Jak se chránit před místní povodní

Každý apartmán má topení, studenou a teplou vodu, kanalizaci. Dnes je těžké si představit i dům bez těchto zařízení.

Kromě komfortu však tato komunikace nese nebezpečí místních povodní, nejen bytů, ve kterých se nacházejí, ale i sousedních bytů z nižších podlaží.

Průlom některého z uvedených sdělení vede ke škodám na samotných obytných prostorech a ostatním majetku. Únik horké vody může vést nejen k významným finančním ztrátám, ale také k lidským obětem.

Jak zajistit, aby jejich bydlení a bydlení sousedé před průlomy ve vodních komunikacích a povodních?

Dosud existuje několik způsobů, jak předcházet nebo alespoň minimalizovat následky povodní a povodní.

  • Kvalitní instalatérské práce. Nešetřit na nákup instalatérské pro váš domov. Podle statistik je to ve většině případů právě špatné mixéry, kovové plastové trubky, ventily atd., Které způsobují breakouts. Úspory na nákupu instalatérského vybavení a práce montérů se zdají více než bezvýznamné, po tom všem zaplacené účty za obnovu jejich bytů a bytů sousedů.
  • Hydroizolace. Skvělý způsob, jak zabránit záplavám, je použití hydroizolace ve všech oblastech, kde je voda. Stavební trh má obrovský sortiment moderních materiálů pro spolehlivou hydroizolaci koupelen, koupelen a kuchyní.

    Strop proti povodním

  • Stretch stropy. Protahování bezešvých stropů se může stát nepostradatelnou ochranou před příliš fatálním únikem od sousedů shora. Faktem je, že vinylový film může pojmout velké množství vody. V tomto případě je po čerpání vody nátěr zcela obnoven, aniž by ztratil svůj vzhled. To platí pouze pro případy, kdy meziprostorový prostor nedostane příliš horkou vodu a instalace napínacího stropu byla provedena vysoce kvalifikovanými odborníky.
  • Snímače. Další skvělý způsob, jak minimalizovat následky místní povodně, jak v bytě, tak v sousedské nehodě, jsou speciální senzory. Taková zařízení jsou instalována ve všech místech, kde se může objevit více než nečekaná voda: mohou to být stoupačky, koupelnové podlahy, kuchyně atd. Pokud je senzor spuštěn, systém signalizuje výskyt vlhkosti, kde by neměl být. prostřednictvím zvukového signálu av případě potřeby také poslat SMS zprávu majiteli telefonu.
  • PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Jezero vody se změnilo v byt