Jak si vybrat koupelnovou baterii

Koupelnová baterie

\ t

Pokaždé, když vyvstane otázka: jak si vybrat koupelnovou baterii? V současné době existuje velké množství různých modelů směšovačů, odlišných od sebe navzájem, jak zařízením, tak materiálem i vzhledem. Tato otázka je velmi relevantní a vyžaduje pečlivé zvážení.

Tato malá koupelna detail může zdůraznit celý design této místnosti. Vývojáři dokonce dávají možnost vybrat si mixer ve stejném stylu jako celá sanitární keramika (toaleta, bidet, umyvadlo, vana, sprchový kout).

Obsah
 1. Klasifikace míchaček
 2. Materiály, ze kterých jsou míchačky vyrobeny
 3. Dvoučinné vanové baterie
 4. Jednohadicové baterie
 5. Termostatické směšovače
 6. Bezkontaktní míchačky

Klasifikace míchaček

\ t

Z typu instalace jsou umístěny směšovače horizontálního nebo vertikálního upevnění. Záleží jen na výstupu trubek v koupelně.

V souladu s konstrukčními rysy těchto typů směšovačů:

 • dvojité zakončení- uspořádání takovýchto směšovačů je založeno na výložníku jeřábu a dvou rukojeti ve formě ventilů pro trysky pro studenou a teplou vodu;
 • jednočinné- směšovače, jejichž zařízení reguluje poměr studeného a horkého paprsku s jednou pákou;
 • termostatické- směšovače, které umožňují nastavení teploty na první zatáčce, uvnitř které budevoda je dodávána až do další změny této hodnoty;
 • bezkontaktní- míchačky, které na ně nevyžadují fyzický vliv.

Níže bude uveden podrobný popis typů směšovačů, pro lehkou a informovanou volbu při nákupu této části koupelny. Nejdříve je však třeba vzít v úvahu materiály, ze kterých jsou vyrobeny vany, protože jejich kvalita závisí na tom, jak dlouho bude sanitární keramika trvat.

Materiály, ze kterých jsou míchačky vyrobeny

\ t

Mosazje nejlepší volbou pro míchačku. Je nutné věnovat pozornost skutečnosti, že tento materiál je těžký, takže mixér bude stejný.

Je lepší zastavit výběr značkových výrobců, neboť zaručují, že jejich zařízení budou rovněž bezpečná pro zdraví.

Tělo mosazi není hrozné koroze, ale pro estetickou složku často chrom (častěji, protože chrom je více hygienický) nebo nikl.

Složky koupelnových baterií (rukojeti, dřezy) jsou často vyrobeny z jiného materiálu - syntetického. Pro dražší dekorační míchačky jsou používány ve formě škrábanců, kamenů a tak dále. atd.

Dvoučinné vanové baterie

\ t

V současné době jeho dvoukřídlé míchačky neztratily svou popularitu, i když soutěží s jednosměrnými.

Za prvé hraje nízkou cenu takovýchto míchaček. Také volba lidí na ně dopadá kvůli jednoduchosti a klasice ve výkonu, protože nové modely často nespadají do interiéru místnosti.

Základ dvou ventilůSměšovač je kabina jeřábu, zařízení, které řídí průtok proudů studené a horké vody.

Nedostatek těsnění v tomto mixéru, který se časem opotřebovává, v důsledku čehož kohoutek začíná proudit. Proto je nutné periodicky provádět jeho výměnu.

Další nevýhodou je volba správné teploty a tlaku. Gates se otočí o více než 360 °, což znamená, že je nutné několikrát vrátit požadovaný výsledek.

Pro odstranění výše uvedených nevýhod byly vyvinuty míchačky s keramickými ventily a rotačním mechanismem. Přívod vody do těchto směšovačů se provádí pomocí dvou keramických desek. Kontrola teploty a tlaku proudu vody se provádí snadno, protože úhel natočení rukojeti je 90 ° nebo 180 °.

Nejjednodušší provedení dvou ventilů. Náklady na takovéto míchačky však nejsou o mnoho nižší než náklady na jedno použití.

Jednohadicové baterie

\ t

V současné době jsou nejvýznamnějšími koupelnovými kohoutky jednofázové, které jsou někdy označovány jako jednoplášťové nebo jednoplášťové, protože pro regulaci teploty a tlaku trysky se používá jedna páka rukojeti, která se pohybuje z dolní polohy nahoru a naopak. ze strany na stranu.

Podle vnitřního zařízení jsou k dispozici následující modely směšovačů:

 • s patronou , kde v důsledku gumových nebo keramických těsnicích materiálů je voda regulována;
 • kulové modely . Jsou založeny na dvou otvorech,skrz který voda vstupuje do duté koule, kde se provádí míchání studených a horkých trysek, a pak přes třetí otvor, nalije vodu. V současné době však takové modely prakticky nejsou vyráběny a je pro ně velmi obtížné.

Na rozdíl od konkurenčních modelů v jednosměrných směšovačech jsou zde výhody, kde v těchto nevýhodách - regulace teploty a tlaku se provádí jednou až dvěma pohyby jednou rukou: pro přepnutí směšovače přemístěte páku z dolní polohy nahoru, pro změnu teploty ji přesuňte z jedné polohy na druhou stran.

Na základě jednosměrných směšovačů pro koupelnu jsou také joysticky, ve kterých je joystick umístěn svisle.

Další výhodou takových směšovačů je dostupnost úsporného režimu, který se skládá z dvoustupňového seřízení páky. Přechod z úsporného režimu na obvyklý je navíc při zvedání páky doprovázen sotva znatelným odporem.

Termostatické míchačky

\ t

Termostatické koupelnové baterie jsou na trhu již dlouho. Jejich vlastností je schopnost nastavit požadovanou teplotu proudu jednou, bez ohledu na váhavé indikátory v centrální dálnici. To samozřejmě zvyšuje úroveň bezpečného provozu a pohodlí.

Zařízení těchto směšovačů je založeno na dvou rukojetích: pro nastavení tlaku a teploty. Na rukojeti odpovídající teplotě je pro větší pohodlí umístěna teplotní stupnice. Tato rukojeť může být nastavena jednou a pak pouze pro tlak.

Termostatická koupelnová baterie je tou nejlepší volbou, pokud potřebujete především opatrnost a pohodlí, protože tyto modely vám ani v případě nedbalosti nebo spěchu nedají šanci spálit.

Bezkontaktní baterie

\ t

Bezkontaktní vodovodní baterie jsou srovnatelnou novinkou na trhu míchaček. Provoz těchto modelů je založen na senzorech (většinou infračervených), což umožňuje vyloučit jakýkoliv fyzický kontakt s nimi. Proud vody začne proudit pouze tehdy, když přijde k vodovodnímu kohoutku a zastaví se, když je odejmut.

Vzhledem k tomu, že se v přístroji používají snímače, je nutné pochopit, že potřebují napájení. Proto jsou u některých modelů bezkontaktních směšovačů připojeny k elektrické síti a pro ostatní je napájení napájeno pomocí vestavěných konvenčních baterií.

Takové míchačky jsou v současné době velmi často používány ve veřejných institucích: bary, kavárny, restaurace. To jim však nebrání v instalaci doma.

Výše ​​popsané modely směšovačů byly prezentovány v pořadí jejich pohodlného použití a nákladů. Proto se doporučuje pro vědomou volbu začít určovat množství peněz, které budou muset být přiděleny na nákup, a úroveň pohodlí, která bude dosažena při provozu směšovače v každodenním životě.