Jak připravit zeď pro lepení tapety

Tento nátěr nebude brzy z módy, vzhledem k různorodosti sortimentu v obchodech, je poměrně populární. Postupem času jsou však barvy a textury zastaralé a je třeba je změnit. Chcete-li řádně připravit stěny pro tapetování vlastníma rukama, musíte nejdříve vyčistit starý nátěr. Doporučujeme změkčit papírový papír na papír mýdlovým roztokem obsahujícím malé množství lepidla. Pokud použijete toto řešení na husté nebo vodotěsné tapety, pak je třeba řez a třít. Když změknou, mohou být snadno odstraněny kovovou stěrkou. Tento postup je třeba opakovat, pokud nebyl poprvé vymazán. V obtížných oblastech se můžete pokusit omýt zeď mokrým hadříkem.

Je třeba také poznamenat, že dvojvrstvá vinylová tapeta má nižší vrstvu. Aby se odstranila horní vrstva tohoto povlaku, je třeba provést tenké vodorovné řezy. Druhá vrstva může být ponechána, pokud se drží pevně na omítce.

Pokud byly vaše stěny natřeny olejovou barvou nebo smaltem, je třeba je očistit brusným papírem. K odstranění vápna můžete použít stejnou stěrku s mýdlovou vodou. Pokud je bílá boční vrstva malá, můžete to udělat s obyčejnou horkou vodou s houbou, která zvlhčí povrch.

Použijte sádrovou omítku nebo speciální výplň, abyste vyloučili lehké poškození otevřených prostor.

Aby nové tapety dobře držely, musí být lepeny na rovné, suché a čisté stěny. Kdylepení tenké papírové tapety, před-vložit obkladový papír. Jakmile dokončíte přípravu zdi, můžete bezpečně začít lepit tapetu vlastníma rukama. Místo pro opravu bytu s vlastními rukama, které vám pomohou.