Jak si vybrat řetězovou pilu 2015

Pravděpodobně každý majitel venkovského statku alespoň jednou, ale myslel na výběr a nákup řetězových pil. Pokrok není na místě: na trhu je široká škála nápojů, desítky konkurenčních výrobců. A jak v tom všem chápeme sami sebe, obyčejné lidi?
Jako každá užitková pomůcka může být řetězová pila navržena pro různé typy prací: malé v zahradě, amatérské ve výrobě a profesionální v kácení. Liší se hlavně z hlediska výkonu a časově bezpečného obrobku.
Řetězové pily pro domácnost pro malé práce, jako je sklizeň palivového dříví nebo škrábání větví, jsou skvělé pro váš venkovský dům. Výkon těchto řetězových pil obvykle nepřesahuje 2 kW a bezpečnostní doba je přibližně 40-60 minut denně.
Pro zkušenější turisty na trhu je představen výběr poloprofesionálních piv. Takové pily mohou také navíjet dřevo a stavět dům. Jejich výkon kolísá kolem 3 kW a průměr válce dosahuje 40 cm. Jejich jedinou nevýhodou je délka práce - časté a dlouhodobé zatížení může pilu vypnout.
Skutečnými „monstry“ na trhu jsou profesionální řetězové pily. Jsou určeny pro denní pracovní dobu. Tyto pily do 6 kW jsou ideální pro válec. Bohužel, tyto pily jsou nepravděpodobné, že by se vešly, jejich nákupní organizace se zabývají výstavbou a lesy, a obyčejní lidé jsou nepravděpodobné, že budou moci vykoupit tento pyl.
Teď, když znáte hlavní druhy řetězových pil, zvažte některé nuance a detaily.
Za prvé, měli byste věnovat pozornostpozornost na pneumatiku (pilový kotouč, jeho pracovní část). Pro běžné pivo se používají úzké, ploché nebo lehké verze. Věnujte pozornost! Jejich délka musí nutně odpovídat vlastnostem vašeho motoru.
Za druhé, neměli bychom zapomínat na krok řetězce. Existují tři celkem: 0,325 palce, 3/8 palce, 0,404 palce. Krok 0.325 palce je určen pro krátkodobé práce a je cenově dostupný za nízkoenergetické modely. Na výkonnější a profesionální modely dát řetěz v 3/8 a 0,404 palce. Jsou určeny pro intenzivní a dlouhodobou práci.
Zeptejte se také prodávajícího, zda je ve vašem modelu chráněn proti zpětnému chodu a proti vibracím. Bez nich může nezkušený uživatel zranit!
Teď už víte, jak si vybrat řetězovou pilu 2015, takže své znalosti využívejte moudře!