Jak si vybrat koberec: typy koberců

V moderním světě je design a design interiéru velmi relevantní a populární. Blahobyt obyvatelstva roste a téměř každý chce mít originální domov. Jen málo lidí přitahuje typické rozložení bytu, stejný nábytek, stejná tapeta, nedostatek některých hroznů. Čím dál více času hledáme a navrhujeme unikátní doplňky pro byt, speciální nábytek a další zajímavé detaily. Promluvme si o tom, jak si vybrat jedno z těchto doplňků.

Koberec v ložnici

Jak si vybrat koberec v bytě

Problémy s volbou podlahy v poslední době, jejich sortiment je poměrně velký - je to linoleum a koberec a kortikální podlaha. Je však nutné se správně zaměřit na individualitu a krásu zvoleného pohlaví, ať už se jedná o laminátové podlahy, obytné podlahy nebo jiný druh nátěru. V tomto případě jsou koberce velmi užitečné.

Koberce se vyznačují různými barvami, tvary, materiály pro výrobu. Je těžké si vybrat něco konkrétního a neztratit se. Zkusme pochopit tento problém.

Jaké jsou typy koberců

Po výběru koberce by mělo následovat pečlivé prostudování interiéru místnosti s ohledem na osobní preference a účel koberce.

Vlněné koberce jsou velmi rozmanité, je dobře známo, že fanoušci všech přírodních, ale alergické, že kategoricky nesedí. Přírodní koberce mají vynikající provozní vlastnosti - trvanlivost, odolnost proti opotřebení a hygroskopičnost

Kvalita vlněného koberce závisí na metoděbarva, struktura vlasu a zvláštnosti barvící kompozice. Pro malování se používají dvě metody.

  • Prvním je přímé barvení samotné příze, ze které je koberec vyroben.
  • Druhou metodou je tištěná metoda, na jejímž základě jsou výkresy aplikovány na hotový výrobek.

Stanovení způsobu lakování koberce je snadné, jen mírně ohněte roh koberce. V tištěné metodě je hromada natřena pouze nahoře a její spodní část - podšívka bude bez nátěru.

Struktura hromady je smyčková a řezaná. Pokud oříznete smyčkovou hromadu, bude struktura koberce považována za řez. Chci poznamenat, že smyčkové nehty se vyznačují vysokou odolností proti opotřebení, takže koberce s touto konstrukcí jsou vhodné pro často navštěvované prostory, a to - pro chodbu nebo obývací pokoj. Řezané hromady se však snadno čistí, navíc obraz na něm vypadá živější a nasycený.

Nevýhodou výrobků z vlněných koberců jsou především vysoké náklady a akumulace statického náboje

.

Náhrada vlny - akrylové, která je vlastní mnoha vlastnostem. Proto se akrylové koberce ve svých vlastnostech silně podobají vlněné. Jejich hlavní výhodou je antialergenní, jsou skvělé pro dětský pokoj, protože děti v raném věku jsou častěji alergické.

Negativní stránkou akrylových podlah je jejich poměrně vysoká cena, stejně jako potřeba pečlivé a pravidelné péče, protože akrylát má tendenci vytvářet válce.

Polypropylenové koberce jsou velmi oblíbené u spotřebitelů díky jejich nízké ceně a velkému sortimentu.

Propylenové vlákno se lakuje při výrobě příze, jinak se nedá natírat. Proto mají polypropylenové koberce vysokou barevnou stálost. Navíc se snadno čistí.

Tento druh koberců má nízkou požární bezpečnost. Taje při teplotě asi 165 ° C.

K dispozici jsou koberce z viskózy a hedvábí. Vyznačují se však ne nejlepšími vlastnostmi. Bavlněné rohože lze použít v koupelnách, kde je vysoká vlhkost, protože mají vysokou hygroskopičnost a rychle absorbují vlhkost.

Mírně jsem se dotkla nejběžnějších materiálů pro výrobu moderních kobercových výrobků. Tvar a barva koberců se volí individuálně. Existují však obecné pokyny pro výběr barvy, tvaru a velikosti.

Návrháři se domnívají, že je vhodné a vhodné používat malé rohože v mini zónách. Tyto zóny jsou prostorem před krbem, postelí, pohovkou nebo křeslem.

S pomocí velkých koberců a koberců střední velikosti je přidělena jedna zóna místnosti. Například zóna jídelny je oddělena jedním velkým kobercem a obývací prostor může být poražen ostatními. Samozřejmě musí být respektována celková stylistika a zbarvení koberců.

Je dobře známo, že každá barva se vyznačuje jednou nebo jinou vlastností. Barva mořských vln je tedy dobře vnímána a koberce této tonality jsou nejvhodnější pro prostory na spaní, když jsou namontoványobývací pokoj nebo ložnice.

  • Zelené a hnědé barvy relaxují a klidně, koberce této barvy jsou dobré pro obývací pokoj a ložnici.
  • Šedá barva opticky rozšiřuje prostor, je vhodná pro malé místnosti.
  • V místnostech se slabým osvětlením jsou koberce jemných žlutých nebo broskvových odstínů skutečné. Díky nim v místnosti vytváří teplo a pohodlí.

Chci zdůraznit, že jakýkoliv interiér vyžaduje individuální přístup, a co je nejdůležitější, je správné odolat zvolenému stylu.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Jak se starat o koberec?