Jak si vybrat elektrický generátor, doporučení pro výběr elektrického generátoru


Jak vybrat elektrický generátor je správný a který je vhodnější.

Obsah
 1. Doporučení pro výběr elektrického generátoru
 2. Generátor jako alternativní zdroj elektřiny
 3. Výkon elektrických generátorů
 4. Jak správně zvolit elektrický generátor pro domácnost?
 5. Konstrukce elektrického generátoru
 6. Výrobci elektrických generátorů

Doporučení pro výběr elektrického generátoru

Téměř všichni vlastníci pozemků, chalup, venkovských domů a malých stavebních firem sní o tom, že jsou nezávislí na dodávkách elektřiny a mají svůj vlastní autonomní zdroj energie. V současné době lze tyto sny snadno realizovat zakoupením elektrického generátoru a dnes je nabídka nabízených modelů tak široká, že se pro tuto nevzdělanou osobu někdy může velmi obtížně orientovat. Vzhledem k důležitosti otázky volby, tento článek bude brát v úvahu základní principy, které je třeba dodržovat, před výběrem elektrického generátoru pro domácnost, chalupu, práci.

Generátor jako alternativní zdroj elektřiny

\ t

Autonomní zdroje energie, nízkoenergetické generátory, jsou stejně populární mezi opravárenskými a stavebními týmy, a proto vlastníky soukromých farem. Jejich zvážení jako alternativy k hlavnímu zdroji energie by však nemělo být způsobeno vysokými náklady na 1 kW elektřiny, ale není možné přeceňovat jejich úlohu jako zdroje nouzové energie. Hlavní parametry zařízení jsouenergie a zdroje generátorů.

Výkon generátorů

Téměř všichni uživatelé podle svého výběru v první řadě věnují pozornost výkonu generátoru, přičemž neberou v úvahu řadu technických vlastností ovlivňujících provoz generátoru. Ihned si všimneme, že výrobci uvádějí maximální hodnotu výkonu, při kterém může generátor pracovat po krátkou dobu. Chcete-li se seznámit s prací, základní hodnotu výkonu najdete v dokumentaci k zařízení, parametr jako cos?. Znát hodnoty cos? můžete vypočítat hodnotu pracovního výkonu generátoru. Například, pokud cos? 0,8 a výkon 5 kVA pracovní výkon bude roven:

5 * 0,8 = 4 kW

kde kVA - jednotka celkového výkonu (činného a reaktivního),

kW - kilowatty, jednotka činného výkonu

Parametr cos? označují evropské výrobce. Japonští výrobci se domnívají, že generátor může pracovat na hranici své kapacity nejvýše 1,5% celkové pracovní doby. Z tohoto důvodu může být hodnota parametru generátorů japonského původu výrazně odlišná od evropského vybavení.

Jako příklad, vezměte v úvahu 2 generátory - makita Mak 1 EG 410 C s cenou 28 tisíc UAH. a generátor Glendale GP4000L-GEE stojí 30 tisíc UAH. Technické parametry obou generátorů jsou téměř stejné: oba generátory jsou jednofázové a oba generátory jsou vybaveny čtyřtaktním jednoválcovým benzínovým motorem se vzduchem chlazeným. Rozdíl se projevuje vkapacita a náklady na palivovou nádrž. Kapacita prvního generátoru je 5,6 litru a kapacita palivové nádrže generátoru značky Glendale je 25 litrů. Důkladná kontrola technických údajů však vyvolává určité pochybnosti.

Makita dodává výrobky do tohoto segmentu trhu již mnoho let a má pověst výrobce spolehlivých a vysoce kvalitních zařízení. Dokumentace výrobku udává 2 parametry: maximální výkon 4,1 kW jmenovitý výkon 3,5 kW. Je snadné určit, zda je v tomto případě účiník 0,85.

Dokumentace druhého generátoru značky Glendale neuvádí jmenovitý výkon výrobku a nárokovaný výkon 3,8 kVA /kW neodpovídá skutečné hodnotě 3,2 kW. Výrobce však respektuje skutečnost, že deklarovanou kapacitu neuvedl jako nominální.

Je logické, aby čtenář zpochybnil potřebu porozumět těmto technickým detailům. Odpověď je velmi jednoduchá. Tyto technické detaily jsou nezbytné pro kompetentnější výběr výrobků. Někteří budoucí uživatelé, nevědomky v těchto jemnostech, naivně věří, že výkon generátoru by měl být ekvivalentní výkonu připojeného zařízení, což není pravda. Za problémy s jasností byly považovány generátory s dostatečně vysokým výkonem. Nyní se podívejme, jak správně vybrat generátor.

Jak správně vybrat generátor elektřiny pro domácnost?

Jak správně zvolit elektrický generátor pro domácí použití? Logicky vypočítatcelkové zatížení generátoru a jeho volba pro jeho navigaci. Ale ne všechno je tak jednoduché.

Při jejich výpočtech je třeba vzít v úvahu typ zátěže, která je rozdělena na aktivní a indukční zátěž. Aktivní spotřebitelé elektřiny zahrnují žárovky, elektrická kamna, ohřívače bez ventilátorů, konvice na čaj. Výpočet výkonu pro tyto elektrické spotřebiče spočívá v jednoduchém výpočtu celkové kapacity. Téměř ve většině případů, aby bylo možné provozovat několik žárovek o výkonu 100 W, ohřívač nebo elektrický sporák, je dostačující pro generátor 3kW. Generátor s nízkou spotřebou však není schopen poskytnout dostatek energie pro vakuum nebo elektrickou vrtačku.

Problém je v tom, že některé elektrické spotřebiče jsou vybaveny elektromotory, které vyžadují určitou opravu výkonu. Pro vysavač je hodnota korekčního faktoru 1,25. V důsledku toho pro normální provoz vysavače 1,8 kW, s ohledem na korekci 1,25, je zapotřebí výkon 2,25 kVA, avšak s ohledem na součinitel samotného generátoru bude hodnota požadovaného výkonu 2,8 kW. Generátor Glendale GP4000L-GEE je tak schopen dodávat do vysavače energii a několik aktivních spotřebičů.

Hodnota korekčního faktoru pro určité typy domácích spotřebičů a stavebních zařízení je následující:

 • Elektrická vrtačka o výkonu 0,75 kW 1,2;
 • Dřevoobráběcí stroj s výkonem 2,3 kW 1,3;
 • čerpadlo (voda) o výkonu 0,85 kW 1,25;
 • Míchačka na betonvýkon 0,9 kW 3,5;
 • Kapacita chladničky 0,5 kW 3,2

Výše ​​uvedená diskuse jasně ukazuje potřebu určitého množství technických znalostí pro správnou volbu generátoru. V případě neznalosti výše uvedených parametrů prodávajícím se doporučuje výrobek zakoupit jinde.

Konstrukce elektrického generátoru

Konstrukce různých modelů generátorů je prakticky stejná. Konstrukce modelů zahrnuje základnu, která s pomocí pryžových tlumičů, motoru a generátoru. Generátory jsou vybaveny naftovými nebo benzínovými elektrárnami. Novinkou posledních let jsou generátory pracující na plyn. Doporučujeme, abyste si vybrali elektrárny Briggs & Stratton, Honda, Yamaha a Subaru, ze kterých si můžete vybrat, a motor s horní polohou ventilů je lepší.

Horní ventilové uspořádání má delší životnost, protože tento typ motoru má vyšší provozní životnost. Při volbě modelu je žádoucí věnovat pozornost generátoru startovacím zesilovačem, který při připojování spotřebiče elektrické energie s vysokým výkonem vyhlazuje zátěž. Výrobci také nabízejí generátory s možností automatického zapnutí při výpadku elektrické sítě v domácnosti. Podstatnou nevýhodou tohoto typu generátoru je jejich vysoká cena. Na tomto minus tento typ generátoru však není omezen. Pro jejich zřízení je nutné provést řadu technických opatření, např. Vyčlenit pro generátor samostatnou technickou místnost neboChraňte pouzdro ochranným krytem při instalaci na čerstvém vzduchu. Příkladem tohoto typu generátoru je generátor Endress ESE 1206 DHS /A-GT ES ISO v hodnotě 183 tisíc rublů. Je také nutné připomenout budoucím spotřebitelům, že všechny spalovací motory vyžadují pravidelnou prevenci kvalifikovaného servisu.

Výrobci elektrických generátorů

Známí renomovaní výrobci generátorů nejsou tolik, protože technologický proces výroby generátorů je poměrně složitý a časově náročný. Toto prohlášení by mělo sloužit jako varování pro budoucí kupující. V tomto segmentu trhu jsou výrobky od různých výrobců, a téměř vždy tvrdil, že modely jsou vybaveny elektráren známých světových značek. Všimněte si, že i když je výrobek vybaven motorem známého výrobce, není vůbec důkazem, že je nabízen opravdu vysoce kvalitní výrobek, protože o jeho provozních zdrojích není známo prakticky nic. Prodejci na trhu, kteří pochválili své zboží, tvrdí, že téměř za nic prodávají výrobky od známých evropských a japonských výrobců. Jsme zodpovědní za to, že všechny nabízené levné modely mají čínský původ a v produktových pasech jsou uvedeny adresy malých evropských společností. Jak bylo uvedeno výše, existuje jen velmi málo vážných generátorů generátorů a jejich produkty jsou poměrně drahé. Nicméně, pokud jde o kvalitu a provozní zdroje, výrobky známých značek plně odpovídají vzoru "cena-kvalita"Při nákupu generátoru je lepší zvolit elektrický generátor, který co nejvíce vyhovuje potřebám.

Lze tedy bezpečně tvrdit, že za účelem nákupu výkonného generátoru schopného zajistit veškeré potřeby venkovského domu nebo chaty je nutné obrátit se na odborníky, kteří pracují ve specializovaných prodejnách na prodej domácích spotřebičů. Pouze v tomto případě si uživatel může být jistý kvalitou, dlouhodobým používáním a spolehlivostí modelu. Nezapomeňte na bezpečnost.