Jak se připojit interkomovou jednotku?

Použití dveřního vrátného poskytuje nejen pohodlí a pohodlí obyvatelům bytu nebo domu, ve kterém je instalován. Toto zařízení může být zárukou bezpečnosti vaší rodiny. Informace o připojení interkomu můžete přečíst v tomto článku.

Praktické schéma připojení videotelefonu bude uvažováno na příkladu nejběžnějšího dvoukanálového modelu Commax DPV-4MTN. Mezi jeho výhody patří možnost připojení současně dvou panelů volání.

Schéma připojení pro dvoukanálový interkom

Konstrukce může zahrnovat šroubové svorky, nebo jako u nejnovějších modelů konektory. V tomto případě a v druhém případě 4 kontakty předpokládají následující připojení: audio kanál - k prvnímu, napájení - ke druhému a třetímu videu - ke čtvrtému kontaktu. Upozorňujeme, že takový model zahrnuje správu elektrických zámků.

V praxi to vypadá takto: návštěvník stiskne tlačítko na panelu, můžete ho vidět, promluvit a kliknout na tlačítko interkomu pro otevření elektrického zámku. Takové interkomy jsou často instalovány ve vícebytových budovách za účelem řízení elektřiny na vstupních dveřích nebo dveřích. Obzvláště populární dvoukanálové interkomy jsou mezi majiteli soukromých domů, protože umožňují připojení najednou dvě elektrické zámky, například na branách a předních dveřích přímo do domu. Pokud neplánujete ovládat elektromechanické zámky pomocí interkomu, pak oba vodiče k volacímu panelu,k tomuto účelu je nutné jednoduše izolovat.

Schéma spojení interkomu s kamerou

Přítomnost dvou kanálů v interkomu také zahrnuje jiné varianty spojení. Například můžete připojit videokameru místo druhého volacího panelu. To se připojuje pouze k video kanálu, celkem a +12 V a audio kanál není použit. Podle tohoto schématu připojení budete moci stisknutím tlačítka interkomu komunikovat s návštěvníkem přes sluchátko. Po dalším stisknutí tlačítka se vybere druhý kanál a obraz se zobrazí.

Předpokládáme, že volba vůbec nic nepřipojí k druhému kanálu. V tomto případě je vše velmi jednoduché: návštěvník využil volací tabuli, hovořil jste s ním a kliknutím na příslušné tlačítko otevřete zámek a nechte hosta vstoupit. Nicméně, pokud uděláte takové jednoduché požadavky na interkom, je lepší nejprve koupit jednoduchý jednokanálový model.

Systém propojení dvou paralelních interkomů

\ t

Existují situace, kdy více pohodlí bude zajištěno současným spojením dvou interkomů najednou. Takové schéma spojení si zpravidla vybírají majitelé soukromých dvoupodlažních domů a instalují na interkom na každém patře. Výhodou této volby je schopnost ovládat oba volací panely z libovolného interkomu. Nezáleží na tom, na kterém podlaží najdete návštěvnické volání. V každém případě s ním budete moci mluvit a pak nejprve otevřít elektrický zámek branky a poté,Když host klikne na panel volacího tlačítka u vchodu do domu, otevřete druhý zámek.

Jak připojit interkom? Video

Nyní víte, jak interkom připojit k nejvhodnějšímu použití.