Jak si vybrat interiér a vchodové dveře?

Hlavním účelem vstupních dveří - chránit život a mír obyvatel domu před nepříznivými vnějšími vlivy. Na vnitřních dveřích spočívá poslání chránit osobní prostor každé domácnosti bez méně odpovědného poslání. Proto musí být všechny dveře funkční, praktické a neměly by způsobit vizuální nerovnováhu ve vztahu k celkovému interiéru. V tomto článku naleznete podrobnou odpověď na otázku: jak si vybrat dveře.

Obsah
 1. Hlavní typy dveří
 2. Jaké dveře si vybrat?
 3. Jak si vybrat kování pro dveře?
 4. Držadla
 5. Smyčky
 6. Hrady
 7. Skříně
 8. Jak si vybrat přední dveře?

Hlavní typy dveří

\ t

Navzdory skutečnosti, že exteriér a design každého modelu jsou individuální, mohou být všechny výrobky rozděleny do tří skupin:

 • high-tech;
 • moderní;
 • classic.

Klasické dveře se zpravidla liší luxusem a pompézností, bohatým nábytkem a krásnými vyřezávanými rukojeťmi. Takové varianty jsou vhodné pouze v kombinaci s vhodným nákladným dekorem a masivním klasickým nábytkem, který se ve většině případů odehrává v designu prostor nad 200 m2.

Nemusíte být odborníkem, takže ze všech modelů prezentovaných v obchodě můžete bezpečně zvýraznit high-tech dveře. Futuristický design, spousta skla a ostré rovné čáry ve výzdobě jako magnet přitahují pozornost kupujících. Nicméně, vV tomto případě je třeba si uvědomit, že samotný high-tech směr je spojen s minimalismem ve všem, což znamená, že v každém jiném interiéru, s výjimkou podobného stylu, mohou high-tech dveře vypadat osamoceně nebo dokonce chudé.

Nejoblíbenější a nejpopulárnější dnes jsou moderní typové dveře. Konstrukce těchto výrobků zahrnuje propletení zajímavých klasických zaoblených prvků a rovných sekaných špičkových technologických linek, které budou harmonicky vypadat ve většině moderních renovací.

Jaké dveře si vybrat?

Bez ohledu na to, jaké dveře si vyberete, věnujte pozornost následujícím odstínům:

 • Dveře a nábytek musí být nutně provedeny v jednom stylistickém směru.
 • Konstrukce dveří by měla být přibližně jedna tloušťka. Přítomnost reproduktorů po obvodu částí již není v módě.
 • Preferujeme zaokrouhlování při zpracování, protože v oblastech s pravými úhly se prach shromažďuje mnohem rychleji.
 • Vyhněte se velkému množství skla. Kromě toho, že to není praktické, sklo výrazně zhoršuje zvukovou izolaci. Za skleněnými dveřmi nebudete schopni zůstat s vámi sami, i když je pevně zavřená.
 • Vyberte si masivní dveře. Lisovaný laminovaný papír je samozřejmě levnější, ale absolutně není praktický a velmi brzy začne ztenčovat.
 • Zvláštní pozornost věnujte struktuře dveří, zejména světelných modelů. Dveře s komplexním povrchem textury se snadno třou a těžko omyjí. Nezkomplikujte svůj život.

Jak vybrat kovánípro dveře?

Jedním z hlavních bodů při výběru dveří bude výběr vhodných tvarovek. Udělejte to správně, aby nedošlo ke zkažení celkového vzhledu dveří, ale aby se vstupní skupině stala krása, spolehlivost a bezpečnost.

Držadla

Bezpečnost při provozu je základním požadavkem při volbě kliky dveří. Co by bylo nesmírně krásné a rafinované, byla rukojeť, pokud je nepohodlná a traumatická - za týden přestanete všímat její krásy.

Upozornění: zkontrolovat, zda je jedna nebo druhá ruka pro vás správná, pokuste se ji několikrát náhle chytit. Pokud jste nepříjemní nebo dokonce zranění, pak nechte tuto variantu pokazit náladu pro ostatní klienty, ne vy.

Harmonická rukojeť by neměla být tak masivní, aby odváděla pozornost. Je také lepší odmítnout zřetelné zlacení, protože se velmi rychle otírá a zanechává kovové lišky. V tomto případě je princip: čím jednodušší je, tím lépe.

Smyčky

Pravděpodobně jste si všimli, že v provedeních jednych dveří jsou závěsy vyslovovány, v jiných nejsou závěsy vůbec viditelné. Typicky je volba výrobce diktována vizuální kompatibilitou s jinými dekoračními prvky vlastními určitému stylu. Například, dveře v přísném high-tech vybavení pouze skryté panty, a klasické dveře předpokládají přítomnost otevřených smyček.

Poznámka: ne všechny závěsy skrytého typu mohou zajistit správné otevření dveří o 180 °. Pokud váš projekt má příslušné požadavky, zaměřte se naTo je pozornost vedoucího prodeje, aby vám navrhl vhodnou možnost.

Znovu věnujte pozornost dveřím v modernistickém stylu, protože designová řešení v těchto výrobcích mohou předpokládat jak otevřené, tak skryté smyčky.

Zámky

V domě jsou nejméně dva pokoje, ve kterých by měly být dveře vybaveny zámky: v koupelně. Zámečník v obou případech je velmi odlišný.

Vana a toaleta se uzavírá západkou. Poskytuje možnost zavřít zevnitř. Vnějšku se nachází speciální drážka pro nouzové otevření, například pokud potřebujete pomoci osobě, která se v této místnosti stala špatnou.

Pro skříň je nutný zámek s klíčem. Majitel musí být schopen v případě potřeby uzavřít místnost jak zevnitř, tak zvenčí.

Ostatní vnitřní dveře mohou být vybaveny tichou západkou s plastovým jazýčkem nebo pohodlnou a trvanlivou magnetickou strukturou, která nemá při otevírání dveří vyčnívající části.

Skříně

Stejně jako samotné dveře jsou skříňky také náchylné k módním vlivům. Pokud bylo dříve rozhodnuto vylévat úhlové spoje do 45 °, moderní trendy trvají na přímce, ve které je vodorovná část mírně zahloubená vzhledem k bočním prvkům.

Jak si vybrat přední dveře?

Každý ví, že vstupní dveře jsou instalovány na začátku opravy, zatímco interiér je téměř na konci. V tomto pořadí si většina lidí kupuje dveře. Zde je třeba zmínit zdepravidlo: svahy předních dveří jsou prováděny z vnitřních možností. To znamená, že při výběru předních dveří musíte přesně vědět, co interiér odpovídá barvě interiérové ​​dekorativní podšívky.

Volba vnějšího obalu je lepší pro použití v proti vandalismu. Dřevěné dveře, samozřejmě, vypadají bohatší, ale i drobné občasné škrábance na něm jsou poměrně patrné, což již mluví o úmyslném poškození.

Kolik závěsů drží dveře, dvě nebo tři, nevadí, ale přítomnost buňky - nezbytně nutné.

Dobré dveře musí být uzavřeny dvěma zámky s tovární kvalitou řezu. Horní, pro plochý klíč, musí být pokryto speciální podložkou. Nedovolí, aby si nešťastníci nechali zaseknout hrad s odpadky nebo vrtat jeho larvu.

Bude užitečné, pokud je spodní zámek dveří přeprogramován. V tomto případě, pokud jste ztratili klíč a obáváte se, že mohou být zneužiti škodlivými lidmi, nebudete muset rozbít dveře a zcela změnit zařízení. Bude stačit koupit sadu nových klíčů a přeprogramovat již existující zámek. To je snadné: musíte otevřít uzamykací strukturu jedním ze starých klíčů, obnovit nastavení a zavřít jej novým klíčem. Poté je spánek snadný, protože staré klíče s tímto zámkem přestanou pracovat.

Použití pasivních a aktivních příčníků je jedním z nejmodernějších prostředků ochrany proti hackerům. Příčky jsou speciální kolíky, které se vejdou do dveřípo obvodu. Dokonce i když zloději chtějí vrtat zámek nebo smyčky, nebudou moci díky křížení ohnout roh a otevřít dveře.

Komplexní přístup k výběru vnitřních a vnějších dveří vám umožní nakupovat kvalitní, spolehlivé a krásné výrobky za dostupnou cenu.