Jak si vyrobit elektrickou židli - elektrickou židli pro koupel s vlastními rukama

Kdo nechce mít vlastní saunu nebo saunu ve svém venkovském domě, ve kterém můžete nejen relaxovat a zmírnit únavu a stres, ale také vyléčit své tělo. První krok, po rozhodnutí o výstavbě parní lázně, je určen volbou lázně pece. Můžete si jej koupit nebo vědět, jak udělat elektrikáře sami, a na jeho složení vykonat poměrně jednoduchou práci, čímž se výrazně ušetří.

Obsah

  • Typy pecí
  • Výhoda používání elektrického sporáku
  • Jak samostatně vyrobit elektrickou židli
  • Sestava elektrického sporáku

Při nákupu elektrické pece pro saunu věnujte pozornost následujícím faktorům:

1. Udržujte optimální teplotu a vlhkost v peci.

2. Platnost návrhu a jeho účinnost.

3. Ujistěte se, že jsou kamna umístěna do vnitřku vany.

Zpět na obsah

Obsah
  1. Typy pecí
  2. Výhoda používání elektrického sporáku
  3. Jak vyrobit elektrickou židli nezávisle
  4. Montáž elektroporáku

Typy pecí

1. Klasická verze pece je masivní cihlová pec, která poskytuje topnou vodu a topné kameny. Stojí za zmínku, že taková rozmanitost má mnoho nevýhod spojených se složitostí jejího využívání. Cihlové konstrukce jsou umístěny na speciálním základu. Při používání musíte pečlivě dodržovat všechna bezpečnostní opatření, podmínky údržby a údržby. Zděné cihlové cihlyDoporučuje se to neudělat sami, ale zavolat specialistu - komín. Zdrojem paliva pro tuto stavbu je palivové dřevo. Pec má vysokou tepelnou kapacitu, její ohřívání se provádí po dlouhou dobu, nutně v přítomnosti větracích otvorů a komínů.

Nezapomeňte, že pokud máte v domě nebo v koupelně cihlový nebo kovový sporák, je třeba čas od času provádět čištění komína. Tipy, jak rychle vyčistit komín z sazí, najdete v článku. Můžete také potřebovat článek o montáži komínového sendviče vlastníma rukama - jeden z nejoblíbenějších typů komínů pro dnešek.

2. Kovová pec. Tento design je méně těžkopádný než cihla. Je vyroben z ocelových plechů a palivem je palivové dřevo. Hmotnost takové pece je řádově menší než cihla, zvláštní základ pro to není nutné nalévat, ale vyžaduje přítomnost podstavce stoupajícího nad podlahou o 20 cm.

3. Elektrická pec. Ideální pro malé koupele nebo sauny. Zabírá trochu místa a je snadno ovladatelný. Není třeba instalovat kouřovod.

Zpět na obsah

Výhoda používání elektrického sporáku

Je možné přidělit řadu výhod používání elektrických pecí pro lázně. Všechny tyto výhody mohou získat všichni, je to jen otázka pochopení, jak udělat elektrickou židli vlastníma rukama.

1. Takové pece zajišťují rychlé ohřívání místnosti, jakož i udržování požadované teploty po celou dobu provozu.

2. Jak již bylo řečeno, odpadní voda není vyžadována. Vzhledem k tomu, že se nepoužívá žádné palivo, je v lázni udržováno spalování, při kterém vzniká popel. Také zmizí potřeba samostatného větracího systému.

3. Pec nevyžaduje složitou údržbu, jako je tomu v případě kamenné konstrukce. Kromě toho nemusí být čištěn od sazí, zbytků spalovaného paliva a sazí. Chcete-li vytápět místnost, stačí zajistit tok elektřiny, zapnout topení a zadat požadovanou teplotu.

4. Ovládání elektrické energie je poměrně jednoduché. Regulátor teploty v parní lázni. Udržování konstantní teploty se provádí po celou dobu používání elektrické pece a přehřátí je jednoduše nemožné kvůli pojistce.

5. Bezpečnost provozu. Neexistuje žádné přidělení oxidu uhelnatého (oxidu uhelnatého), a proto je nemožné je otrávit. Kromě toho, vzhledem k tomu, že neexistuje otevřený oheň, není pravděpodobnost vznícení dřevěných předmětů.

Pokud ještě nemáte koupel nebo saunu, doporučujeme se seznámit s možností umístění sauny v suterénu domu. Článek podrobně popisuje pravidla pro zajištění správné výměny vzduchu, designu a dalších nuancí, které musí být dodrženy při výstavbě sauny v suterénu.

6. Vzhledem k tomu, že sporák je malý a váží trochu, jeho instalace může být provedena všude, kde budete pohodlní. V předstihu, instalace speciální základ nedává smysl, je potřeba pouze kompaktní podstavecvelikosti. Někdy je nutné postavit cihlovou zeď, která plní ochrannou funkci a poskytuje bezpečný odpočinek.

Níže uvedené video ukazuje podrobný popis typů elektrických pecí, jejich výhody a nevýhody.

Zpět na obsah

Jak si vyrobit elektrické křeslo

Chcete-li začít, musíte určit typ sauny elektrické pece budete instalovat, a pak přejít na jeho montáž. Typicky, takové designy jsou používány když sauny vyžadují mírný, suchý vzduch.

Elektrická kamna pro lázně nejsou možné bez trubkových elektrických ohřívačů (TEN) bez ohledu na to, zda je pec uzavřený nebo otevřený. Samozřejmě, že design sporáku je velmi jednoduchý: kovový kufřík, uvnitř kterého jsou umístěny trubkové elektrické ohřívače, shora musí být klec naplněná kameny.

V peci s uzavřeným tělesem jsou prvky tvořící topný prvek, tepelná clona a vodivá sběrnice. Otevřená konstrukce se vyznačuje přítomností drátu Nichrom umístěného v keramickém stojanu.

Doporučuje se použít třífázovou síť, která má vstupní napětí 380V, ale pokud je velikost místnosti pro koupelnu malá - můžete použít obě jednofázové (napětí je 220V). Pec pracující na jednofázové síti produkuje 3 kW.

Buďte opatrní. Síťový kabel v kovovém pouzdru musí být uzemněn. Při prvním zapnutí a použití je nutné měřit odpor. Norm - ne více než 5 ohmů.

Zpět na obsah

Sběrelektrická kamna

\ t

Víme, jak vyrobit elektrickou židli vlastníma rukama. Musí být dodržena technologie:

1. Proveďte grafické zobrazení budoucího designu, určete velikost místnosti, která bude určovat velikost pece, umístění, požadovaný výkon. Standardní elektrické pece nemají velké rozměry, jsou velmi kompaktní.

2. Počítáme počet stínů. Jejich počet bude záviset na požadovaném výkonu pece, jejích rozměrech a výkonu jednoho použitého elektrického ohřívače.

Schéma elektrických sporáků s Tena

3. Provádíme montáž elektrických kamen. Stíny jsou upevněny na rámu a jsou propojeny propojkami. Předpřipravený ocelový plech o tloušťce asi 3 mm, upevnění pomocí šroubů nebo svařování.

4. Naplňte kamennou výplň pevně tak, aby byly kameny těsné, bez trhlin a mezer.

5. Instalujeme ochranný kryt. Může být ze stejného materiálu jako základna pro pec - ocelový plech. Je také možné instalovat cihlovou zeď, která plní stejnou ochrannou funkci.

6. Síťová zástrčka by měla být připojena pomocí paralelních a sekvenčních spojů Shadows. Nezbytným prvkem návrhu je termostat, pomocí kterého budete regulovat ohřev kamenů. Doporučuje se používat bubnové nebo otočné přepínače.

7. Závěrečná fáze - kontrola provozuschopnosti pece, bezpečnost provozu aschopnost provádět všechny přiřazené funkce.

Je zřejmé, že dnes je účelné používat elektrické trouby pro saunu nebo saunu, která nemá velkou plochu. Masivní cihlová pec je pro malé místnosti příliš těžkopádná. Pro pece, které používají dřevěné palivo, je navíc nutná příliš složitá údržba. Vzhledem k tomu, že náklady na elektrické návrhy je poměrně vysoká, můžete výrazně ušetřit tím, že elektrický stojan sám.