Jak se připravit na sádrokartonové desky

Sádrokarton je nejpraktičtější a nejlevnější materiál. S pomocí i sádrových listů můžete zarovnat stěny, vytvořit dekorativní prvky. Instalace sádrokartonu se snadno provádí doma, což vysvětluje jeho stále rostoucí popularitu. Hladký povrch stěn a stropů je pokryt suchými omítkovými panely, ideálními pro malování. K tomu je třeba dokončit řadu jednoduchých přípravných prací. Je třeba mít na paměti, že kvalita zbarvení bude záviset přímo na tom, jak se budete ucházet o přípravu podkladů.

Pro přípravu sádrokartonu pro nátěry budete potřebovat:
- kartáče;
- válec;
- tmel;
- akrylové půdy;
- špachtle;
- hadovitou pásku;
- brusný papír.
1. Nejprve naneste akrylové půdy na sádrokartonové desky. Nanáší se štětcem nebo válečkem. Udržujte základní nátěr rovnoměrně, na štětec neaplikujte příliš mnoho tekutiny. Pro další krok se ujistěte, že se celý povrch vysuší.

2. Nyní držte spoje sádrokartonu. Jedná se o nezbytný postup. Uvedení se provádí v několika etapách: naneste první vrstvu tmelu, pomocí pásky-serpianka, po jejím vysušení naneste další vrstvu. Postup je vhodný pro provádění kovovou stěrkou. Doporučuje se mít špachtle různých velikostí.

3. Po úplném zaschnutí švů pokračujte v pracích, vyrovnejte roztok se všemi nerovnostmi a místy upevnění listů šrouby. V případě potřeby proveďte broušení stěn brusným papíremnebo speciální brusnou pásku. Začněte postup s větší kůží, postupně se pohybují do menšího brusiva. Není nutné nadužívat nadšení, je důležité, aby nedošlo k poškození pokrytí sádrokartonových desek. Nakonec byste měli dostat dokonale rovný povrch.

4. Dále je třeba povrch základové desky znovu použít. Ošetření by mělo být prováděno ve dvou vrstvách. Povrch papírové vrstvy by měl být dobře opatřen základním nátěrem. Tento krok je třeba provést velmi opatrně, aby barva dobře dopadla na povrch. Stropy by měly být uzemněny proti světlu. Po úplném vysušení nátěru je možné nanášet nátěr.

Užitečné tipy

Nepoužívejte nátěry na bázi oleje. Doporučuje se použít matnou barvu na bázi vody, která dokonale tóny a vizuálně zvětší plochu místnosti.