Jak si vybrat elektrickou skládačku

Pokud provádíte opravy vlastníma rukama, je velmi pravděpodobné, že budete muset něco z překližky vyvrtat, nebo postříkat desku dřevotřískové desky. Oříznout pár desek může být jednoduchá pila, ale když musíte pily hodně, unavené ruce dávají signál - je čas koupit elektrické nářadí. Když zkusíte tento nástroj, budete překvapeni, jak rychle a snadněji vaše práce postupuje.
Nejdříve byste si však měli zvolit skládačky, rozhodnout o třídě nástroje a ceně. To je velmi jednoduché, vše záleží na množství práce. Například přesně víte, že po vyjmutí několika listů DSP bude skládačka dlouho ve skříni. Pak můžete bezpečně převzít značku těch, kteří jsou v budově supermarkety pod označením "nejlevnější". Ale i v tomto případě si myslím, že v budoucnu budete mít s ním vážnější práci. Obvykle je taková technika krátkodobá a může selhat v nejkritičtějším okamžiku. Kromě toho je "jednorázový", není určen k opravě. Špatně platí dvakrát.
Nejlepší je zaměřit se na nástroj střední třídy, a tedy i na průměrnou cenu. Kromě výhod spolehlivosti, jsou vždy silnější, pohodlnější, mají velký počet funkcí. Profesionální vybavení by mělo být vybráno pouze v případě, že jej budete používat trvale. Tyto nástroje jsou určeny pro dlouhodobou každodenní práci a mohou mít další funkce, které budou popsány níže. Jsou dražší a tvrdší, takže jsou méně pohodlné.
Nyní o dalších vlastnostech a rozdílech elektrických boomerů.
Způsob připevnění pily.Je standardizován dvěma šrouby a šestihranným klíčem, který je dodáván s upínací pilou. Existují nástroje bez aretace, měly by být použity, pokud potřebujete často měnit pilu.
Otočný pohyb pily. Tento režim je k dispozici ve všech pily s výjimkou nejlevnějších. Umožňuje urychlit práci, méně tupý pyl, ale dává více hrubý řez.
Regulátor rychlosti. To znamená rychlost pily. V některých případech (práce s kovem nebo plastem) musíte snížit rychlost. Strom lze zapnout plnou rychlostí.
Úhel sklonu. V obvyklém režimu je pila přesně umístěna, tato funkce pomůže při řezání štěrbiny. Základna je odšroubována a znovu instalována v požadovaném úhlu.
Podsvícení. Tato práce je velmi užitečná. Pokud jste napnuli řeznou linii, pomůže to, aby se nevyhazovala, protože je často nutné pracovat při slabém osvětlení. Kromě toho bude skládačka zavírat světlo.