrtat otvory a utáhnout je. Po zavěšení radiátoru na držák je třeba jej přesně nastavit na úroveň, utáhnout držák dolů nebo nahoru, po kterém bude chladič zabalen.

Dvě přechodové spojky jsou svařeny a pak začíná pájení trubek.

K tomu je třeba trubku vyčistit speciálním striptérkem a navinout ji do dna a poté do horního rukávu. Při pájení nezapomeňte na pájení použít hladinu tak, aby zůstala stejná.

Provádíme měření.

Poté se musíte ohnout pod úhlem 90 stupňů.

Za tímto účelem odstraňuje přípravek s Američanem a jeho roh padá. Pak musíte trochu počkat, až se všechno ochladí a vrátí se.

Když úhel trubky dosáhne potrubí, je nutné ihned šroubovat Američana, dokud se hrot nevychladí. Stejný způsob spojuje chladič zespodu.

Nyní víte, jak připojit radiátor vlastníma rukama. Hodně štěstí!