Jak řezat smyčky ve dveřích vlastníma rukama?

V tomto článku se naučíme, jak správně zavěsit závěsy u dveří a naučit se, jak to udělat sami.

Někdy se stává, že po zakoupení dveří bez objednávky instalace dochází k vážným problémům s řezem smyček. Ukazuje se, že to není tak jednoduché, jak se zdá na první pohled. Obvykle jsou dveře v obchodě prodávány bez smyček, takže při výběru dveří potřebujete přesně vědět, které smyčky jsou vhodné pro tyto dveře.

Dveřní závěsy mohou být levé, pravé a univerzální.

Aby bylo možné správně určit, které smyčky jsou vhodné pro zakoupené dveře, musíte stát u dveří na straně, kde se vám dveře otevírají. Je nezbytné, aby se dveře otevřely samy sobě, a ne sobě - ​​to je špatné.

Pokud se dveře otevřou vlevo, pak potřebujete levá smyčka, ale pokud je vpravo. Hlavní věcí není zaměňovat, kde je levá strana, ale kde jsou práva.

Pro řezání smyček budete potřebovat následující základní nástroje: šroubovák, kladivo, dláto. Práce s vrtačkou, jemným vrtákem, šroubovákem, kanalizací a frézou výrazně usnadní práci.

Obsah
  1. Jak sami odříznout smyčky ve dveřích?
  2. Jak vyrobit vzorek pod smyčkou?
  3. Oprava nesprávného přistání
  4. Řezání závěsů do křídla dveří

Jak sami odříznout smyčky ve dveřích?

Nejsou-li ve dveřích nebo skříni žádné klouby, není rozdíl v tom, kde lze okamžitě odříznout závěsy - u dveří nebo v krabici. Pokud se dveře z pole, které má uzly, pak musí vkládání začít od dveří.

Nejprve musíte určit umístění smyček. Po výběru optimální oblasti na dveřích určíme umístění závěsů na krabici.

Ideální vzdálenost od okraje dveří pro navlečení smyčky je 15-25 cm. Pokud jsou dveře na tomto místě, musí být smyčka přemístěna, to není děsivé. Rovněž je třeba vzít v úvahu umístění závěsů na ostatních dveřích umístěných vedle, pro harmonii.

Nejprve musíte zastavit vzdálenost od horního a dolního okraje dvířek a označit je tužkou. Je důležité určit, kde horní a dolní část dvířek dávají pozor na umístění sklenic, pokud nějaké existují, aby obraz na skle nebo vzor na dvířkách nebyly vzhůru nohama.

Při značení musí být závěsy aplikovány tak, aby se závěsy dívaly na přední část dveří. Přední strana bude tam, kde se otevírají dveře.

Značení lze provést dvěma způsoby. V první metodě musíte smyčku rovnoměrně aplikovat na správné místo a tužkou opatrně kroužit. Okraj závěsů musí odpovídat hraně dveří. Druhou metodou je, že smyčka je přišroubována na dva šrouby a obrys je kreslen tužkou nebo řezán přes frézu. Dva šrouby jsou dostatečné pro šroubování, ale existuje nebezpečí, že smyčka bude probíhat do strany.

Šroub musí být dotažen přesně ve středu a pro tento účel je nutné provést značení tužkou a místo označit šálkem. V tomto případě šroub při utahování netáhne smyčku. Pomocí obrysu značení frézou se obrys prořízne hloubkouodpovídající tloušťce smyčky a sekáče je zvolena stejná plocha.

Jak vyrobit vzorek pod smyčkou?

Obrys může být děrován a stamenshine, umístění dláta na okraj kontury a snadno k němu kladivem kladivem nebo oblázkem, vyberte obrys. Musíme opatrně přistupovat k takové nepříjemné skutečnosti, že v nákupních dveřích s papírovým válcováním, pokud je dláto špatné, se obrys zamlží. To je jasně vidět na fotografii.

Zámek by měl být umístěn tak, aby se kontura zmenšovala dovnitř, pak se okraj nezachytí a smyčka oříznutí bude vypadat krásně a čistě. Následující obrázek ukazuje, jak vypadat správný řez.

Pokud jste vložení provedli správně, smyčka bude na stejné úrovni s povrchem. Pokud vidíte, že to narazí, nebuďte líní a udělejte správnou hloubku přistávací plochy, ale v žádném případě to nepřehánějte!

Oprava nesprávného přistání

\ t

Chcete-li zkontrolovat, zda je smyčka řádně usazena, musíte vzít pravítko a připojit ji stisknutím smyčky. Pokud je smyčka špatně a velmi vyčnívající, bude mezi ní a dveřmi velká mezera a z opačné strany není dostatečné otevření pro zavření dveří. Tato situace může být vyřešena uvolněním smyček a jejich zasazením hlouběji.

V opačném případě, pokud je dveřní smyčka příliš hluboká, dveře zatlačí krabici a zatáhnou závěsy. Cesta ven z této situace bude to, co potřebujete vyříznout spacer z husté lepenkypožadovanou tloušťku a vložte ji pod smyčku tak, aby se stala na místě.

Existuje velmi jednoduchý způsob označování míst pro navlékání smyček na krabici. K tomu je třeba zvednout krabici a připojit k ní dveře. Nahoře ponechte mezeru 2-3 mm, po které označte označení místa na krabici naproti vyřezávané ploše na dveřích. Pokud jste okamžitě provedli řez v krabici, udělejte značku pro oříznutí dveří.

Řezání závěsů křídla dveří

Závit závěsů ve dveřním křídle se provádí stejným způsobem jako vkládání závěsů do krabice. Po vyříznutí kontury je třeba provést smyčky, místa vrtání se utěsní a otvory se zašroubují tenkým vrtákem. Poté vložte šrouby a zašroubujte je pomocí šroubováku. Pokud máte pochybnosti o správnosti provedené práce, neotáčejte jednou všechny šrouby, ale pouze dvě. Zkontrolujte kvalitu zavírání dveří, jeho přistání a pokud je vše v pořádku, zašroubujte všechny šrouby.

Zde jste se dozvěděli, jak si s pažemi na dveřích snížit ruce. Dalším krokem je zlepšení dovedností pletení dovedností. Jak to udělat správně v dalším článku.