Jak se držet stropu s dlaždice


Jak nalepit dlaždici na strop.

Navzdory nejrůznějším materiálům pro konečnou úpravu, které nabízejí moderní výrobci, zůstávají stropní desky mezi vedoucími prodejci, což do značné míry přispívá k její ekonomické dostupnosti. Oprava s jeho použitím může být provedena nezávisle, pokud znáte některá tajemství.

Pro připevnění stropu k dlaždici budete potřebovat:
- stropní tašku;
- hluboký penetrační nátěr;
- nebo nalepte tekuté nehty.

1 Než budete dodržovat stropní desku, musíte udělat nějaké přípravné práce. Ošetřovaný povrch musí být hladký a hladký. Pokud by došlo k výraznému rozdílu mezi staviteli desek, pak bude pro dlaždice muset vytvořit další kostru kusů pěny, jinak to bude vypadat přesně a zůstat na stropě to prostě nebude. V ideálním případě, pokud není vápno, protože v podstatě zjednodušuje práci. V případě, že je tenká vrstva, můžete se pokusit udělat konečnou úpravu penetrací primeru. K tomu rovnoměrně rozdělte po celém povrchu stropu a počkejte, až uschne.

2 V případě, že je na stropě několik starších obíl, bude třeba je umýt nebo vyčistit, jinak se dlaždice nedrží ani na nejodolnější lepidlo. Aby se strop ze starého vápna odstranil, musí být dobře navlhčen vodou. K tomu můžete použít váleček nebo stříkací pistoli. Když se povrch stane vlhkým, bílá barva bude snadno čištěna širokou špachtlí. Vyčištěný povrch je také nutnýospravedlnit, pak můžete začít.

3 V instrukcích připojených ke stropní desce je napsáno, že je třeba ji nalepit od středu místnosti, přičemž na stropě vyčnívají dvě kolmé čáry a střed jejich průsečíkem je středem pro upevnění první dlaždice. Tato metoda umožňuje rovnoměrné rozložení dlaždice po celé ploše stropu, ale je to také drahé, protože z dlaždic je spousta odpadu.

4 Jednodušší verze distribuce dlaždice je založena na jediné linii, vedené ve středu místnosti z okna na protější stěnu. Chcete-li zabránit tomu, aby se dlaždice pohybovaly mimo linku, můžete vytvořit další stuhu tuhosti, lepení první řady dlaždic v blízkosti kolejnice nebo tyče držené podél nakreslené čáry.

5 Po dokončení předchozí práce vezměte první dlaždici a naneste na ni lepidlo v rozích a ve středu. Poté ho pevně přitiskněte ke stropu jednou ze stran aplikované čáry a na několik sekund ji přidržte na místech dotýkajících se lepidla. Čím lepší je lepidlo, tím rychleji je dlaždice pevná. Opakujte postup s druhou dlaždicí. Při práci dbejte na to, aby se směr lepení dlaždice shodoval se vzorem a šipkou na zadní straně.

6 Na obou stranách prvních dvou vodítek přilepte následující dlaždice, dokud nedokončíte první řadu. Dva extrémní dlaždice budou muset být oříznuty velikostí pomocí papírového nože.

7 Znovu začněte další řádek ze středové čáry. V okolíupevnění lustry na dlaždice bude muset udělat malý řez přeskočit upevnění. Pokračujte v práci až do konce místnosti a dokončete strop s dlaždičnými konci s přílohou po obvodu místnosti s plastovou lištou. Lepení dlaždice na stropě není v zásadě obtížné, ale musíte se zlepšit a všechno jde jako fena.