Jak se zbavit houby na stropě

Houba na stropě představuje nebezpečí pro lidské zdraví a vypadá nepříjemně v interiéru místnosti. Pokud neuděláte nic, zvýší se to. Zdrojem houby je zpravidla vlhkost, která se nahromadila ve stěnách. Ale k řešení tohoto problému můžete použít několik jednoduchých tipů v praxi.

Chcete-li se zbavit houby na stropě, budete potřebovat:
- antifungální činidlo;
- kartáč;
- kuchyňská houba;
- staré noviny;
- lepicí páska;
- ochranná fólie;
- rukavice.

1. Místnost pravidelně větrejte. Právě tento postup pomůže zabránit šíření podobných formací. Tímto způsobem nebude ve vašem pokoji vlhký vzduch stagnovat.

2. Odstraňte stávající nátěr na stropě, může to být, že slouží jako živné médium pro množení a růst houby. To by mělo být provedeno nejen z estetických důvodů, ale takové vzdělání může poškodit vaše zdraví.

3. Zasažené místo očistěte speciálním antifungálním činidlem. Než začnete pracovat, nezapomeňte si dát gumové rukavice, abyste se vyhnuli nátěru léku. Nepoškozuje oblast plísní, chrání polyetylén, upevňuje ji speciální lepicí páskou. Na podlaze, pod sedadlem domnělého nábytku, ležely zbytečné noviny (papír). Na stropě, infikované houbou, aplikujte hojně antifungální prostředek pomocí kuchyňské houby. Nechte tuto kapalinu na povrchu po dobu 10-15 minut, aby se dobře úniku. Pro důkladné vyčištění stropu použijte tuhý kartáčz houby Toto místo zahřejte teplým vzduchem. K tomu můžete použít běžný vysoušeč vlasů. Před použitím nového nátěru nebo jiného nátěru se ujistěte, že toto místo aplikujete.

4. Při čištění povrchu se snažte omezit vnitřní použití dětí, protože většina takových látek obsahuje chemikálie. Po zpracování se projděte na čerstvém vzduchu. Během dne se místnost nepokoušejte větrat.

5. Aby se zabránilo nástupu plísňových lézí na stropě, ošetřete povrch speciálním nebulizátorem obsahujícím fungicidní a baktericidní živiny. Tento nástroj si můžete zakoupit v specializovaném obchodě.

Užitečné tipy

Pokud antimykotikum obsahuje chlor, musí být povrch po ošetření otřen vlhkým hadříkem.