Jak připojit topný radiátor? Video

Ve fázi výběru radiátoru, měli byste přemýšlet o tom, jak se připojíte a připojíte. Při upřednostňování ocelových deskových radiátorů nebo radiátorů KERMI bude řešení problému s připojením výrazně snazší. Tyto modely jsou hotové výrobky a nevyžadují další prvky ve formě futokeru, zátky nebo adaptérů.

Otvory dole jsou již uzavřeny zátkami a horní mají standardní pravý závit, aby se dala na podlahu závitovka, kohouty nebo ventily.

Jak připojit hliníkové a bimetalové topné těleso?

Situace s bimetalickým hliníkovým a radiátorem poněkud odlišným. Připojení takové konstrukce bez pomocných položek nebude úspěšné. Důvod je jednoduchý - na dvou vstupních otvorech čtyř řezaných řezbářských řezů. Všechny sanitární armatury mají správný závit, aby bylo možné takový radiátor přizpůsobit standardu systému zásobování vodou, budete potřebovat speciální sadu pro připojení radiátorů. Sady jsou různorodé ve výrobci a balení, ale každá obsahuje 7 položek: 4 zápatí, z nichž dvě jsou s levým závitem, zástrčka pro tác, špionážní ventil Maevsky a klíč k němu. Samozřejmě, že všechny tyto díly lze zakoupit samostatně, ale proč ztrácet čas na vyhledávání, pokud se výrobci již postarali o to, sbírat vše, co potřebujete v jedné sadě.

Nejdříve je třeba nainstalovat patky. Zpravidla již pokládají těsnění. Buďte opatrní a nezaměňujte vlákno, jako v díře s roztrženým závitem, nemůžete jej zašroubovat. Funkce musísnadno utáhněte, bez jakéhokoliv odporu.

Všechny otvory chladiče mají nyní správný závit, ale před zahájením montáže jiných prvků je nutné jasně definovat umístění vstupního a zpětného toku. Nejoblíbenější jsou varianty, kdy je přímé proudění umístěno nahoře a naopak - ze dna stejné nebo na zadní straně chladiče. Na horním funktoru otočte jeřáb Majewského. Pokuste se opravit shonu, abyste neztratili klíč od jeřábu Majewski, protože ho můžete jednoduše odšroubovat pomocí klíčů bez klíče, pokud nemůžete použít svorku, kterou nelze nazvat profesionálním přístupem.

Na dně vložte stylus na rukojeť.

Na zadní straně doporučují odborníci nejen uzavírací ventily, ale jeřáb. Někdy okolnosti diktují potřebu rozebrat nebo vyměnit chladič, a přítomnost tohoto jeřábu vám umožní v této situaci zcela vypustit vodu ze systému. Je žádoucí instalovat kohoutek a dodávat chladivo.

Pro tento účel se vejde normální kulový kohout bez seřízení a funkčnější uzavírací ventil. Ten dává hostiteli možnost nejen blokovat tok pomocí šestiúhelníku, ale také regulovat tok energie pomocí jednoduchého regulačního ventilu. Přítomnost Američanů zjednoduší instalaci jakýchkoliv aretačních armatur.

V chladiči je ještě pokročilejší zařízení pro řízení průtoku - tepelná hlava. Pro začátek je nutné chladič vybavit speciálně konstruovaným ventileminstalace tepelné hlavy. Uživatel nastaví jednu zpravidla pět úrovní regulace a následné řízení zavádění chladiva bude prováděno termogolem v závislosti na vnější teplotě.

Nyní uvažujme několik variant upevnění samotných radiátorů. Soupravy pro radiátory se specifickými vstupy, o kterých jsme hovořili dříve, někdy obsahují odpovídající upevňovací prvky. Mezi takové modely lze nazvat radiátory Sira. Pokud výrobce neomezuje vaše možnosti, máte na výběr: připojte chladič ke stěně nebo k podlaze. Pokud se zastavíte na univerzálním nástěnném držáku, který je vhodný pro téměř všechna sekční radiátory, pak obvykle stačí 2-4 ks, záleží na délce samotné instalace. Konzoly jsou bílé nebo pozinkované. Na stěně jsou našroubovány několika šrouby nebo šrouby. Připevnění na stěnu masivní chladič je lepší na speciálních kolících. Neexistuje žádný způsob, jak se vyrovnat bez úderu.

Nejčastěji se upřednostňují tyto dva typy spojovacích prostředků, ale existují i ​​jiné, méně spolehlivé konstrukce. Na stěně je například připevněn popruh, do kterého je zasunut hák do chladiče pro jeho upevnění. Výhodou této instalace je možnost regulace výšky radiátoru. Stejná důstojnost má upevnění podlahy.