Jak si vybrat LED pásku

Pouze před třemi týdny byla vědecká obec podkopána oznámením, že Nobelova cena za fyziku byla udělena japonskému vědci zodpovědnému za vytvoření modrých LED diod. Zejména tento objev umožnil vytvoření těch LED lamp, které lze nyní zakoupit téměř všude. Většina zájemců o high-tech nadšence je LED pásy, protože jsou rozsáhlými světelnými zdroji (takže v místnosti nebudou žádné stíny) a jejich flexibilita samozřejmě neumožňuje zamyslet se konkrétně nad tím, kde je opravit. V tomto materiálu zjistíte, jaké stuhy existují a jak se správně rozhodnout.
Nejběžnější typy jsou SMD3528 a SMD5050. SMD znamená, že LED jsou připojeny k povrchu; čísla označují velikost diod: 3528 například znamená, že dioda má velikost 3,5 x 2,8 mm. Jas záře je 5050 vyšší, stejně jako náklady na metr pásky. To je dáno tím, že v jedné diodě jsou tři krystaly sevřeny proti jednomu v roce 3528.
Jak již bylo řečeno v předmluvě, je nyní možné získat bílé s bílými diodami LED, a tedy i jinými (například pomocí filtrů). K dispozici v jednobarevných pásech bílé, modré, červené, žluté a zelené. Trochu dražší - RGB pásky, změnit barvu stisknutím tlačítka na ovládacím panelu.
Hermetické LED pásky (to je stejné - vodotěsné) lze použít pro venkovní osvětlení, s takovými netěsnostmi, že je nejlepší se zaměřit tímto způsobem, protože komplikované elektrické obvody nejsou příliš dobře umístěny.k vysoké vlhkosti, která je ve venkovním prostoru, je nevyhnutelná.
Nakonec si všimneme, že důležitým ukazatelem je počet LED diod na metr, který se pohybuje od 30 do 120. Čím vyšší je, tím jasnější a jednotnější je světlo.