Jak provést LED osvětlení akvária vlastníma rukama.

V předchozím článku jsem podrobně vysvětlil, proč je umělé osvětlení v akváriu nezbytné a poskytlo základní rady o jeho organizaci. Také jsem řekl, jak správně nainstalovat luminiscenční přípravky a v jakém typu. Nyní budeme hovořit o modernějším energeticky úsporném a především bezpečném LED osvětlení pro akvárium. Ze všech těchto typů lamp, jak ukázala moje praxe, je nejlepší použít LED pásky.

Výhody použití LED pásky pro osvětlení akvária:

 • Energetická účinnost . LED jsou nejekonomičtějším typem lamp.
 • Bezpečnost.Pro provoz LED pásky je vyžadováno konstantní napětí 12 voltů, které je přeměněno z elektrické zásuvky pomocí napájecího zdroje. Napětí 12 Voltů - naprosto bezpečné pro lidi a celý živý svět. Na rozdíl od zásuvek 220 V, které mohou snadno smažit obyvatele vašeho akvária.
 • Schopnost řídit intenzitu zářivek LED . Pomocí speciálního regulátoru můžete v případě potřeby vždy snížit jas LED diod.
 • Dostupnost různých barev . Existují modely LED pásů, které mohou svítit červeně, modré, žluté a další. světlo Ale doporučuji si vybrat bílý svět. Lehká hudba je nepravděpodobná, že potěší vaše ryby a rostliny.
 • Snadná instalace.Samolepicí páska, ve které je nutné odtrhnout ochrannou vrstvu a jednoduše ji nalepit pod kryt.
 • Schopnost lokalizovat ve vodě . Třída krytí IP65umožňuje bezpečně a bez škodlivého umístění LED diod.
 • V souvislosti s instalací LED osvětlení v akváriu jsem se před měsícem setkal s mým přítelem, který požádal o vlastní výrobu a mnoho míst zaujímá místo luminiscenčního osvětlení akvária modernější, kompaktnější a hospodárnější LED.

  Miluju tvořivou práci a ráda jsem s ním souhlasila. Pro podsvícení jsme se rozhodli zůstat na LED pásu, který je jednoduše a rychle namontován a zapojen.

  Pozor!Vodiče pro výstup různých barev: Červená je plus a modrý nebo černý vodič je minus. Při připojování dodržujte polaritu. V případě chyby nebude svítit dioda LED. Podrobnější schéma připojení V dalším článku se budeme zabývat.

  Pro tyto účely jsme si v internetovém obchodě Minsk koupili: napájení 12 V za 20 dolarů se zásobou na jeden výkon a velmi vysokou páskou 5 metrů v bílé s příkonem 9,6 W /m za 22 dolarů. Jak vidíte vše, co potřebujete, nestrávili jsme 50 dolarů - souhlasíme, že to není příliš drahé! A navzdory tomu, že jsme si konkrétně nevybrali, ale třída ochrany byla maximální IP65, což znamená možnost snadno umístit světlo zpět přímo do vody v případě potřeby. Ale my jsme to neudělali, protože je dobře známo, že nejlepší světlo pro pěstování rostlin a pohodlí ryb.
  Naše akvárium nemělo velkou velikost s kapacitou 100-150 litrů a mělo délku pásu LED 2 a půl metru. Sklademzůstal stejný, ale jeden nedostal naštvaný - rozhodl se koupit další napájení a zvýraznit v kuchyni.

  Aby se zabránilo pronikání vody, odřízněte okraj a místo připojení pásu LED a kabelu od napájecího zdroje, který je naplněn průhledným silikonovým tmelem. Poté, co vyšplhal dolů, jsem přilepil stuhu na víko. Zahrnuté do zásuvky a to je to, co jsme dostali.

  Jak vidíte, ukázalo se, že je to krásné a půvabné s tím, že se vše dělá rychle a snadno.

  Jak zjistit, zda je dostatek světla?

  Je třeba počkat 5-6 týdnů, přičemž věnujte pozornost tomu, jak se budou obyvatelé akvária cítit. Pokud rostliny rostou dobře - to znamená dostatek světla, ale pokud nové výhonky a listy na nich budou tenčí a menší, bude nutné přidat počet LED.

  Pokud se v komentářích objeví otázka, určitě odpovím na všechny.

  Doporučuji číst více o LED světlech pro domácnost.