Jak si vybrat houpačku pro dachu - odrůdy a funkce (+ foto)

Obsah:

 • Výhody letní houpačky
 • Druhy
 • Výrobci houpaček pro letní chatu
 • Jak si vybrat zahradní houpačku
 • Video
 • Foto
 • Pro mnoho lidí je letní sídlo místem, kde jsou zaneprázdněni prací v zahradě, péči o zahradu a pořádáním pozemku. A částečně. Všechny dachy nejsou jen šokem, ale také místem, kde si můžete odpočinout a zbavit se starostí a hluku městského života. Jedním z nepostradatelných atributů při vytváření relaxace v zemi je houpačka. Než půjdete do obchodu, musíte zjistit, které houpačky jsou vhodné pro vaši oblast, kam je umístit az jakého materiálu budou vyrobeny. Existuje mnoho typů tohoto zahradního nábytku: stacionární, skládací, skládací, malé i velké. Ale hlavní věc - vybrat takové houpačky, které by byly spolehlivé a pohodlné. Mezi mnoha možnostmi musíte vybrat ten, který vám vyhovuje. Podívejme se, jak si vybrat houpačku.

  Obsah
  1. Výhody chaty
  2. Druhy
  3. Výrobci houpaček pro letní chatu
  4. Jak si vybrat zahradní houpačky
  5. Videa
  6. Foto

  Výhody letního švihu

  \ t

  Houpačky do zahrady - nákup, který je nezbytný pro majitele venkovských domů. Díky pohodlí, funkčnosti a praktičnosti vám poskytnou komfort a ozdobí každý kout vaší chaty. Mnohá ​​místa takový nábytek neberou. Na rozdíl od běžné pohovky lze houpačku nastavit na zemi i na písku. NavícHoupačky jsou vybaveny speciálním krytem, ​​který vám ušetří déšť nebo hořící teplo.

  Nové letní chaty jsou vyráběny s využitím moderních technologií, díky kterým jsou pohodlné a ergonomické. Teplotní rozdíl není pro ně strašný, mohou být ponechány přes noc, pokrývají markýzu. Zahradní houpačky lze instalovat na začátku jara a udržovat až do konce podzimu, jsou vhodné pro různá podnebí a povětrnostní podmínky.

  Pokud chcete relaxovat, užívat si čistého vzduchu, obdivovat květiny a zelené plantáže - takové houpačky pro vás. Zejména je potřebují ti, kteří mají děti. Budou šťastní pro takovou "kyvnou pohovku" a budete klidní, protože výška houpaček je poměrně malá. Vhodné houpačky pro seniory, pacienty nebo ty, kteří se zotavují z těžké nemoci, protože odpočívají v zahradě, kde krása a čerstvý vzduch pozitivně ovlivňují lidi. A jak pěkný večer s přáteli mít čaj v zahradě. K tomu stačí nainstalovat malý stolek.

  Druhy

  Když už mluvíme o typech výkyvů, jsou více než dost. Hlavní konstrukce jsou vyrobeny z kovu nebo dřeva. Takové houpačky jsou zavěšené a přenosné.

  Přenosné houpačky jsou velmi populární, protože díky své konstrukci mohou být snadno přesunuty z jednoho místa na druhé.

  Zavěšené swingers jsou upevněny pouze na jednom místě. Ale pokud máte děti, jsou nejčastěji instalovány na dětském hřišti. Mohou být také zavěšeny na nejlepším místě v zahradě nebo na verandě. Na rozdíl od ručně drženýchhoupačky, amplituda houpání závěsů je mnohem větší. Ale pokud chcete dosáhnout plné relaxace - přenosné, s nižší amplitudou, je to pro vás.

  Zde je několik dalších typů, které najdete na trhu:

 • Vícevrstvé houpačky (od 2 do 4 míst).
 • Kompletní a skládací.
 • Se dvěma polohami a nastavitelným hřbetem.
 • Kované.
 • Děti.
 • Připraveno nebo standard.
 • Houpačky-pohovky.
 • Všechny tyto druhy jsou rozděleny do tří tříd:

  • ekonom;
  • pohodlí;
  • apartmá.

  Samozřejmě musíte spoléhat na to, kolik peněz jste ochotni vynaložit na nákup houpačky.

  Výrobci houpaček pro letní chatu

  Mezi všemi výrobci houpaček jsou hlavními výkyvy běloruské firmy "Olsa". Jsou praktické, s nosností 210 až 280 kg. Není divu, že průměr trubek je 32 mm a 51 mm. Všechny jsou vyráběny podle evropských norem, ale zároveň jsou poměrně levné. Průměrná cenová kategorie a kvalita výrobku zůstávají ve výšce. Kovový rám spolu s polymerovým povlakem chrání výrobek před korozí. A polštáře jsou vyrobeny z akrylu nebo bavlny, uvnitř které je silná vrstva pěnové gumy (10 cm). Nastavitelná zadní část houpaček, takže mohou být položeny v jakékoli potřebné poloze. Mohou sedět ve vzpřímené poloze a ležet, horizontálně spouštět záda.

  Obsahuje speciální polyesterový stan, který slouží k ochraně nábytku v deštivém nebo horkém počasí. Často se takové výkyvy dělajípro 4 osoby.

  Výkyvy ruského trhu jsou na trhu velmi oblíbené. Jejich síla není stejná jako v běloruské, ale vydrží zátěž od 170 do 230 kg, což je činí dostatečně silnými. Průměr trubek je 32, 43, 51 nebo 60 mm. Tyto produkty jsou často určeny pro tři osoby. Tam je silná markýza, která nedovolí vodu ven a zavře to dobře od deště.

  Hlavní rozdíl mezi nimi je nízká cena. Houpačky "Pilot" nebo "Space" jsou vybaveny pozinkovaným pravoúhlým sedadlem sedadla a zad, takže nejsou zkorodované. Některé výkyvy, jako například "Virage", mají obloukovou konstrukci rámu, což zvyšuje životnost výrobku. Nelze zmínit modely "Británie" a "Hyde Park". Materiál, ze kterého jsou vyrobeny - dub, který vydrží zátěž až 300 kg.

  Je třeba poznamenat, a další země výrobce swing pro zemi - Itálie. Nejznámější je Dondská země. Rozdíl mezi houpačkami z Itálie - vylepšený design, stylovost, stejně jako kvalitní materiály a sestavy. Na našem trhu jsou k dispozici ve střední cenové kategorii a luxusní kategorii. Zatížení, které vydrží - až 240 kg. Mají pozinkovaný rám s průměrem potrubí 40 nebo 50 mm. Houpačky jako Big Rimini, Big Milan, Big Janov a další se dokonale hodí do vaší venkovské krajiny a přinášejí šarm z Itálie do vaší zahrady.

  Jak si vybrat zahradní houpačku

  \ t

  Po zvážení výhod, typů a výrobců houpaček jsme přišli na hlavní otázku: jak si vybrat nejlepší? Nejdřív musítePochopte, které položky jsou vhodné pro vaši zemi - zavěšené nebo přenosné. Pak se musíte rozhodnout o materiálu. Houpačky ze stromu dokonale zapadají do krajiny země, což způsobuje nostalgii pro ruské panství. Přirozenost vždy byla a bude v módě.

  Při nákupu dřevěných výrobků se podívejte, jaké části houpačky jsou upevněny. Je důležité, aby tyto upevňovací prvky byly vyrobeny z dřevěných svícnů. Mají schopnost bobtnat venku, absorbují vlhkost. Tak se časem tyto houpačky zvyšují.

  Kovové konstrukce se liší svou lehkostí a praktičností. Jsou pohodlné a snadno se přenášejí z jedné zahrady do druhé. Zbarvení těchto houpaček jim umožňuje dokonale zapadnout do designu zahrady, protože je vyrobena v přírodních barvách - zelené nebo hnědé. Jsou v souladu s veškerým příslušenstvím pro dávání. Máte-li lavičky, stůl, fontánu nebo něco takového, houpačky nevyniknou.

  Další bod: při nákupu houpaček věnujte pozornost počtu členů vaší rodiny, kteří budou v zemi žít. A jak často máte hosty? To vše je třeba vzít v úvahu, protože houpačky jsou různých velikostí. Pro rodinu dvou lidí přijdou dvojité houpačky. A pokud máte děti a často přivítáte hosty, hned pro vás budou tři a čtyřlůžkové houpačky. Dvojité je jednodušší a snáze se přenáší, ale další dva se s větší pravděpodobností vejdou.

  Dalším faktorem je cena. Tam jsou levné houpačky, které jsou velmi praktické. Pokud už máte přátelejste si vybrali a koupili houpačku, můžete s nimi konzultovat. Někdy poměr cena /kvalita neodpovídá vždy realitě. Výrobky s průměrnou kvalitou jsou optimální a kombinují praktičnost a krásu. A dražší druhy mají lepší design a kvalitu. Při výběru toho, co vám vyhovuje, nezapomeňte: musí být praktické, spolehlivé, pohodlné a krásné. Většina houpaček je vybavena markýzou, která slouží jako ochrana před deštěm a sluncem. Pokud je však chcete chránit nejen shora, ale ze všech stran, musíte si koupit kryt. V tomto případě můžete nechat houpačku za každého počasí bez obav, že se kazí.

  Nezapomeňte na bezpečnost. Abyste se vyhnuli zranění, zkontrolujte kolébku, aby nedošlo k převrácení a pevnosti konstrukce. Věnujte pozornost tvaru podpěry ložiska, jako kdyby byly nohy rovné, pak potřebují ploché, stabilní místo. A pokud jsou obloukové, mohou být instalovány na jakémkoliv povrchu. Pokud mají houpačky polštář a matraci, je pro ně preferovaným materiálem pěna.

  Móda pro zahradní houpačky roste stále více a více, takže volba v obchodě a na trzích je velmi velká. Nalezení vhodného houpačky pro vás bude snadné, ale možná i zajímavé.

  Doporučuje se přečíst článek o tom, jak si vybrat dobrou řetězovou pilu.

  Videa

  Pokud se rozhodnete ušetřit na houpačce, nabízíme Vám variantu konstrukce houpačky vlastními rukama, jejíž technologii můžete vidět na videu:

  Fotky

  Houpačky-lenoška

  Stylové houpačky

  Odpočiňte si s pohodlím na houpačkách s moskytiérami

  Dřevěná konstrukce

  Sofa-swing

  Dřevěné houpačky