Jak si vybrat trvalé květiny pro navrhování záhonů

Květiny jsou skutečnou výzdobou každé zahrady, která umožňuje, aby se neustále upravovala a vyplňovala jasnými, chimérními barvami. Díky tomu, že jste vytvořili záhony a správně umístili záhony, můžete získat jedinečný efekt komfortu, který bude pro vaši oblast jedinečný. Pojďme si promluvit o počáteční fázi tvorby záhony - výběr z řady květin, a především pojďme mluvit o trvalých květů kvetou celé léto.

Obsah
 1. Obsah
 2. Zvýšení barev na jaře
 3. Výroční květinový záhon
 4. Vytrvalé podzimní květiny
 5. Přistání trvalých květů

Obsah

 • Pružný nárůst barev
 • Roční květina
 • Vytrvalé podzimní květiny
 • \ t
 • Přistání trvalých květů
 • \ t

Stopy mohou být vyrobeny z trvalých květů nebo letnic. Navzdory skutečnosti, že roční květy ovlivňují jejich rozmanitost a jas, a také kvetou celé léto, mnoho vlastníků půdy dává přednost trvalkám. Co se děje? Odpověď je jednoduchá - jednou zasadit krásné trvalé květiny, je možné několik let zapomenout na nové výsadby a kopání. Jedinou obtížností při výběru trvalek je, že zpravidla nejsou příliš krátké - asi 2 - 3 týdny. Pak kvetenství vysychají a zůstávají neestetickými stonky. Proto je při tvorbě záhonů nutné vybrat květiny tak, aby kvetoucí kopie okamžitě zavíraly ty rostliny, které právě začaly kvést. Důležitým úkolem je tedy zvednoutvytrvalých květin pro záhony, s ohledem na dobu jejich kvetení, vytvořit záhon, který potěší vzhled celé sezóny. Uděláme to teď.

Zvýšení barev na jaře

Na jaře je vzhled jarní zahrady určen primárními květy a cibulí - šafránem, pomněnky, prvosenkami, muskyriemi. Pak, když jiné rostliny teprve začínají získávat zelenou hmotu, tyto první zájmy jara již kvitnou! O něco později odhalí své jemné květy pulsatily, které je nám známo jako snědá tráva. Tato rostlina má krásné prolamované listy a přitahují pohled s chlupatými plody, takže i po krátké kvetoucí pulsatilla si zachovává svou dekorativní hodnotu. Primrose, zpravidla jsou nízko rostoucí vytrvalé květiny, takže je žádoucí zasadit je na okrajích záhonu.

Primrose - trvalky podměrečné

\ t

Koše žlutého květu pak odhalují východní koberec, často nazývaný žlutý heřmánek. Od začátku do konce dubna, jasně žlutá barva milého "osvětluje" jarní záhonu. Současně jsou zde první květy luxusních tulipánů.

Na konci dubna, pokryté něžnými bílými květy, arabsky, kavkazsky. To je nízká trvalka, která má neuvěřitelně svěží květ a schopnost růst, což je zvláště cenná při zdobení květinových záhonů, hranic.

Klaun z ženicha a tulipánů

Koncem dubna - začátkem května ozdobí záhony roztomilé bratry, sedmikrásky, lilie, narcisy, kosatce. Úžasně voňavé květy zahradního hyacintu jsou rozpuštěny ve druhé polovině května. ToSoučasně začíná rozkvět dozrávání císařů, díky nimž obdivujete velké oranžové květy. Tato rostlina je dostatečně velká, takže je lepší ji umístit do středu záhonů a záhonů. Blíže k létě začnou vlající obrovské květy luxusní pivoňky.

Krásné vytrvalé květiny - kosatce

\ t

Roční květina

Při výběru rostlin pro letní kvetení je důležité, abyste se neztratili z velkého množství sortimentu. Co tam prostě není! Zvláštní pozornost by však měla být věnována rostlinám s dlouhými květy, jakož i těm druhům, které jsou schopny znovu kvetou. Mnoho let staré květy, které kvetou celé léto, jsou zahradní pelargónie, cutie, katolík, volavka meteoritu, některé druhy růží a různé listnaté bylinky. Některé lipové kvetoucí rostliny mohou znovu kvést, pokud jsou odříznuty po prvním kvetení a dobře krmeny hnojivem. Mezi těmito barvami lze rozlišit: delphinium, šalvěj šedavě, lupinu, erigerone.

Roční květinový záhon růží

\ t

Dlouhodobé podzimní květiny

\ t

Na podzim bude moci celoroční květinový záhon ozdobit astry, chryzantémy, heelenium, řapíky, coroopsis teplými, hlubokými odstíny květin. Přidáním tohoto živého souboru okrasných trav, které jsou obzvláště atraktivní pro podzimní období, můžete získat opravdu nádherný výhled.

Podzimní vytrvalé květiny pro záhony

\ t

Přistání trvalých květin

\ t

Jakmile jsou vybrány druhy a odrůdy vytrvalých květů, je čas začít jejich výsadbu.Trvalky se množí různými způsoby. To může být výsadba semen, cibulí, oddělující keř nebo kořen, a řezání. Nejvhodnější doba pro pěstování trvalých květů je začátek jara, stejně jako období od konce léta do září.

Přistání trvalých květů

\ t

Osivo vytrvalých rostlin je nejsnadněji vysazeno během zimy v říjnu, kdy se půda mírně posunula o první chlad. Půda před výsevem by měla být uvolněna a dobře oplodněna. Kvete takovým přistáním, obvykle ve druhém nebo třetím roce. Nicméně, tam jsou některé pěkné výjimky. Například, delfínium bude kvést již v prvním roce, ale ne příliš hojné.

Vegetativní rozmnožování rostlin se provádí dělením oddenků, keřů, pláště listů, řízků. První rostliny jsou zakořeněny a pak vysazeny na trvalé místo.

Cibulové květy jarní kvetoucí, například krokusy, tulipány, narcisy, rostlina v zemi již na podzim. Žárovky rostlin, kvetoucí v létě, jsou zasazeny na trvalém místě na konci jara. Lilie jsou dlouhotrvající, nenáročné květiny, které mohou být vysázeny jak na jaře, tak na podzim. Většina celoročních žárovek je poměrně mrazuvzdorná a zamrzlá. Nicméně, tam jsou termofilní žárovky (mozoly, jiřiny), které je třeba kopat na zimu a udržet je na chladném místě až do jara.

Vytrvalá cibule, nenáročné květiny

\ t

Zde jsou všechna základní pravidla pro výběr a výsadbu kvetoucích trvalek, s nimiž lze snadno vytvořit v zahradě jasné, chytlavé oči, akcenty ve tvaruzáhony a záhony.

Viz články pro podobná témata:

 • Květy s rozkvetlými květy pro záhony - vybíráme hodnotné exempláře
 • Výsadba a péče o pletené růže: růžový růženec
 • Rám květu rostlin - výběr trvalek pro okraj květinového záhonu
 • Plány a schémata vytrvalých květinových záhonů - hotová řešení pro harmonické kompozice
 • Květiny pro květináče - výběr a výsadba mobilních zahradnických rostlin
 • Obojživelné rostliny do zahrady - luxus vertikálního zahradnictví