Jak si vybrat kvalitní tapety pro domácnost


Jak si vybrat kvalitní tapety pro dům

Jedním z nejlepších a nejrealističtějších způsobů, jak aktualizovat interiér vašeho domova, je nahradit staré tapety novými. Obrovská škála barev a textur tapet, prezentovaných na moderním trhu stavebních materiálů, vás může vážně přemýšlet. Chcete-li si vybrat nejen krásné, ale i kvalitní tapety pro domácnost.

1 Při výběru tapety pro dům věnujte pozornost hustotě materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Velmi tenké plátno často mumlá a rozbije se, když na ně nanese lepidlo. Kromě toho, pod tenkou tapetu nejjasněji viditelné všechny nerovnosti, drsnost a praskliny, jsou přítomny na stěnách. Husté tapety jsou schopny skrýt mnoho nedostatků povrchu omítky.

2 Pečlivě se podívejte na role vašich oblíbených pláten. Na okrajích vysoce kvalitních tapet nejsou žádné trhliny, řetězy. Tyto nedostatky zpravidla svědčí o dlouhodobém nebo nesprávném skladování materiálu.

3 Před nákupem zvolené tapety nezapomeňte vyvalovat každou roli a pečlivě zvážit výkres. Barva by měla ležet rovnoměrně, ozdoba musí být bez odpadků a záplat.

4 Při výběru tapety věnujte pozornost hmotnosti role. Čím více je, tím hustší materiál, a tudíž i tapeta je kvalitativnější.

5 Pro lepení různých typů prostor je lepší použít různé typy tapet. Pokud máte v plánu změnit tapetu v kuchyni nebo na chodbě, v místnostech s vysokým stupněm znečištění, podívejte se na vinylové tapety nebo tapetu pro malování. Díky jimspeciální složení, takové látky se velmi snadno omyjí.

6 Pro obývací pokoj je ideální volbou velmi atraktivní textilní tapety. Dětský pokoj je potažen vinylovým plátnem, které lze snadno vyplavit z kreativních soch mladého umělce. V ložnici se dokonale hodí místnost s nejnižším stupněm nečistot, tapetami, dokonce i papírem.

7 Vyberte barvu tapety podle barevného schématu záclon, rolet, koberců, nábytku, svítidel. Snažte se, aby všechny detaily interiéru vašeho domova tvořily harmonický barevný soubor.

Představte si před nákupem, jak bude tapeta vypadat po vložení stěn domu. Máte-li obrázek ve své hlavě se vám líbí - neváhejte si koupit vybrané plátno.