Jak připravit fasádu domu pro obklad umělého kamene

Aby bylo možné obložení fasád z cihel, monolitického betonu, pěnového betonu, dřeva, hliníku a pórobetonových tvárnic apod., V posledních letech se často používá umělý kámen.

Fasáda venkovského domu je potažena umělým kamenem

.

Fasády z cihel, monolitického betonu nevyžadují před přípravou umělého kamene pečlivou přípravu. Vzhledem k tomu, že jak stěny budovy, tak materiál, ze kterého je obkladový kámen vyroben, mají stejné fyzikální a chemické vlastnosti, stačí jej jednoduše nalepit na povrch stěny speciálním lepidlem v jeho složení z mrazuvzdorného cementu.

Příprava fasády domu pod výzdobou umělého kamene

Před dokončením fasád budov z jiných stavebních materiálů se vyžaduje určitá příprava povrchu. Fasády ze dřeva vyžadují speciální povlak s parotěsným materiálem.

  • Nejprve dejte ruberoid nebo pergamen.
  • Pro silnější spojení kamene s povrchem stěny pak na něj namontujte speciální kovovou výztužnou mřížku.
  • A teprve po konečném zaschnutí použité omítky můžete přistoupit k přímému zpracování fasády.

Pokud chcete dokončit umělý kámen z jiných povrchů, jako jsou plasty, kovy, sklo, azbestový cement, mají jiné vlastnosti než beton, práce se provádí také podle výše uvedeného schématu.

Zvláštní péče vyžaduje pokládku umělého kamene na povrch sádrokartonu. Pro tento účel vhodné malé lehké dlaždice,tzv. tenkostěnné cihly. Je třeba poznamenat, že povrchy sádrokartonu jsou obloženy pouze v prostorách, kde není přístup k vlhkosti. A mimo jiné musí být sádrokartonové desky odolné proti vlhkosti.

Příprava fasády pod umělou výzdobou kamene

\ t

Pro přípravu křehkých, opracovaných povrchů by měly být použity speciální základní nátěry pro hluboké pronikání, aby se zlepšila přilnavost podkladu k lepidlu.

Některá pravidla a metody vnějšího opláštění budov dekorativním kamenem, v závislosti na teplotě prostředí

  • Při práci s umělým kamenem je velmi důležité, aby vydržel určitý teplotní režim. Obkladový kámen je upevněn ke stěně "mokrou" cestou, jednoduše na cementovém lepidle. Pro jeho "záchvat" nutně vyžaduje pozitivní teplotu. Teplota je nejoptimálnější pro fasádu domu s umělým kamenem, v tomto případě od + 5 ° C do + 25 ° C, v tomto případě se nevyžadují speciální technologie a další materiály.
  • Stavební organizace, které vykonávají práci po celý rok, často dostačující k dokončení zavedení zařízení ve stanoveném smluvním období, zpracování fasád v zimě iv létě, bez ohledu na okolní teplotu.
  • Nebo jiný problém související s nákupem materiálu. Zatímco si koupili kámen pro výzdobu fasády, byli odvezeni na místo, vše je zima, na zemní sněhové pokrývce. A co dělat? Absolutní odpověď na takovou otázku samozřejmě neexistuje. Při teplotě v ulici -5 ° C aNíže je nejlepší zastavit fasádu a počkat, až mráz klesne.

Při teplotě 0 ° C nebo těsně pod nulou je však možné s fasádou manipulovat pomocí tzv. Skleníků ("teplo") a mrazuvzdorného lepidla.

  • Pro vytvoření skleníku je lešení pokryto PVC fólií a uvnitř tepelné pistole, která ohřívá vzduch na „teplo“. Nakonec se teplota "tepla" zvýší nad nulu (ideální teplota není nižší než + 8 ° C).
  • Jeden by neměl přehlédnout následující bod: tento teplotní režim by měl být zachován, od 2 do 3 dnů po dokončení práce na výzdobě fasády domu, aby se lepidlu podařilo získat doporučenou sílu.
  • Samozřejmě můžete použít speciální lepidlo pro práci při negativních teplotách. Umožňuje zpracování fasád dekorativním kamenem do -10 ° C. Ve směsi s mrazuvzdorným lepidlem byly přidány speciální přísady, díky nimž neztrácí své vlastnosti ani při nízkých teplotách.
  • Při ošetřování fasád budov umělým kamenem v létě, při pozitivní teplotě, jsou nuance. Při silném teple je zpracování fasád také obtížné, protože lepidlo, když se zahřívá, ztrácí vlhkost a nedochází k pevnému spojení základu s obkladovým kamenem. Nemůžete nechat jen položené dlaždice za přímého slunečního světla, je nutné je zakrýt.