Jak si vybrat závěsy na tapetu: harmonická kombinace barvy a textury

Poslední nejjasnější bar ve výzdobě každého pokoje, to jsou harmonicky vybrané záclony. Měly by pohodlně zapadnout do designu, což interiéru dodá dokonalý vzhled. Jak si vybrat záclony na tapetu, která potěší oko a naplní jejich přímý účel, podrobně popíšeme a jasně ilustrujeme fotografii.

Každý pokoj je speciální design a jeho účel. Kolik nápadů interiérového designu je tolik variant okenních záclon. Moderní design opony je tak velký, od jednoduché organzy až po tuhé lambrequiny, které lze zaměňovat s jejich sortimentem.

Pro vyzvednutí plátna na okně je nutné v souladu s barevným pozadím tapety, jejich odstíny. Totéž by mělo být dodrženo v závislosti na vzoru a struktuře obložení stěn.

Obsah V závislosti na barvěKombinace s přírodouPodlahy na stěnách a závěsech Kombinace textur

Obsah
 1. V závislosti na barvě
 2. Kombinace přírody
 3. Kreslení na stěnách a závěsech
 4. Kombinace textur
 5. Závěr

V závislosti na barvě

Barevné schéma okenního závěsu přímo závisí na nástěnném panelu. Držte se stejné barvy, ale kontrastního odstínu. Například, pokud je místnost v světle světle fialových tónech, bude dobré kontrastovat fialovou barvu jako na fotografii.

A naopak, je-li místnost reprezentována jasnými živými barvami, pak je lepší okno „uvolnit“ sytost a zvolit lehký pastelový tón. Když je vše jasné, neexistuje žádná zóna vizuální zábavymístnost se bude stiskovat a rychle potlačí váš stav.
Populární odstíny a jejich kombinace jsou uvedeny na fotografii:

)

Kombinace přírody

Při plánování sytosti barev obydlí by měly být použity následující kombinace barev, které se vyskytují v prostředí, rychle se spojí a snadno zapamatují:

 • Slunce a tráva, to jest světlo je žluté a zelené;
 • Kombinace pobřeží - moře a písek;
 • Kombinace dne a noci;
 • Kontrast hvězd a noční oblohy;

Analýza kombinace "mořského písku", modro-modrých závěsů bude vypadat dobře na béžovou tapetu. Mělo by brát v úvahu celý interiér, ne lokální úhly místnosti. V závěsu můžete použít bohatou barvu mořské vlny a tylu k vyzvednutí světlého stínu.

Existují kombinace tří barev, například kombinace ohně dává tři barvy: žlutou, oranžovou a červenou. Po tomto směru, záclony na oranžovou tapetu může být žlutá, a v interiéru přidat trochu červený odstín.

Interiér orientálního stylu: požární kombinace

Stará móda, aby se pokoj světlejší, nasytil světlem s bílými záclonami, nepřežil dodnes. Vzhledem k tomu, že bílá symbolizuje čistotu, dává místnost čistotu a útulnost.

Vylepšená a správná kombinace tónů je prezentována ve všech typech tabulek a je podrobně popsána ve videu v tomto článku.

Kreslení stěn a záclon

\ t

Kontrast jasných vzorů a monotónních záclon

\ t

Vylepšené uspořádání Vašeho domova vám poskytne správnou kombinaci výkresů obkladů stěn a záclonových závěsů.

 • Pokud obraz na tapetách ze svislých čar zvětší výšku místnosti a záclony by měly být také vybrány pod podlahou, rovně, jako by byly vytaženy.
 • Místnost s lapidárními velkými a častými kresbami by měla být zdobena monochromatickou oponou, která dobře prochází světlem a dodá dodatečný vizuální prostor, aby zředila bohatství ostrova míru.
 • Zřícenina s monolitickými stěnami může být zdobena nádhernými vyřezávanými lambrequiny. Zde se musíte zaměřit pouze na rozmanitost forem a prvků. Navíjecí linie záclon - na béžové tapety monotónní barvy, se vejdou co nejméně.
 • Kombinace textur

  V ideálním stavu hustoty jsou tapety a závěsy častěji v přímé závislosti. To znamená, že pro těžké textilní nebo vinylové tapety, těžké husté záclony se vejde. A pro papírové tenké povlaky jsou kombinovány, v nejlepší formě, organza a tylu, můžete si vzít vícevrstvé kompozice, se záhyby. Jemné hrany se dobře hodí, poskytují lehkost a lehkost.
  Článek v tématu :.

  ]

  Závěr

  Nezapomeňte, že těsné závěsy projdou malým světlem. Taková plátna na straně stínu vštěpují váš pokoj temnotě a lehkosti. Nicméně, oni mohou být pohodlné při práci na počítači nebo sledování televize, takže obrazovka neodráží paprsky slunce.
  Dobře zvolená kombinace záclonučinit design krásnější a unikátní, a také vám umožní být pohodlný v místnosti na jasný slunečný a ponurý den.