Jak si vybrat kotel pro dům nebo byt?

Zima je těžké období roku. Zimní úsměv se s úsměvem setkávají pouze s těmi, v jejichž domě systém vytápění funguje kvalitativně a spolehlivě. Hlavním prvkem systému je kotel, takže je třeba brát velmi vážně při nákupu, a jak si vybrat kotel se dozvíte z tohoto článku.

První věc, kterou budete muset vybrat, je typ použitého paliva. Může to být tuhá paliva, benzín, plyn nebo elektřina.

Nejhospodárnější a nejvýhodnější provoz, a proto nejoblíbenější jsouplynové kotle . Náklady na palivo budou v tomto případě 12krát nižší než při provozu kotlů na elektrická nebo kapalná paliva. Rozhodl se koupit tuto možnost, nezapomeňte si myslet, kde přesně plánujete umístit zařízení: na zeď nebo na podlahu. Dlouhodobé modely podlah s litinovým výměníkem tepla jsou považovány za odolnější. Životnost tohoto kotle je 30 let. Další výhodou plynových kotlů je nezávislost elektřiny. I když je elektřina v domě vypnuta, nebude to mít vliv na vytápění, plynový kotel bude pokračovat v práci.

Výhody nástěnných modelů zahrnují snadnou správu a elegantní design, který bude skvěle vypadat v každém interiéru. Nástěnné kotle mají otevřenou nebo uzavřenou spalovací komoru. V druhém případě se přívod a odvádění vzduchu provádí pomocí dvou různých trubek.

Výhody systému vytápění plynem jsou nesporné, nicméně ne všechny osady se mohou chlubitPožehnání civilizace, jako je plyn, je důvod, proč musíme hledat alternativu. Druhým nejúspornějším palivem pro kotle je uhlí a palivové dřevo. Provozpevného kotlevyžaduje určité úsilí od uživatele, proto se nejčastěji tyto modely používají jako rezerva v nepřítomnosti hlavního typu paliva. Kotel na tuhá paliva je také aktivně používán jako pomocný prvek, kterým systém rychle získává vysokou teplotu a hlavní elektrický nebo plynový kotel bude udržovat danou teplotu podle potřeby.

Nejjednodušší je provoz elektrických kotlů . Z jiných modelů se vyznačují neustále vysokou účinností. Nepotřebují ani kotelnu ani komín. Absence škodlivých emisí činí tyto jednotky ekologickými a bezpečnými. Jedinou nevýhodou je vysoká cena energie. Pokud jste se ještě rozhodli zastavit v elektrickém kotli, věnujte pozornost skutečnosti, že nízkoenergetické kotle jsou jednofázové - 220 V a třífázové - 380 V. Vícestupňové kotle se ukáží jako výhodnější, protože tyto modely poskytují racionální využití elektrické energie a vylučují ostré kapky. napětí Je snadné spočítat potřebný výkon: 1 kW na 10 m2 topného prostoru.

Jak si vybrat kotel. Video

Zakoupením dvouokruhového kotle se rozhodnete pro vytápění i zásobování teplou vodou. Mějte však na paměti, že pokud má váš dům více než dva odběry vody, pak bez dodatečné instalace kotleNepřímé topení nelze provést. V případě potřeby najdete kotel s vestavěným kotlem, jehož objem je 45 - 60 litrů.

Kotel, individuálně přizpůsobený s ohledem na specifika vašeho domova, vám dá teplo na několik desetiletí.