Jak si vybrat keramické dlaždice do koupelny

V současné době je k dispozici široká škála stavebních a dokončovacích materiálů současně a zjednodušuje a komplikuje náš výběr. V článku se pokusíme najít odpověď na otázku:jak si vybrat keramickou dlažbupro koupelnu? Obtížnost výběru zde není pouze volba požadované odstínové dlaždice v souladu s projektovým projektem, ale také správný výběr materiálu obkladů, který musí plně odpovídat provozním podmínkám. V opačném případě bude brzy nutná nová oprava.

Při výběru typu dlaždice zvažte takové ukazatele, jako je stabilita materiálu vůči vlhkosti a výparům, jakož i různé soli a jiné chemicky účinné látky. Správným výběrem keramické dlaždice pomůže jeho zadní straně, která určuje třídu výrobku. V obecném případě, čím nižší je pórovitost základny dlaždice, tím vyšší je její stupeň. Klasifikace výrobků odráží celkovou tvrdost, pevnost, odolnost proti vodě a další funkční vlastnosti. Proto se doporučuje vybrat vzorky, které mají nízkou pórovitost, a tudíž zvýšenou tvrdost. Je nutné věnovat pozornost certifikátu o třídě vzorku: A, B, C, atd. Čím více je písmeno umístěno v abecedě, tím vyšší je pórovitost výrobku. Kromě toho, k hodnocení kvality dlaždic se podíval na postavy uvedené v pozadí "oheň", označující počet popálenin. Větší počet popálenin (vyšší číslice) odpovídá kvalitnějšímu vzorku.

Chcete-li si vybrat keramické dlaždicepro koupel je lepší s reliéfním vzorem, pomůže toVyhněte se každodenním zraněním. Další důležitá kritéria pro výběr dlaždice budou: velikost dlaždice, stejně jako - kvalita řešení pro její pokládku. Cementová nebo nízko kvalitní lepidla mohou korodovat za podmínek vysoké vlhkosti. To bohužel vede k vlhkosti a kontaminaci dlaždice houbou. Tomuto efektu lze zabránit použitím vysoce kvalitního roztoku a speciální antibakteriální směsi.

Všechny výše uvedené skutečnosti vedou k závěru: čím větší je velikost, tím menší jsou švy, kdyžkeramická dlažba pokládkaa vyšší spolehlivost.

Vzhled keramické dlaždice si vybírá každý podle své chuti. Můžete poskytnout obecné rady o vzhledu výrobku. Tmavé odstíny vizuálně zmenšují prostor, takže se doporučuje používat světlejší a živější barvy. Když jsou v koupelně jasné zdroje světla, není nutné volit dlaždice s vysokou odrazivostí, protože je to kvůli velkému množství oslnění, které bude před očima „poraženo“. Proto při výběru keramické dlaždice, věnujte pozornost výběru osvětlení.