Jak si vybrat a nainstalovat brány pro soukromý dům a garáž

Když začnete stavět dům, musíte se nejprve bránit vnějšímu světu. Samozřejmě, dočasně. Uzavřete pracoviště od třetích stran v souladu s bezpečnostním vybavením, zakupte potřebné nářadí a stavební materiály.

Abychom splnili bezpečnostní opatření, omezíme se na dočasný plot. Když je dům připraven, je čas přemýšlet o opravdovém plotu, který bude stát dlouho a v plotě musí být brána a brána.

Vrata kovové

\ t

Vybereme bránu pro soukromý dům a garáž

Není snadné vybrat bránu. U nich bude dávat pozor na všechny projíždějící, kolemjdoucí, žijící v sousedství, přátelé. Dá se říci, že plot, který obklopuje dům a brány, které otevírají cestu do vašeho domova, bude sloužit jako druh vizitky hostitele. Jako v písni - v domě, kde je vyřezávaná palisáda.

Kovová vrata charakterizují osobu jako autoritativní a zcela podnikatelskou. Pokud je dům oplocený plotem s prvky kovaných šperků, pak takový plot obvykle vyžaduje kovanou bránu nebo bránu, jako organické dokončení projektu. Umělecké kování je kompatibilní s téměř jakýmkoliv materiálem (kámen, cihla, dřevo). Kov může mít různé odstíny. Toho je dosaženo použitím speciálního povlaku na kov. Hlavní "čip" takových bran je:

  • spolehlivost,
  • záruka bezpečnosti,
  • dlouhá životnost,
  • odolnost proti mechanickému poškození.

Velmi populární jako možnost rozpočtu - svařované brány(směs kování a kovu). Netrvá dlouho, než je vyrobí a cena svařovaných konstrukcí je docela přijatelná. Hlavní nevýhodou je nízká dekorativní.

Brána z profilového plechu

Nejčastějším oplocením pro poskytování je plot z profilového listu. Má pevný, spolehlivý design. Sloupy připevněné k profilovým fóliím zabíjí asi metr v zemi a svary prodlužují pomocí svařování, které je později vlnitá lepenka upevněna.

V souladu s tím je pro takový plot také nutná brána téhož plánu. Brány z profilované podlahy vypadají přesvědčivě a jasně, aniž by přitahovaly příliš mnoho pozornosti. Zbarvení vlnité lepenky může být jakékoliv. Hlavní je, že je kombinován s domem a jeho okolím. Jas barvy se za žádného počasí nemění.

Při výběru brány pro soukromý dům musíte nejprve určit jejich polohu a místo určení. Jednoduché a snadné použití takových typů bran, jako pluh. Jsou jedno- nebo dvounohé. Mohou být instalovány, pokud je dostatek volného místa. Nejčastěji není dostatek místa, a pak je možné montáž zvedání - rotační, válečkové posuvné nebo sekční vrata.

Posuvné brány s dvojitým ostřím

\ t

Vše, co bylo řečeno výše, se může týkat zahrad, garáží a obloukových bran. Před instalací doporučujeme dodržovat základní tipy. Pomohou vytvořit kvalitní, pevné a odolné brány.

Definujte typ brány. Jsou to:

Kývání.

Posuvné.

Válce.

Dílčí.

  • Otočná vrata - ideální design, nejoblíbenější varianta, snadno se instalují do všech otvorů, navíc jejich cena je poměrně nízká. Posuvné kovové brány s příhradovými prvky jsou modernější a ne nejlevnější možností.
  • Posuvné (nebo posuvné) brány se používají na průmyslových zařízeních, ve skladech. Lze je použít jako garážová vrata. Najdete je také v soukromých domech a chatách. Posuvné brány pro soukromý dům, sklad, parkoviště nebo průmyslovou budovu vám umožní ušetřit místo. Mohou být instalovány na jakémkoliv vhodném místě, nevyžadují velký prostor pro uzavření a otevření. Kovové brány a vrata z vlnité lepenky jsou nejpraktičtější. Snadno se montují vlastními rukama, jsou univerzální a trvanlivé. Odolává ostrým změnám teploty.
  • Nejlevnější jsou roletové brány. Jsou také nazývány horské dráhy. Ve srovnání s jinými druhy jsou však nižší v trvanlivosti a životnosti.

Automatická sekční vrata

  • Sekční vrata je úsek spojený smyčkami. Když se brány otevřou, sekce se postupně pohybují pod stropem a nacházejí se pod stropem. Tento druh automatické brány je nejteplejší.
  • Kovová vrata a vrata používající rošty umožňují pozorovat interiér, ale jsou lehké a nezakrývají nadměrnou plochu. Dávají přednost instalaci zahradníků, takže všichnividěl design stránek.

Varianty pro garážová vrata jsou rozmanité, ale všechny musí být silné, sloužit po dlouhou dobu, mají dobrý výkon.

Rozmanitost bran a bran je tak velká, že se člověk může dostat do slepé uličky před volbou. Ale proč nezastavíte svou volbu, nezapomeňte, že hlavní vlastností brány by měla být spolehlivost. Měly by sloužit dlouho, být snadno ovladatelné, krásné a cenově dostupné.

PS A na dezert Doporučuji sledovat video: Montáž sekčních vrat Hormann (Německo)