Jak samostatně postavit dětský domek

Narodil se od dětství. Nikomu není tajemstvím, že o jejich obydlí sní nejen dospělí. Kdo z nás nehrál v dětství kuřata z větví nebo jurty z přikrývek. Neustále jsme v nich seděli dny a večery a cítili jsme nejen naprostou uchopení takové hry, ale také pocit úplné ochrany a pohodlí. Tyto vzpomínky zůstávají na celý život a je trochu smutné si uvědomit, že se tyto pocity nikdy neopakují. Nyní jsme vyrostli a naše děti hrají jiné hry, ale to neznamená, že by se nechtěli schovávat před dospělými v jejich malém domově, a tak jim musí pomoci vybudovat si je.

Přípravky a materiály

\ t

Před zahájením založení herny pro děti je třeba se zabývat dvěma důležitými otázkami:kde je postavit a od čeho . Pod tímto ne příliš velkým objektem se můžete posadit do kterékoliv části dvora, ale je důležité, aby byl na suchém místě a aby byl budoucí dům neustále v očích dospělých. V zahraničních filmech si děti často staví své stromy na stromech, ale to je nejen obtížné, ale také velmi nebezpečné, protože je zde pravděpodobnost zhroucení domu nebo ztráta dětí z něj. Tyto návrhy jsou doporučeny pouze pro děti staršího školního věku a pouze tehdy, pokud jste přesvědčeni o spolehlivosti vaší budovy. Pro mladší žáky a předškoláky je tedy volba volná.

dětský domek

\ t

herna pro děti na stromě

\ t

Druhá otázkaje materiálem a odpověď na ni je jednoznačná: sotva můžeme najít něco lepšího než dřevo. Karton se čistí při prvním dešti, panely z dřevovláknité desky a dřevotřískové desky také dlouhodobě nevydrží vysokou vlhkost, ale konstrukce dřevěných desek nejen spolehlivě chrání dítě před nepříznivým počasím, ale také dlouho vydrží. Je lepší použít desky do tloušťky 1,5-2 cm pro stěny a 3 cm pro podlahy, 10-15 cm široké. Jako otočné dřevo 50Х50мм nebo 50Х100мм je vhodné jako rohové regály dokonale. Kromě toho nezapomeňte zásobit hřebíky a šrouby v délce 4-5 cm, stejně jako kovové rohy pod šrouby. Z nástrojů budete potřebovat metr, roh, kladivo, nůž, elektrické nářadí, tužku a šroubovák.

možnosti dětských domovů

příklad konstrukce dětského domu

Před zahájením stříkání desek a trámů je třeba vypracovat přesný pracovní plán. Velikost a tvar domu závisí pouze na vašich schopnostech a představivosti, ale v každém případě by měl být dostatečně velký, aby se dítě mohlo volně pohybovat bez toho, aby se drželo na nosnících a stropu u hlavy, ale samozřejmě ne. má smysl stavět velký palác. Optimální velikost takové budovy je 1,5 Х 2,5 μm a výška stěn by měla být asi 1,5 m. Pokud však máte dostatek zkušeností s prací se dřevem a necítíte, že je v nedostatku, velikost domu může být na požádání navýšena.

Příklad designu dítětedům

Stavíme dům pro děti vlastníma rukama

Nemá cenu postavit takovou budovu na holé půdě nebo pro ni vytvořit základ. Skvělým řešením bude srazit podstavec a už na něm instalovat stěny a střechu. Rozměry podstavce by měly být o něco větší než vnější rozměry krabice. Například stěny budou mít velikost 1,5 × 2 m, pak by mělo být provedeno pódium 2 × 2m ve výšce 20-30см. Boční část, která působí, bude sloužit jako práh pro to, aby dítě opustilo boty.

Z nosníku 50 x 50 mm s kovovými rohy a šrouby se zhotoví rám pro podstavec, vyztužený rovnoběžnými tyčemi každých 50 cm. To je nezbytné, aby se podlaha neohnula pod nohou dítěte. Na bocích a nahoře pomocí hřebíků je rám zakryt deskami o tloušťce 3 cm.Poté, co je podstavec připraven, jsou na něm namontovány svislé pruhy paprsku v budoucích rozích. Oni jsou také fixovaní na pódiu používat kovové úhly. Kromě toho je třeba nainstalovat dva stejné řezivo v místě, kde jsou k dispozici dveře herního domu pro děti. Nyní můžete začít zdobit dům deskami. Okno lze vyvrtat po úplném zakrytí stěn. V místě okna se tedy rám z desek nebo nosníků zamíchá uvnitř i vně, po čemž se elektrický rám stěrače opatrně vyřízne uvnitř rámu.

Posledním krokem je vytvoření střechy. Také, dvojitá stucco struktura, která je pokryta 8 mmpřekližky a jako kryt můžete použít asfaltovou střechu. Desky jsou pokryty lakem nebo barvou, po které je dům připraven a je čas na oslavu v domácnosti.