Jak se starat o půdu - nejdůležitější opatření pro zahradníka-zahradníka

Každý majitel své vlastní země chce, aby se město spokojilo s bohatou sklizní, zahradní stromy jsou odlomeny od ovoce a zahradník rozkvetl svěžími květinami. To vše je možné díky řádné péči o půdu, která se skládá z několika významných činností. Mluvíme o léčbě půdy, jejím krmení, zavlažování a mulčování. Zvažte každou z těchto akcí podrobněji.

Obsah
 1. Obsah
 2. Zpracování půdy - odstraňování plevelů a provzdušňování
 3. Hnojiva pro půdu, hnojení rostlin
 4. Mulčování půdy - zakrytí ochranných materiálů
 5. Zalévání - nasycení půdy vlhkostí
 6. Videozáznam s užitečnými doporučeními prof.

Obsah

 • Zpracování půdy - odstraňování plevelů a provzdušňování
 • \ t
 • Hnojiva pro půdu, hnojení rostlin
 • \ t
 • Mulčování půdy - kryt ochranných materiálů
 • Zavlažování - nasycení půdy vlhkostí
 • Videozáznam s užitečnými doporučeními prof.

Péče o půdu - nezbytná součást práce na pozemku

Zpracování půdy - odstraňování plevelů a provzdušňování

\ t

Uvolňování půdy by mělo být prováděno ve dvou případech: s růstem plevelů a tvorbou husté kůry na povrchu půdy. Tato kůže zabraňuje tomu, aby se vzduch dostal do kořenů, s určitým druhem kyslíkového hladovění rostlin. Zničením této kůry v procesu uvolňování přinášíme výměnu plynu na normu a zároveň eliminujeme klíčící plevele.

UvolněníPůda je ručně účinná, ale náročná na práci

Zpracování půdy lze provádět ručně pomocí lopaty nebo motyky, jakož i pomocí speciálního vybavení (kultivátory).

Elektrický kultivátor - zařízení pro předsadbu půdy

\ t

Hnojiva pro půdu, hnojení rostlin

\ t

Druhým nejdůležitějším krokem v péči o půdu je hnojivo, které spočívá v zavádění minerálních a organických látek do struktury půdy. Pro hnojiva zahradních záhonů a ovocných stromů se doporučuje používat pouze přírodní organická hnojiva: hnůj, kompost, ptačí trus apod. Mezi nimi nejcennější dobytek (krávy, koně, ovce), který obsahuje všechny nejdůležitější prvky výživy rostlin - dusík, fosfor a draslík.

Kromě toho hnůj výrazně zlepšuje strukturu půdy a obohacuje ji humusem. Je třeba poznamenat, že čerstvý produkt pro tyto účely by měl být používán velmi opatrně a pro omezený rozsah kultur - jeho agresivní prostředí může snadno "spálit" rostliny. Pro hnojivo mnohem vhodnější perepryly (nebo semi-zmatený) hnůj, který je zaveden přímo do půdy.

Drcený hnoj - dobré hnojivo pro zahradní plodiny

\ t

Vodné roztoky organických hnojiv poskytují dobrý účinek. Současně se epifýzní lalok zředí vodou v poměru 1: 3, přezrálý hnůj - 1: 9, drůbeží vrh - 1:12. Organická hnojiva jsou vhodnější než rostliny, jejichž ovoce je konzumováno v potravinách, ale pro květiny, okrasné keře, trávníky je možnéa minerálních hnojiv. Jsou prodávány ve formě granulí, prášků a hotových řešení - jedná se o produkty chemické výroby, takže je nutné s nimi zacházet velmi opatrně. V závislosti na chemickém složení se hnojiva dělí na dusík (dusičnan), draslík (chlorid draselný, draselná sůl), fosfor (amofos, superfosfát) nebo komplex, který obsahuje všechny hlavní prvky v různých poměrech.

Zavedení dusičnanu amonného - dusíkatého hnojiva do granulí do půdy

Mulčování půdy - kryt ochranného materiálu

Mulch je vrstva organických nebo anorganických materiálů položených na povrchu země. Mulčování nedovoluje, aby se vlhkost rychle vyparila z povrchu, což přispívá ke snížení počtu zavlažování. To je obzvláště důležité pro výběrové řízení, pouze výsadbu semenáčků nebo rostlin, které milují vlhkost. Mulčování také přispívá k ochlazování půdy, a to i za horkých letních paprsků nebude horko žhavé - vytváří příznivé klima pro pěstování plantáží.

Mulčování keřů jahod s pilinami

Je také důležité, aby půda pod mulčováním nebyla kondenzována, a proto nezmizí potřeba pravidelné expanze. Plevel se také nebude moci vyvíjet pod tmavým povrchem "přikrývek" a nebudete se muset naučit mnoho způsobů, jak s nimi bojovat. Zde jsou výhody mulče!

Mimochodem, k provádění účinného mulčování, používají nejjednodušší materiály, které se pravděpodobně nacházejí na jakémkoli farmě. Může to být slupky ze slunečnicových semen, pilin nebo hoblin, \ tseno, sláma, suché listí, lepenka, hustý černý film, pytlovina.

Zalévání - nasycení půdy vlhkostí

Zavlažování je důležitou složkou péče o půdu, bez níž nemá význam ani vysoká porodnost. Počínaje pěstitelem potřebujete vědět, že voda by měla být uzemněna tak, aby byla přerušena do hloubky asi 30-40 cm. Je nežádoucí, aby se rostliny během dne za teplého slunečného počasí (pokud se nejedná o kapkovité zavlažování) zalévaly, protože velké množství vody dopadající na zahřáté kořeny nebude mít nejlepší vliv na stav rostlin. Kromě toho budou kapky na listech a stoncích pod slunečními paprsky působit jako zvětšovací sklo a způsobit popáleniny jemných tkání. Je lepší vyrábět zalévání ráno nebo večer, když slunce není příliš horké. Samozřejmě, v oblačném počasí, to vše nezáleží a zalévání rostlin může být kdykoliv během dne.

Zalévání se nejlépe provádí v temném počasí

To jsou všechny činnosti pro péči o půdu, které se musíte naučit správně vykonávat. V tomto případě zajistíte úrodnost půdy na správné úrovni a dosáhnete vysoké produktivity vašich plantáží.

Videozáznam s užitečnými doporučeními od profesionálů

Viz články pro podobná témata:

 • Květy v květináčích - technologie řádného pěstování a péče o tajemství
 • Bitva není pro život, ale pro smrt - tři způsoby, jak ovládat plevele
 • Jaká půda by měla být v zemi a na čem závisí plodnost?
 • Jak pěstovat zahradní rostlinu na pařezu -Zvažujeme dvě běžné metody
 • .
 • Zimní krajinářský design: výběr rostlin pro krásu mimo sezónu
 • Kdy a proč by se měla provádět vápnění půdy?